Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pebal napisał/a:
align_image_stack
- wiem, że nie ten wątek, ale możesz zapodać linkiem? Znalezione na google prowadzą do usuniętej już strony (chodzi o wersję pod Windows).

Mam kilka ekspozycji strzelanych z bujającej łodzi, jestem ciekaw czy jakiś automat tak mocno rozsunięte foty dopasuje. Jak nie, to ręcznie się będę bawił.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Udostępniłem wersję 0.9.5
- dodałem możliwość automatycznego wyrównania ekspozycji,
- zwiększyłem ochronę świateł przy zwiększaniu kontrastu,
- zwiększyłem ochronę koloru przy zwiększaniu saturacji,
- uzupełniłem listę rozszerzeń plików RAW o rw2.

[ Dodano: 2010-02-15, 13:55 ]
Marooned napisał/a:
wiem, że nie ten wątek, ale możesz zapodać linkiem?

Program align_image_stack można pobrać wraz z programem qtpfsgui.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006

taki widok mnie zaskoczył przy wgraniu fotek.. mniemam, że program nie radzi sobie z DPI innym niż 96 - generalnie wystarczy zaznaczyć, by formatka się sama skalowała i system się zajmie resztą.

Na moim kompie domyślnie jest 120 DPI - jednak 99% programów sobie z tym radzi. Teraz idę losować który z guzików to [ok] :mrgreen:
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
A jak sprawa wygląda porownujac ten program do Luminance HDR?
I jeszcze ktoś wspomnaił ze mozna wrzucić jeden plik i takze zrobi coś w stylu HDR-u ? Ale wtedy to tylko chyba pobawi sie cieniami i swiatłami plus jakies wyostrzanie?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jeden minus w porównaniu do wersji konsolowej. Tam ograniczenie było do 1600px - dla mnie ok. Teraz przy mojej rozdziałce 1680x1050 (15") mam jakieś 15xx - dość "nierówna" wielkość. Podejrzewam, że jak ktoś ma jakiś 13" ekran, to już w ogóle otrzyma miniaturkę.

Wiadomo, można przesuwać, zapisywać i potem połączyć ręcznie, ale to takie bleh

Może dałoby się wprowadzić wybór:
* zapisz widok
* zapisz full w 1600px
?

Wczoraj porobiłem kilka HDRów (przykład: La Gomera), ale nadal demon prędkości to nie jest, koszmarnie długo się czeka na rezultaty.

Program tworzy też czasem dziwne kolory, wieczorem postaram się wrzucić przykład. 3 fotki w pomarańczach, wieczorowe z lampą uliczną.. na HDR pojawił się zielony fragment "znikąd".
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:

taki widok mnie zaskoczył przy wgraniu fotek.. mniemam, że program nie radzi sobie z DPI

[...]
Marooned napisał/a:
Teraz idę losować który z guzików to [ok] :mrgreen:

[...]

[Edit]
Sory, już wiem o co Ci chodzi. Nie zwróciłem uwagi, że ucięło przyciski.
Poszukam rozwiązania.

pinus napisał/a:

I jeszcze ktoś wspomnaił ze mozna wrzucić jeden plik i takze zrobi coś w stylu HDR-u ? Ale wtedy to tylko chyba pobawi sie cieniami i swiatłami plus jakies wyostrzanie?

Wierz mi, że niejedna osoba się zdziwiła, ile można wyciągnąć z jednego obrazu JPEG w tym programie.

Marooned napisał/a:
Jeden minus w porównaniu do wersji konsolowej. Tam ograniczenie było do 1600px - dla mnie ok. Teraz przy mojej rozdziałce 1680x1050 (15") mam jakieś 15xx - dość "nierówna" wielkość. Podejrzewam, że jak ktoś ma jakiś 13" ekran, to już w ogóle otrzyma miniaturkę.

Takie jest ograniczenie wersji demo. Pocieszeniem niech będzie, że na Full HD można zapisać 1651px.

Marooned napisał/a:

Wczoraj porobiłem kilka HDRów (przykład: La Gomera), ale nadal demon prędkości to nie jest, koszmarnie długo się czeka na rezultaty.

Jak zmienię kartę graficzną, to zaimplementuje wsparcie GPU. Powinno dać niewąskiego kopa.

Marooned napisał/a:
Program tworzy też czasem dziwne kolory, wieczorem postaram się wrzucić przykład. 3 fotki w pomarańczach, wieczorowe z lampą uliczną.. na HDR pojawił się zielony fragment "znikąd".

Możliwe, że są jakieś błędy w algorytmie. Chętnie te obrazy zobaczę.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pebal napisał/a:
Marooned napisał/a:

taki widok mnie zaskoczył przy wgraniu fotek.. mniemam, że program nie radzi sobie z DPI

DPI nie ma nic do tego. Ta opcja jest po to, aby zmniejszać obrazy źródłowe. Dwa razy mniejsze obrazy to czterokrotnie szybsze obliczenia.

Marooned napisał/a:
Teraz idę losować który z guzików to [ok] :mrgreen:

Dlaczego musisz losować?

ee... a widzisz na załączonym screenie przyciski? bo ja widzę jeden pixel z nich.. trafiłem za drugim razem, że [ok] to ten z lewej.

Pebal napisał/a:
Marooned napisał/a:
Program tworzy też czasem dziwne kolory, wieczorem postaram się wrzucić przykład. 3 fotki w pomarańczach, wieczorowe z lampą uliczną.. na HDR pojawił się zielony fragment "znikąd".

Możliwe, że są jakieś błędy w algorytmie. Chętnie zobaczę te obrazy.

źródła:

wynik:

pojawiła się widoczna zielona plama, zaznaczyłem prostokątem
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:

ee... a widzisz na załączonym screenie przyciski? bo ja widzę jeden pixel z nich.. trafiłem za drugim razem, że [ok] to ten z lewej.

Zauważyłem, ale nie od razu.

[Edit]
Nie potrafię wymusić takiego obciętego okna na XP. Zmiana wielkości czcionki nie powoduje jego obcięcia. Co masz ustawione?

Marooned napisał/a:

pojawiła się widoczna zielona plama, zaznaczyłem prostokątem

Ta plama się pojawiła, ale nie wzięła się z niczego. To jest kolor jednej z ekspozycji.
Problem jest mi znany. Algorytm operuje na na obrazie B&W a dopiero na końcu obraz jest kolorowany. Kolor pobierany jest z z ekspozycji w której kolor jest najbardziej intensywny. Niestety, zdarza się, że najbardziej intensywny kolor jest w okolicy przepaleń i pobierany jest nie z tej ekspozycji co trzeba. Postaram się coś na to zaradzić.

[Edit]
Poprawiłem algorytm mapowania koloru. Rano dostępna będzie poprawka.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Odkryłem następny mały bug :-)

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku zoomu albo języka
Odhaczenie status bar powoduje zniknięcie paska zooma i języka i nie da się ich ponownie włączyć chyba że zamykając i uruchamiając ponownie aplikację.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (w miejscu jak wyżej napisano) możliwe jest również wybranie opcji dostosuj ?

Moim zdaniem nie powinna być ona widoczna ponieważ tworzenie nowych pasków narzędzi nie jest opcją z której korzystał będzie przeciętny użytkownik tego programu.
Opcja dostosuj jest zbędna i nie ma żadnego pożytku z jej używania...
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Odkryłem następny mały bug :-)

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na pasku zoomu albo języka
Odhaczenie status bar powoduje zniknięcie paska zooma i języka i nie da się ich ponownie włączyć chyba że zamykając i uruchamiając ponownie aplikację.

Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy (w miejscu jak wyżej napisano) możliwe jest również wybranie opcji dostosuj ?

Moim zdaniem nie powinna być ona widoczna ponieważ tworzenie nowych pasków narzędzi nie jest opcją z której korzystał będzie przeciętny użytkownik tego programu.
Opcja dostosuj jest zbędna i nie ma żadnego pożytku z jej używania...

Masz rację, ta opcja powinna być nieaktywna. Poprawię to w następnej wersji.


Udostępniłem program w wersji 0.9.6:
- dodałem... to trzeba zobaczyć,
- usprawniłem automatyczne wyrównywanie ekspozycji,
- poprawiłem odwzorowanie koloru szczytowych świateł.

Proszę o ocenę przydatności nowej funkcjonalności.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
czym różnią się wersje lite od pro ?
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
akagi66 napisał/a:
czym różnią się wersje lite od pro ?

Wersja Lite jest programem konsolowym, który nie ma GUI. Wersja ta jest bezpłatna.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dosyć fajna ta nowa funkcjonalność :-)
Można ciekawe kolorki na zdjęciu sobie zrobić.

Zrób wersję ze znakiem "wodnym" lub przekreśleniem na wyjściu w pełnej roździałce...
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Pebal napisał/a:
Wersja Lite jest programem konsolowym, który nie ma GUI. Wersja ta jest bezpłatna.

możesz wyjaśnić mi to prościej ?
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
akagi66 napisał/a:
możesz wyjaśnić mi to prościej ?


Prościej to zainstaluj obie to zobaczysz różnice. A poważnie, wersję Lite nie instalujemy, zdjęcia po zaznaczeniu naprowadzamy na plik exe SNS-HDR, i to wszystko, czekamy na utworzenie hdr. W wersji Pro po zainstalowaniu i uruchomieniu ukazuje się konsola umożliwiająca dokonanie własnych ustawień.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
thx :-)
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:

Zrób wersję ze znakiem "wodnym" lub przekreśleniem na wyjściu w pełnej roździałce...

Crop pełnej rozdziałki nie wystarczy?

PS.
Szwankuje system powiadomień. Nie dostaje informacji o nowych postach.

[ Dodano: 2010-02-20, 17:58 ]
Udostępniłem program w wersji 0.9.7:
- dodałem możliwość ustalania balansu bieli,
- dodałem możliwość modyfikacji odcieni poszczególnych kolorów,
- zredukowałem kolorowy szum.

[ Dodano: 2010-02-20, 22:25 ]
Jeszcze mała aktualizacja programu (0.9.7.3).
Poprawiłem korekty balansu bieli oraz temperatury.

[ Dodano: 2010-02-21, 00:30 ]
Tak się prezentuje interfejs graficzny w najnowszej wersji programu.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Ta ikonka balansu bieli wygląda na klikalną (zmienia styl po najechaniu myszą), ale jej klikanie nic nie daje.

Chciałbym zgłosić jeszcze jeden błąd, który już w poprzednich wersjach zauważyłem - wtedy myślałem, że fotki źródłowe były skopane, teraz na innych fotach widzę ten sam problem. Program dodaje różnej jasności pasy po bokach fotek dość mocno ją niszcząc w ten sposób.

źródła:
http://pifpaf.cba.pl/hdr/tecza0000.jpg
http://pifpaf.cba.pl/hdr/tecza0001.jpg
http://pifpaf.cba.pl/hdr/tecza0002.jpg
wynik
http://pifpaf.cba.pl/hdr/tecza-HDR.jpg

[pomijam, że akurat przy tych fotach rozszerzenie zakresu tonalnego niewiele daje, ale nie w tym rzecz w tym przykładzie (i tak, mam syfa na matrycy, nie mogę się go pozbyć niestety :-/ )]
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:
Ta ikonka balansu bieli wygląda na klikalną (zmienia styl po najechaniu myszą), ale jej klikanie nic nie daje.

Klikniecie w ten przycisk zmienia kursor na pipetę (w obszarze zdjęcia). Należy wskazać punkt bieli (lub szarości) w obrazie, poprzez "kliknięcie" pipetą w to miejsce.

Marooned napisał/a:
Chciałbym zgłosić jeszcze jeden błąd, który już w poprzednich wersjach zauważyłem - wtedy myślałem, że fotki źródłowe były skopane, teraz na innych fotach widzę ten sam problem. Program dodaje różnej jasności pasy po bokach fotek dość mocno ją niszcząc w ten sposób.

Jak widzę wyrównałeś zdjęcia w innym programie i nie obciąłeś czarnych brzegów. Te czarne brzegi są przyczyną generowania pasów (są w silnym kontraście ze zdjęciem).
Przytnij obrazy, lub wrzuć do programu niewyrównane. Najnowsza wersja programu SNS-HDR Pro ma zaimplementowany dość dobry algorytm wyrównywania.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
tak, wyrównałem w tym programie podanym przez Ciebie.. to w sumie wiele wyjaśnia, dzięki
[na bujającej łodzi 3 kolejne foty dość mocno odbiegają od siebie położeniem jednak :)]

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach