Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
bEEf, Trudno, twary bądź pogódź sie z tym aparaty bardzo sybko traca na wartości :-P

cześć
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
dużo tego jeszcze mają ? który MM ? można rezerwować telefonicznie bo wtedy wsiadam w auto i jadę

aha, już wiem w KRK jest jeden MM
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, jak będziesz brał w tym MM, to pamiętaj wziąć na informacji dowód zakupu - panie się tak zakręciły, że mi nie dały, zorientowałem się w autobusie. Na szczęście bez problemu przysłali pocztą - ale się, kurcze, lekko zestresowałem...

[ Dodano: 2007-02-04, 18:51 ]
aa, no Ty będziesz brał na raty, zapomniałem, to raczej trudno zapomnieć dowodu zakupu wtedy :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam mam
KUPIŁEM K100D NA RESZCIE :!: :!: :!:

.
.
.
.
czytam instrukcje :-/
no to teraz szał zakupów dopiero się zacznie..

Robert zapraszam do Krakowa patrzyłem są jeszcze co najmniej 3 (przynajmniej tyle pudełek był widac w gablocie.
No to teraz szukam tylko jaka ładowarka do akumlatorków kupuje karte opamięci i adapter do szkieł m42 itp..

ps jaki adapter z blaszką czy bez??
http://www.allegro.pl/ite...nczonoscia.html
http://www.allegro.pl/ite...ax_na_m42_.html

cześć

 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
właśnie dzwoniłem, mówią,że mają tego całą górę i starczy na kilka dni spoko :mrgreen: , więc olałem nocną jazdę A4 na czas i jutro z rana spokojnie zakupię :-D

adapter bez blaszki lepszy
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
jaka ładowarka do akumlatorków
Najlepiej taką, ale troszke kosztuje
BC 700
Możesz także inną, tańszą oczywiście. Tylko nie bierz tych najtańszych. Szkoda akku.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
ps jaki adapter z blaszką czy bez??

Bez.

[ Dodano: 2007-02-04, 19:39 ]
Cytat
jaka ładowarka do akumlatorków

Tak jak napisał argawen, a jeśli nie tą, to inną 4-kanałową. Ja kupiłem taką topową GP, dałem 160zeta, ale nie żałuję - można wycisnąć z aku ostatnie soki :-)
 

bartek_ra  Dołączył: 04 Lut 2007
Ja również się pochwalę - byłem w tym MM wczoraj i zakupiłem K100D. Jak dzwoniłem tam w piątek to powiedzeli mi, że "... a z 15 sztuk bedzie".
Więc rano pojechałem i mam :mrgreen:
Pytałem sprzedawcy i ten powiedział, że aparaty te nieźle się sprzedają więc nie ma na co czekać :-D
Ja teraz szukam przejściówki na M42.
Lampy też mi brakuje bo to co jest w body to dla mnie nieporozumienie a nie lampa. Kiedyś moim nissinem 35T "strzelałem w sufit" i było cacy a z "tym czymś" to straszne bohomazy wychodzą albo czegoś jeszcze nie wiem/nie umiem/nie znam się.
Ale wszystko w swoim czasie - przyjdzie i czas na jakąś lampę z funkcją strzału w sufit ;-)

Udanych zakupów życzę!
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:

ps jaki adapter z blaszką czy bez??


Bierz bez... prawie wszyscy i tak ją wywalaja ;) i gratulacje z okazji zakupu...
Grzesiek
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Pytałem sprzedawcy i ten powiedział, że aparaty te nieźle się sprzedają

Też mi tak mówił (to fajnie). Powiedział też, że np Sony Alfa w ogóle nie idą (a to z kolei dziwne).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Przejściówka kupiona (allegro) mam nadzieje że do środy będe ja miał w rękach :-)
hmm musze teraz przejzeć wszystkie topiki co by wiedziec co i jak :( tzreba było na bieząco spisywać :)


cześć

ps

Alfa fajny sprzet bawiłem sie nim w sklepie ale jednak pentax bardziej przypadł mi do gustu

ps 2
czy coś ktos wie na temat kart SD GOODRAM 1GB ?? czy to coś ala kingston i czy współpracuje ok z Pentaxem?? Serii i tak raczej nie będe używał więc nie musi być bardzon szybka, ważne czy jest ok?? ktoś cos wie?? właśnie śię do niej przymierzam.
 

dwakleszcze  Dołączył: 17 Lis 2006
awakqwq,

A pytałeś może sprzedawce w saturnie o szczegóły trybu manualnego (zmiana migawka/przysłona) i on nie wiedział , a ktoś pomógł?
Bo jeśli tak, to w świecie(pentaxa) okazuje się małym witam.

[ Dodano: 2007-02-04, 23:55 ]
Apropos goodrama 1gb 100x, to mam takowego i jestem zadowolony: działa
Jest zauważalnie szybszy od kingstona, którego dostałem z aparatem, nie ma problemu z używaniem na mrozie ( ale zima licha, więc nie wiadomo). kupiłem za 70 złotych
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
U mnie goodram działa bardzo dobrze. A tani i raczej dobry.
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
[b]Awakqwq[/b

Gratuluje zakupu. Co do zakupu przejściówki to radzę także rozpatrzyc przejściówkę na Pentacona Sixa . Jest ona łatwiejsza w użyciu ( obiektyw jest głębiej osadzony) .Sam jej używam z dwoma obiektywami, które dotychczas leżały spokojnie w szafie, a ponadto dodam, że Sonnar 180/ 2.8 wart jest grzechu . Jeszcze go nie mam , ale poluje .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A pytałeś może sprzedawce w saturnie o szczegóły trybu manualnego (zmiana migawka/przysłona) i on nie wiedział , a ktoś pomógł?
Bo jeśli tak, to w świecie(pentaxa) okazuje się małym witam.


dwakleszcze, rzuć okiem:

Cytat
A tak przy okazji dzięki anonimowemu miłośnikowi pentaxa (chyba pentaxa) - ekspedient w sklepie nie wiedział jak w k100d w trybie M zmieniac czy kółko steruje czasem otwarcia migawkia czy przysłoną. Pomógło dopiero ten anomimowy osobnik dzieki!!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
dwakleszcze Tak to ja dzięki wielkie za pomoc :)
bEEf mnie uprzedził :-P

teraz tylko musze na szybko dopaść jakiś obiektyw z dobrym światłem co by sprawdzic czy mój aparacik nie cierpi na jakies ukryte problemu z BF/FF, w końcu po coś jest te 14 dni od daty zakupu. Jak na razie wszystko ok

ech wydatki ładowarka kupiona akumlatorki są, przejściwóka kupiona, jeszcze torba i naklejka ochronna na ekranik :)

mam jeszcze sponsora na 2 obiektyw (miał być 55-200) ale tak myslę może sigma 70-300 hmm coś ktoś w tym temacie wie lub badał :)

cześć
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
naklejka ochronna na ekranik :)
Mając trzy różne DSLR Pentaxa, w żadnym nie zarysowałem LCD. One mają powłokę ochronną, szkoda kasy na folie.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Brałbym raczej DA50-200 niż Sigmę 70-300. Te Sigmy to wielkie i ciężkie kobyły, na długim końcu i tak są słabe optycznie, AF z nimi raczej wolno działa. Zaletą Sigmy jest niezłe makro - ale możesz DA 55-200 podeprzeć Raynoxem DCR-250 i uzyskasz całkiem ładną skalę odwzorowania. Przy mniejszej odległości ostrzenia niż w Sigmie - to ma zarówno zalety jak i wady.

[ Dodano: 2007-02-05, 19:28 ]
A co do Goodrama - mam 2GB 100x i w/g mnie całkiem dobra karta. Pzrestrzegam natomiast przed Pretecami serii Cheetah 133x - sądząc po szybkości powinny się nazywać raczej Pretec Turtle...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Pretec Turtle...
Zarezerwuj nazwę w biurze patentowym. Niezła nazwa :mrgreen: .
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ciekawe jest z tymi Pretekami - mam Cheetah 133x z 2005 r. (z gepardem na nalepce) i to jest naprawdę szybkie! Na oko zapis +/- 3-4 sekundy RAW w DS-ie, 12-14 sekund w serii....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach