Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
SeizeThePicture napisał/a:
A czy ja tutaj uruchomiłem całą machinę marketingowo-pijarową? Czy inny użytkownik forum? Pytam, bo mnie to troszkę śmieszy :oops:

Udostępniłem Wam program za darmo, zresztą nie pierwszy, więc o co Ci chodzi?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Pebal, wcale mi nie chodzi o Ciebie. I na prawdę nic, ani do Ciebie, ani do Twojego "dziecka" nie mam! Pracuj nad optymalizacją... I czekam na szybszą wersję.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jeśli chodzi o prędkość to jest faktycznie do poprawienia ale na 4 rdzeniach da się przeżyć.
Przetworzenie jednego zdjęcia 6 MP zajęło ok. 2 min. 25 sek.

Jak znajdę czas to przetestuje 14 MP i 16-bit Tiff-y :-)

[ Dodano: 2009-11-23, 23:02 ]
ps. Wyostrzanie jest nieco przesadzone obrobione zdjęcie aż kaleczy oczy swoją ostrością...
Późniejsze rozmywanie może powodować utratę szczegółów.
Wiec lepiej jak domyślnie jest ono lekkie lub nie ma go wcale.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
Jeśli chodzi o prędkość to jest faktycznie do poprawienia ale na 4 rdzeniach da się przeżyć.
Przetworzenie jednego zdjęcia 6 MP zajęło ok. 2 min. 25 sek.

Jak znajdę czas to przetestuje 14 MP i 16-bit Tiff-y :-)

Prędkość będzie taka sama, bo obraz wynikowy posiada ograniczoną wielkość. Wszystkie obliczenia wykonywane są zaś na liczbach zmiennoprzecinkowych 32-bit, tak więc format wejściowy plików, też nie ma żadnego znaczenia.

Markus napisał/a:
ps. Wyostrzanie jest nieco przesadzone obrobione zdjęcie aż kaleczy oczy swoją ostrością...
Późniejsze rozmywanie może powodować utratę szczegółów.
Wiec lepiej jak domyślnie jest ono lekkie lub nie ma go wcale.

Ostrość jest duża ale im mniejsza ostrość, tym mniej szczegółów. Nie będzie już co gubić.
Jeżeli chcesz zachować większą kontrolę nad szczegółami w trakcie zmniejszania ostrości, skopiuj obraz do drugiej warstwy, ustaw krycie na jakieś 30% i potraktuj warstwę blurem z odpowiednim promieniem.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W wersji pełnej SNS-HDR przy ostrych plikach wejściowych teoretycznie dodatkowe wyostrzanie nie jest konieczne.
Przy zmianie roździelczości to owszem ale kwestią dyskusyjną jest czy aż tak silne ostrzenie jest konieczne.
Czy program bez skalowania do wyjścia o mniejszej roździelczości i wyostrzania nie jest szybszy ?

 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Markus napisał/a:
W wersji pełnej SNS-RAW przy ostrych plikach wejściowych teoretycznie dodatkowe wyostrzanie nie jest konieczne.

SNS-HDR a nie SNS-RAW ;-)

Zgadzam się, że obrazy które nie są zmniejszane, nie wymagają dodatkowego ostrzenia. Właściwie to dopiero po ostatniej modyfikacji algorytmu, generowane obrazy stały się tak ostre (efekt całkowicie przypadkowy). Co mogę jednak zasugerować, to pod żadnym pozorem nie ostrzyc zdjęć przed obróbką. Powinno się nawet wyłączyć ostrzenie w puszce bo SNS-HDR wszystkie skazy ostrzenia (obwódki) bardzo wzmocni.

Markus napisał/a:
Przy zmianie roździelczości to owszem ale kwestią dyskusyjną jest czy aż tak silne ostrzenie jest konieczne.

Trudno stwierdzić czy konieczne jest tak silne ostrzenie, bo różnej jakości są ekspozycje. Program ostrzy algorytmem, który minimalizuje generowanie efektu halo, więc pytanie czy nie lepiej jednak zmniejszać ostrości w postobróbce.

W następnej wersji dodam opcję, umożliwiającą wyłączenie ostrzenia i będzie po kłopocie.

Markus napisał/a:
Czy program bez skalowania do wyjścia o mniejszej roździelczości i wyostrzania nie jest szybszy ?

Bez skalowania na pewno nie jest szybszy, bo obrabiane są wtedy większe obrazy.
Skalowanie jest bardzo szybkie, ostrzenie zaś zajmuje całkiem niemało czasu. Jak czasochłonny jest to proces (skalowanie + ostrzenie), można sprawdzić zmniejszając zdjęcie do wymiarów 1600px na dłuższej krawędzi w programie SNS-Resizer . W programie tym wykorzystałem dokładnie te same algorytmy.
 

Zybi_S  Dołączył: 26 Sty 2009
Witam

Pobawiłem się trochę programem.
Otrzymane efekty do wkładu pracy (konieczność wczytanie plików graficznych) są jak dla mnie co najmniej dobre.

Pebal napisał/a:


W następnej wersji dodam opcję, umożliwiającą wyłączenie ostrzenia i będzie po kłopocie.




Jak mogę coś zasugerować to:
NIE rób (o ile to możliwe) alternatywy jest - nie ma. Daj możliwość dobrania różnej wartości parametru jaki w danym momencie będzie najlepiej pasował użytkownikowi.

Pozdrawiam
 

Andre53  Dołączył: 31 Lip 2009
Zybi_S napisał/a:
Daj możliwość dobrania różnej wartości parametru jaki w danym momencie będzie najlepiej pasował użytkownikowi


Pewnie byłoby to przydatne aczkolwiek skomplikuje pisanie programu, prościej włączyć omijanie części instrukcji.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Andre53 napisał/a:
Zybi_S napisał/a:
Daj możliwość dobrania różnej wartości parametru jaki w danym momencie będzie najlepiej pasował użytkownikowi

Pewnie byłoby to przydatne aczkolwiek skomplikuje pisanie programu, prościej włączyć omijanie części instrukcji.

Taki parametr w programie istnieje, tak więc nie komplikuje on pisania programu.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Czy da się wybrać format wyjścia inny niż jpg np.: 16-bit Tiff ?

Przydałby się prosty tekstowy plik ini w którym ręcznie można zdefinować takie parametry jak :

1.wyostrzanie 0 brak 1 jest

2.siła od 1 do 10

3.wyjście 8 bit lub 16 bit

4.typ pliku jpg,Tiff (dla jpg wiadomo że maks to 8 bit)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Markus napisał/a:
Przydałby się prosty tekstowy plik ini w którym ręcznie można zdefinować takie parametry jak :

1.wyostrzanie 0 brak 1 jest

2.siła od 1 do 10

3.wyjście 8 bit lub 16 bit

4.typ pliku jpg,Tiff (dla jpg wiadomo że maks to 8 bit)

ee, to już bym wolał proste GUI, na zasadzie takiej

włączam program, mam gui, mogę ustawić parametry (zapisane w pliku z ustawieniami) i zarzucam plikiem (czy to D&D czy to z kontrolki otwierania pliku)

ale też mam drugą możliwość, tzn zarzucić plik D&D na ikonkę programu, wtedy wczytywane są dane z pliku z ustawieniami, ale nie ma już GUI i program przetwarza - mogłoby się to przydać do przetwarzania wsadowego

;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Z GUI pewnie że lepiej ale na początku najprościej tekstowe ini z opisem w środku.
Można jeszcze dodać ścieżkę w której mają być zapisywane wynikowe pliki jako kolejny parametr.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja to wogóle bym zrobił wszystkie opcje na parametry wyjściowe (jak nie ma to domyślne), i kto by chciał, to by sobie sam gui zrobił, jakie by sobie zażyczył :-P
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
opiszon napisał/a:
ee, to już bym wolał proste GUI, na zasadzie takiej

włączam program, mam gui, mogę ustawić parametry (zapisane w pliku z ustawieniami) i zarzucam plikiem (czy to D&D czy to z kontrolki otwierania pliku)

ale też mam drugą możliwość, tzn zarzucić plik D&D na ikonkę programu, wtedy wczytywane są dane z pliku z ustawieniami, ale nie ma już GUI i program przetwarza - mogłoby się to przydać do przetwarzania wsadowego

;-)

Coś takiego jak jest w SNS-Resizer, byłoby ok?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Bardzo fajny pomysł z nakładką i automatyzacją dodawania skrótu do "wyślij do" - już wiem, co rodzicom na kompie skonfiguruje by skalowanie fotek do maili było bajecznie proste.

Myślę, że stopień przeźroczystości znaku wodnego też by mógł być jako opcja - jak ktoś na szybko coś chce bez modyfikowania przeźroczystości pliku PNG.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pebal napisał/a:
Coś takiego jak jest w SNS-Resizer, byłoby ok?

a nie wiem, nie miałem okazji używać
ale jeżeli ideowo działa tak jak opisałem, to będzie ok :-P
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Dopiero teraz zajrzałem do katalogu "SendTo" - nie można tego robić jako skrótu do programu z odpowiednimi parametrami? W tej chwili to kopia programu [prawie 1MB] dla każdej opcji, zaskakujące podejście.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:
Dopiero teraz zajrzałem do katalogu "SendTo" - nie można tego robić jako skrótu do programu z odpowiednimi parametrami? W tej chwili to kopia programu [prawie 1MB] dla każdej opcji, zaskakujące podejście.

A cóż to jest 1MB. Połowę programu zajmuje moduł dcraw, resztę główna aplikacja. Żeby było ciekawiej to opcjonalny plik znaku wodnego, też jest trzymany w pliku exe.

Idea jest taka, że wszystko masz w jednym pliku i nie musisz się martwić, że czegoś brakuje.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Po prostu nigdy nie spotkałem się z takim podejściem i uważam, że link z parametrami to lepsze rozwiązanie. Spoko, to Twój program. Tylko pytałem, by zaspokoić zdziwienie.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
Marooned napisał/a:
Po prostu nigdy nie spotkałem się z takim podejściem i uważam, że link z parametrami to lepsze rozwiązanie. Spoko, to Twój program. Tylko pytałem, by zaspokoić zdziwienie.

Dlaczego uważasz, że link z parametrami to lepsze rozwiązanie?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach