Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
patrz wyżej, program śmiga jeśli odpalę go ręcznie z linii poleceń
ot, taki przykład z 5 fotek strzelanych z ręki w Barcelonie :-)


nie działa drag&drop - tu był problem
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:
patrz wyżej, program śmiga jeśli odpalę go ręcznie z linii poleceń
ot, taki przykład z 5 fotek strzelanych z ręki w Barcelonie :-)
[url=http://img148.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

nie działa drag&drop - tu był problem

To ja tylko zapytam dla ścisłości. Ja wykonujesz operację drag&drop?
Pliki należy przenieść i upuścić na ikonkę aplikacji (SNS-HDR.exe) a nie na otwarte okno konsoli.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
...
chyba za bardzo przywykłem do wymuskanych GUI - tak jest, mea culpa.. stąd moje zdziwienie na pomysł przenoszenia plików w okno konsoli.. teraz wszystko jasne :)

Jeśli mogę sobie pozwolić na kilka uwag technicznych.

float[] numArray = new float[((width * height) * 3) * files.Count];

to zabija kompa.. dla pięciu plików z Twoim ograniczeniem do 1600px (pliczki z K10D obcięło mi do 1588x1061) to daje [1588*1061*3 (RGB) *5 (liczba plików) *4 (4 bajty dla float)] 100MB dla samej tej tablicy.

A bez ograniczenia (pozwoliłem sobie w celach edukacyjnych je usunąć :-) ) dla pliczku z K10 (3872x2592) to daje 600MB RAMu + program - efekt jest taki, że skończyła mi się pamięć i Windows zaczął używać swapa (program używa prawie 800MB RAMu dla takiego zestawu). Może uda się zmienić algo by ładował dane mniejszymi partiami? Nie mam dziś głowy na analizowanie tego kodu, wszak sobota jest ;-)

Do tego fajnie, że dzielisz obliczenia na tyle wątków, ile jest rdzeni w procku, ale przydałoby się jakieś ograniczenie - od jakiś 30 minut (nadal liczy!) oba rdzenie mam na 100% wykorzystania co zabija resztę programów.


A tak ogólnie, bardzo ładne HDRki tworzy, czekam na kolejną odsłonę, oby nieco szybszą :)

Peace
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:
...
float[] numArray = new float[((width * height) * 3) * files.Count];

to zabija kompa.. dla pięciu plików z Twoim ograniczeniem do 1600px (pliczki z K10D obcięło mi do 1588x1061) to daje [1588*1061*3 (RGB) *5 (liczba plików) *4 (4 bajty dla float)] 100MB dla samej tej tablicy.

Nie ma się co przejmować bo program nie jest optymalizowany pod kątem zużycia pamięci.
Program będzie optymalizowany, gdy pozbędę sie kodu w języku C#.

Marooned napisał/a:
A bez ograniczenia (pozwoliłem sobie w celach edukacyjnych je usunąć :-) ) dla pliczku z K10 (3872x2592) to daje 600MB RAMu + program - efekt jest taki, że skończyła mi się pamięć i Windows zaczął używać swapa (program używa prawie 800MB RAMu dla takiego zestawu). Może uda się zmienić algo by ładował dane mniejszymi partiami? Nie mam dziś głowy na analizowanie tego kodu, wszak sobota jest ;-)

800MB to całkiem niewiele bo program potrafi zjeść znacznie więcej, szczególnie w wersji 64-bit.
Zdjęcie ograniczenia w kodzie C# pozwoli Ci wygenerować większy obraz, ale przewidziałem taką możliwość i wygenerowany obraz za ładny nie będzie.

Marooned napisał/a:
Do tego fajnie, że dzielisz obliczenia na tyle wątków, ile jest rdzeni w procku, ale przydałoby się jakieś ograniczenie - od jakiś 30 minut (nadal liczy!) oba rdzenie mam na 100% wykorzystania co zabija resztę programów.

Można zmienić priorytet procesu na mniejszy i będzie ok.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Witam!
Program bardzo fajny.
Porównuję go do darmowego programu ENFUSE.
Enfuse robi zdjęcia bardziej naturalne, nie wyostrza i nie podbija tonów.
Dodatkowo działa szybciutko, jest darmowy więc mam plik oryginalnej wielkości w postaci TIFF - który idealnie nadaje się do obróbki programem RawTherappe aby jeszcze bardziej podkręcić swiatła w ceniach i ostroś w zależności od potrzeby.

ENFUSE

SNS



Plik źródłowy do obróbki
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Dancer napisał/a:
Dodatkowo działa szybciutko, jest darmowy więc mam plik oryginalnej wielkości w postaci TIFF - który idealnie nadaje się do obróbki programem RawTherappe aby jeszcze bardziej podkręcić swiatła w ceniach i ostroś w zależności od potrzeby.

Niestety, prawda jest taka, że w przypadku zdjęć o dużej dynamice, Enfuse przepala światła i niedoświetla cienie. W wielu przypadkach w postobróbce nie da się już odzyskać tego, co Enfuse zgubił.

Co zaś do ostrości generowanych zdjęć przez SNS-HDR, to nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Skoro można w postobróbce zwiększyć ostrość, to dlaczego nie można jej zmniejszyć?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pebal zrób stronkę dla Twojego programu :-)

Na darmowym serwku,nie musi mieć jakiś super adres np.: na 110mb.com
Dział download,opis po polsku i angielsku , galeria przykładowa,małe forum dla użytkowników.Kanał RSS z newsami.Przycisk dotacji paypal/zakupu pełnej wersji.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Pebal zrób stronkę dla Twojego programu :-)

Na darmowym serwku,nie musi mieć jakiś super adres np.: na 110mb.com
Dział download,opis po polsku i angielsku , galeria przykładowa,małe forum dla użytkowników.Kanał RSS z newsami.Przycisk dotacji paypal/zakupu pełnej wersji.

Chętnie bym taką stronę stworzył, ale nie jestem w stanie robić wszystko samemu. Doba ma tylko 24 godziny.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Na początek bez "wodotrysków"
Prymitywna stworzona w http://www.nvu.pl/ powinna styknąć :-)
Galeria przykładowych fotek stworzona w http://www.simpleviewer.net/simpleviewer/ (automatycznie przy pomocy http://www.stegmann.dk/mikkel/porta/ )
Licznik odwiedzin...
1 godzinka roboty :-)
Potem rozbudowa o kanał RSS i forum.

Czy możesz wypuścić wersję generującą obrazy w 50 % roździelczości plików wejściowych ? Te 1600 to trochę mało.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Markus napisał/a:
Te 1600 to trochę mało.

Ma być przecież wersja płatna bez ograniczenia wilkości do 1600px :-P
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Na początek bez "wodotrysków"
Prymitywna stworzona w http://www.nvu.pl/ powinna styknąć :-)
Galeria przykładowych fotek stworzona w http://www.simpleviewer.net/simpleviewer/ (automatycznie przy pomocy http://www.stegmann.dk/mikkel/porta/ )
Licznik odwiedzin...
1 godzinka roboty :-)
Potem rozbudowa o kanał RSS i forum.

Z pewnością, dla tych którzy w tym siedzą, jest to godzina roboty. Mnie pewnie dużo więcej czasu zajęłoby dochodzenie, co do czego jest. I tak dobrze, że zmusiłem się do opublikowania galerii, bo przez wiele czasu podchodziłem do tego jak pies do jeża.

Markus napisał/a:
Czy możesz wypuścić wersję generującą obrazy w 50 % rozdzielczości plików wejściowych ? Te 1600 to trochę mało.

Mógłbym, ale z kilku powodów, na taką wersję trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nie chcę niczego narzucać ale fajnie jakby były 2 wersje jedna free pliki do 50 % wielkości tylko do użytku domowego i pełna 100 % wielkości plików wejściowych do użytku komercyjnego płatna....

Jaka będzie cena tego programu ?

Czy Autor przewiduje jakieś zniżki dla użytkowników z naszego forum ?

[ Dodano: 2009-11-23, 14:33 ]
Bardzo fajna galeria.
Stworzenie strony głównej w Nvu to na prawdę pestka tym bardziej że wszystko jest po polsku.
Na początek tytuł,link do galerii i do pobrania jak chcesz to sam Ci to zrobię i podeślę :-)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Nie chcę niczego narzucać ale fajnie jakby były 2 wersje jedna free pliki do 50 % wielkości tylko do użytku domowego i pełna 100 % wielkości plików wejściowych do użytku komercyjnego płatna....

Wersja komercyjna powstanie, ale dopiero na początku przyszłego roku. Chcę aby wersja ta była dostępna także na inne platformy systemowe a to wiąże się z przepisaniem części kodu aplikacji.

Markus napisał/a:
Jaka będzie cena tego programu ?

Tego jeszcze nie wiem.

Markus napisał/a:
Czy Autor przewiduje jakieś zniżki dla użytkowników z naszego forum ?

Nie faworyzuje żadnego forum (pisze na kilku). Z pewnością osoby, które swoimi komentarzami przyczyniają się do rozwoju tego programu, będą mogły liczyć na spory bonus.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A jak z licencją na używanie czy kupując wersję win będzie można używać wersji np.: linux pod warunkiem instalacji na 1 komputerze ?
(korzystam z windows xp i ubuntu zainstalowanych na tym samym komputerze) czasem sobie porównuję wydajność programów w zależności od systemu :-)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
A jak z licencją na używanie czy kupując wersję win będzie można używać wersji np.: linux pod warunkiem instalacji na 1 komputerze ?
(korzystam z windows xp i ubuntu zainstalowanych na tym samym komputerze) czasem sobie porównuję wydajność programów w zależności od systemu :-)

Licencja będzie przyznawana na stanowisko. Nie ma dla mnie znaczenia na ilu systemach program będzie zainstalowany.

PS. Dzięki za startówkę.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pebal napisał/a:
PS. Dzięki za startówkę.


Nie ma za co :-)

Dodaj sobie jeszcze link do manuala oraz ewentualnie jakiś e-mail kontaktowy...

Można też stosunkowo prosto wprowadzić obsługę kanału RSS z informacjami o nowych wersjach do pobrania.

Otwórz stronę w notepadzie i w nagłówku tuż po znaczniku head dodaj :
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="Nowa wersja programu" href="http://twój adres www/RSS/Kanal.xml">

Na Twoim serwku www należy utworzyć katalog RSS a w nim umieścić plik Kanal.xml
Zawartość pliku Kanal.xml może być generowana i uaktualniana pół-automatycznie
tylko teraz nie pamiętam jakim to programem robię :-)
Jak znajdę to podeślę linka.

[ Dodano: 2009-11-23, 16:02 ]
ps. Uaktualnij profil o stronę www :-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Wszystko pięknie się zapowiada. Ale nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, tak?!

Jak na razie czas liczenia "obrazu HDR" jest niekomercyjnie za długi. Nie żeby się czepiał, ale sam kiedyś zajmowałem się przetwarzaniem i obróbką obrazów (nawet HDR) i... to trwa stanowczo za długo.

Nie żebym nie chciał się skusić na gotowy produkt, ale jak w czasie liczenia jednego obrazu przeleci mi blok reklamowy Polsatu, a tu będę jeszcze widział ostatnią kropkę w konsoli, to nie wiem czy w tej postaci uda się znaleźć wielu chętnych. [Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że sprytny grafik przy użyciu zaawansowanych edytorów graficznych jest w stanie podobny efekt odróbki dużego obrazu w czasie krótszym niż licznie SNS-HDR'a - i jeszcze przy tym będzie miał realny wpływ na efekt końcowy - bez urazy!]

Nie ma co się śpieszyć, pisać manuali, tworzyć web, a nawet RSSa. Ale oczywiście nie odbieram ochoty!
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
SeizeThePicture napisał/a:
Wszystko pięknie się zapowiada. Ale nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu, tak?!

Ktoś dzieli?

SeizeThePicture napisał/a:
Jak na razie czas liczenia "obrazu HDR" jest niekomercyjnie za długi. Nie żeby się czepiał, ale sam kiedyś zajmowałem się przetwarzaniem i obróbką obrazów (nawet HDR) i... to trwa stanowczo za długo.

Przy generowaniu HDR-ów dla zabawy, czas obróbki jest zbyt długi. W profesjonalnych zastosowaniach, całkowicie akceptowalny. Ile czasu poświęcasz na złożenie profesjonalnego HDR'a z wielu ekspozycji?

SeizeThePicture napisał/a:
Nie żebym nie chciał się skusić na gotowy produkt, ale jak w czasie liczenia jednego obrazu przeleci mi blok reklamowy Polsatu, a tu będę jeszcze widział ostatnią kropkę w konsoli, to nie wiem czy w tej postaci uda się znaleźć wielu chętnych.

Ile programów pozwala Ci na oglądanie bloków reklamowych w trakcie tworzenia obrazów HDR? Ile z tych programów potrafi generować obrazy HDR, gdy nie ma Cię przy komputerze?

SeizeThePicture napisał/a:
[Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że sprytny grafik przy użyciu zaawansowanych edytorów graficznych jest w stanie podobny efekt odróbki dużego obrazu w czasie krótszym niż licznie SNS-HDR'a - i jeszcze przy tym będzie miał realny wpływ na efekt końcowy - bez urazy!]

Zachęcam do pobrania źródłowych ekspozycji i pobawienia się nimi w zaawansowanych programach graficznych. Ciekaw jestem w którym z tych programów, można uzyskać podobny poziom kontrastu, co w programie SNS-HDR.

SeizeThePicture napisał/a:
Nie ma co się śpieszyć, pisać manuali, tworzyć web, a nawet RSSa. Ale oczywiście nie odbieram ochoty!

Wcale się nie spieszę.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Moim zdaniem program jest bardzo dobry.

Nie jest bardzo wydajny ale efekty jego działania są więcej jak dobre.

Polak też potrafi :-)

Zauważ ile kosztują te profesjonalne programy graficzne.

Drugie tyle trzeba wydać na kursy i książki aby osiągnąć poziom wiedzy pozwalający na sprawną ich obsługę.

Jak znajdę czas to zrobię porównanie różnych programów do tworzenia HDR-ów i umieszczę na swojej stronie...

Liczy się efekt ostateczny.

Komputer jeść nie chce i czy będzie liczył 5 min. czy 10 min. to żadnej różnicy nie robi.

Wolę oglądać Polsat niż ślęczeć na zdjęciem godzinę przy komputerze :-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Pebal napisał/a:
Ktoś dzieli?

A czy ja tutaj uruchomiłem całą machinę marketingowo-pijarową? Czy inny użytkownik forum? Pytam, bo mnie to troszkę śmieszy :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach