Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
mygosia napisał/a:
Jurek, a znasz jakies hobby, ktore samo na siebie zarabia?


Oczywiście że znam ! Fotografia !
Jest to mój zawód, ale przede wszystkim hobby. Większość tego co zarobię jako fotograf i tak przeznaczam na moje ulubione hobby czyli fotografię. I tak to się kręci.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Jurek napisał/a:
Jest to mój zawód

i jak sama nazwa wskazuje jestes amatorem, czyli nalezysz do tego nielicznego grona forumowcow, ktorzy nie zarabiaja na zycie fotografowaniem...
albo jeszcze inaczej: zarabiasz na zycie tylko tymi zdjeciami, ktore zrobisz dla wlasnej przyjemnosci?
jak ktos interesuje sie filatelistyka i pracuje na poczcie, to tez powiesz, ze filatelistyka przez to zarabia na sama siebie?
poza tym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hobby (pierwsze zdanie)
i juz dajcie spokoj tej dyskusji. Stachu ma ochote na cos tworczego, a tu jak zwykle glosy "na co to komu?". az tak zazdroscicie samozaparcia i oddania pasji?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Jurek napisał/a:
Jest to mój zawód, ale przede wszystkim hobby

E-e.
Albo to Twoj zawod [ktory mozesz uwielbiac, ktory byc moze wzial sie z hobby - i na nim zarabiasz], albo hobby do ktorego dokladasz :-)
 
Jurek  Dołączył: 09 Cze 2007
Bez sensu te odpowiedzi.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Ale to ma sens:
tatsuo_ki napisał/a:
jak ktos interesuje sie filatelistyka i pracuje na poczcie, to tez powiesz, ze filatelistyka przez to zarabia na sama siebie?

:-D
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
i jak się skończyła ta historia?
Stachu, udało Ci się coś zrobić?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Projekt wylądował za szafą. :P
Przez jakiś czas robiłem 9x12 i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Za dużo zachodu z takim formatem. Skompletowałem za to do tego 9x12 rollkasetę i obiektyw 105mm i mam to, na czym mi najbardziej zależało, czyli przesuwy przedniego standardu. Na razie pozostaję przy tym.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mi się marzy maluch 6x9 na szynie, z kasetą na 120tki.
Tak do 25 cm wyciąg miecha, pokłony i tyle.
Widziałem zdjęcia takiej konstrukcji, ładna, zrobiona na bazie mieszka makro.
Ale sam sobie nie zrobię, nie mam talentu do tego.

A Twój 9x12 jakie ruchy może wykonywać?
I trudno było znaleźć rollkasetę?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Teraz rollkaseta to nie problem. Wystarczy obserwować allegro. Raz na jakiś czas się trafia w rozsądnej cenie.
Mój aparat to Fotokor-1, pokłonów nie umożliwia.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Posiadam ( podobny do tego na zdjęciu) Zeisa Ikona Compur z regulacją pionową obiektywu, 2x miechem, na kasety formatu pocztówka + kaseta na film 120 (wkładka z formatem 6x9, 6x6,6x4.5) z obiektywem Tessar 185, f 4.5. Jesli cię interesuje to proszę o wiadomość na PW. Jak byłem piękny i młody to parę fotek nim zrobiłem, radochy co niemiara...
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Proponuję alternatywnie:


:-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
też na niego trafiłem w sieci, podczas poszukiwania informacji na temat DIY 4x5".

Na razie kombinuje ze starym pressmanem 6x9. Właśnie do mnie przyleciał ze stanów, fajny maleńki aparat.

Teraz muszę mu tył dostosować do współczesnych kaset 6x9 albo do polaroida.
Właśnie się z tym mierzę.

Tu taki właśnie wynalazek:
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
gilby, fajny jest. Tylko martwi mnie format 6x9, ciężko chyba znaleźć będzie coś do załadowania z filmem... :)

edit: chociaż chyba można kupić kasety na zwojówki 6x9, sam taką nawet zanabyłem onegdaj do mego Voigtlandera Bergheila 6x9! O, przypomniałeś mi o jego istnieniu.. :)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
on ma niestandardowy tył i trzeba trochę przerobić, żeby coś pasowało.
Ale przeróbka nie jest trudna, z tego co czytałem - coś tam trzeba odkręcić, dokręcić i tyle.
Jedzie do mnie kaseta 6x9 na film 120 i kaseta polaroid - będę kombinował.

A aparat jest naprawdę fajny, nieduży (jak go zobaczyłem, to mi szczęka opadła, jakie to małe). I do kupienia za jakieś 300-400 zł, więc pobawić się można.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
gilby napisał/a:
Ale przeróbka nie jest trudna, z tego co czytałem - coś tam trzeba odkręcić, dokręcić i tyle.

a masz foto tyłu?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
swoich zdjęć nie mam,
tu z flikra set: http://www.flickr.com/pho...ith/4330570194/

Dziewczyna przerobiła w bardzo prosty sposób, choć wygląda to tak sobie :)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Aha, no to niedużo do roboty.. :-)

gud lak!
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzięki!
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
gilby, też myślałem o takim rozwiązaniu. Już byłem zdecydowany, ale polowanie na ebaju mnie zniechęciło. :)

Kosmo napisał/a:
Voigtlandera Bergheila 6x9

Cacucho!
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
mam pytanie o frezowanie drewna.
Czy są jakieś tanie, amatorskie rozwiązania, żeby wycinać w drewnie różnego rodzaju wcięcia, dziurki itd?
Czy takie prace trzeba zlecać?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach