Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:

[na bujającej łodzi 3 kolejne foty dość mocno odbiegają od siebie położeniem jednak :)]

Możesz pokazać niewyrównane zdjęcia?

[ Dodano: 2010-02-22, 19:18 ]
Udostępniłem program w wersji 0.9.8:
- zmieniłem parametry wywołania plików RAW, przez co łatwiej wydobywać obraz z cieni,
- poprawiłem balans bieli, który był fałszowany przy zmianie saturacji,
- poprawiłem narzędzia korekcji poszczególnych kolorów, gdyż wskazywały niepoprawne kolory przy zmianie parametru "Hue".
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Przy tak dynamicznym rozwoju programu przydała by się opcja auto-update przez internet.
Na początku wystarczy jakieś prymitywne sprawdź czy jest nowa wersja na serwerze :-)

Jestem w trakcie testów Twojego programu niestety ale skalowanie wyjścia gubi detale w obrazie.

W każdym razie istnieją lepsze programy dające na wyjściu 1 MP np.: Essential HDR Community Edition.Obraz jest dużo bardziej szczegółowy mimo mniejszej roździelczości!!!!

Mam jeszcze jedną uwagę na standardowych ustawieniach : za mocno wyciągane są średnie tony z obrazu.
Przydało by się więcej zdefinowanych presetów / real HDR, medium tone boots itp.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Przy tak dynamicznym rozwoju programu przydała by się opcja auto-update przez internet.
Na początku wystarczy jakieś prymitywne sprawdź czy jest nowa wersja na serwerze :-)

Racja, dodam taką funkcjonalność.

Markus napisał/a:
Jestem w trakcie testów Twojego programu niestety ale skalowanie wyjścia gubi detale w obrazie.

W każdym razie istnieją lepsze programy dające na wyjściu 1 MP np.: Essential HDR Community Edition.Obraz jest dużo bardziej szczegółowy mimo mniejszej roździelczości!!!!

Mam z powrotem włączyć ostrzenie?

Markus napisał/a:
Mam jeszcze jedną uwagę na standardowych ustawieniach : za mocno wyciągane są średnie tony z obrazu.
Przydało by się więcej zdefinowanych presetów / real HDR, medium tone boots itp.

Zdefiniuj, chętnie zobaczę. Jeżeli dodasz preset to zostanie on zapisany w pliku konfiguracyjnym. Plik nazywa się Presets.xml i zlokalizowany jest w katalogu User/.../AppData/.../SNS-HDR. Plik tworzony jest po dodaniu pierwszego preseta w programie.

Przy okazji.
Zrobiłem mała aktualizacje softu. Wprowadziłem poprawki do modułu zarządzającego kolorem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Pebal napisał/a:
Mam z powrotem włączyć ostrzenie?


Zróch check box (wyostrz obraz wynikowy albo nie).

Co do presetów jak będę kilka miał to postaram się podrzucić...
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Udostępniłem program w wersji 0.9.9:
- dodałem parametr mikrokontrastu,
- poprawiłem zarządzanie kolorem.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Pebal, a jakie są ceny dla forumowiczów?
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Dobre pytanie, bo mam zamiar nabyć, program się świetnie rozwija, brawo Pebal!!
 
Zbyma72age  Dołączył: 22 Kwi 2008
SeizeThePicture napisał/a:
Pebal, a jakie są ceny dla forumowiczów?

Wystarczy kliknąć na podany najnowszy link
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Zbyma72age, tak wiem. Dlatego właśnie pytam. Pebal, kiedyś rozważał jakieś ... zniżki?
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a z innej baczki ( choć w temacie ) : jak duży skok EV stosujecie do zdjęć HDR ?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Maksymalny 2 EV.
Robię serię 5 od -4,-2,0,+2,+4.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
SeizeThePicture napisał/a:
Pebal, a jakie są ceny dla forumowiczów?

Myślę o tym, będzie info na stronie.

akagi66 napisał/a:
a z innej baczki ( choć w temacie ) : jak duży skok EV stosujecie do zdjęć HDR ?

W przypadku programu SNS-HDR im mniejszy krok tym lepiej. Najlepiej gdy krok nie jest większy od 1EV.

Dlaczego nie otrzymuję powiadomień o nowych postach?
Czy tylko ja mam takie problemy?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z tym krokiem to sprawa dyskusyjna.

Myślę że zależy to od ilości ujęć w serii.

Dla 3 fotek wartość 2 EV wydaje się być ok.

Wybierając mniejszą wartość możemy nie "zmieścić" tonalnie całej sceny która w niektórych miejscach może być mocno jasna a w innych prawie zupełnie czarna.

Dla 5 zdjęć można próbować z 1 EV.

Przykładowy HDR 5 ujęć z krokiem 2 EV (standardowe parametry nic nie ruszałem) troszkę wcześniejsza wersja programu :

 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Kurcze pobawiłem się i jestem pod wrażniem może nie jest jakiś ultra wydajny. Ale zadanie spełnia świetnie. Jedyne czego mi brakowało (nie szukałem długo) a powinno być obok suwaczka (zoom) przycisk 1:1 (suwaczkiem ciężko trafić).
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
xolox napisał/a:
Jedyne czego mi brakowało (nie szukałem długo) a powinno być obok suwaczka (zoom) przycisk 1:1 (suwaczkiem ciężko trafić).

Dwuklik na zdjęciu przełącza widok Fit/100%
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Pebal napisał/a:
W przypadku programu SNS-HDR im mniejszy krok tym lepiej. Najlepiej gdy krok nie jest większy od 1EV.

a czemu ?
Markus napisał/a:
Wybierając mniejszą wartość możemy nie "zmieścić" tonalnie całej sceny która w niektórych miejscach może być mocno jasna a w innych prawie zupełnie czarna.

czy to znaczy , że ten skok powinien być tym większy im większa rozpiętość tonalna ?
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
akagi66 napisał/a:
Pebal napisał/a:
W przypadku programu SNS-HDR im mniejszy krok tym lepiej. Najlepiej gdy krok nie jest większy od 1EV.

a czemu ?

Program ma więcej informacji o tym jak zmienia się lokalna dynamika i może dokładniej połączyć obrazy.

akagi66 napisał/a:
Markus napisał/a:
Wybierając mniejszą wartość możemy nie "zmieścić" tonalnie całej sceny która w niektórych miejscach może być mocno jasna a w innych prawie zupełnie czarna.

czy to znaczy , że ten skok powinien być tym większy im większa rozpiętość tonalna ?

Im większa rozpiętość tonalna, tym więcej ekspozycji powinno się wykonać. Kroku nie powinno się zmieniać.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
kiepsko - mój k100d super pozwala zrobić trzy zdjęcia w trybie autobracketing...Chyba , żeby ręcznie ?
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
akagi66 napisał/a:
kiepsko - mój k100d super pozwala zrobić trzy zdjęcia w trybie autobracketing...Chyba , żeby ręcznie ?

Zakładając, że masz ustawiony krok 1EV, po wykonaniu trzech zdjęć możesz wprowadzić korektę o 3EV i zrobić trzy następne.
Najlepiej korektę ustawić dla obydwu serii. Dla pierwszej -1EV a dla drugiej +2EV. To pozwoli objąć zakres od -2 do +3EV z krokiem 1EV.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
thx :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach