Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
PK napisał/a:
Mertz, miało być odwrotnie- szkła Conana w Pentaxie


W sumie to odnosiłem się do pierwszego posta w temacie...

PK napisał/a:
podobno pentax jest nędzny i amatorski, a ichnie lansy takie wspaniałe, profi i w ogóle naj...


Powiem tak - cudniejszych szkieł niż Pentax'owe manuale nie ma.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ebelbeb, co slychac w temacie?
Moze jakies zdjecia z ltd na canonie?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
grabber, szkła sprawdzone od strony technicznej, temat zakończony. Nie mam zdjęć na tyle dobrych, żeby nadawały się do pokazania.
 

pls2011  Dołączył: 19 Sty 2011
Mertz napisał/a:
Powiem tak - cudniejszych szkieł niż Pentax'owe manuale nie ma.

Powinieneś dodać moim skromnym zdaniem bo jest to kwestia naprawdę grubo dyskusyjna co dla kogo jest lepsze i w jakim aspekcie.
Pomijając kwestię nie do rozstrzygnięcia myślę że Zuiko Olympusowe ma w temacie dużo do powiedzenia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Według mnie są 2 firmy które robiły cudne szkła to właśnie pentax i olympus. Dodając do tego korpusy...... :evilsmile:
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
pls2011 napisał/a:
myślę że Zuiko Olympusowe ma w temacie dużo do powiedzenia


...zważ herbatnik w czym się moczysz... :evilsmile:
(a żeś se chopie temat odświeżył ;)

Fafniak napisał/a:
Według mnie są 2 firmy które robiły cudne szkła to właśnie pentax i olympus. Dodając do tego korpusy


Qrna w szufladzie leży MeSuper + M (to ważne!) 35/2.8. Ciągnie mnie do niego ostatnio niesamowicie...
eMki, echchch, eMki..., doświadczę ja Was jeszcze kiedyś tak, jak onegdaj na trasie Koszalin-Szczecin, pod ostre słońce, po deszczu, z kadrem wymalowanym już w wyobraźni... (dobra, po drinku jestem)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ja przyglądam się LXowi z 28 3.5 i osłonką dedykowaną i wiem jedno żaden cholerny nikon czy canon nie ma startu do tego cacuszka....
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
A już myślałem, że kogoś zainteresowały moje wywody na temat 5D+PK. A to tylko klasyczne przechwałki kto ma dłuższego...eee, tzn. ładniejszego. Obiektywa. Tzn. obiektyw, ma się rozumieć. ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Cytat

A już myślałem, że kogoś zainteresowały moje wywody na temat 5D+PK. A to tylko klasyczne przechwałki kto ma dłuższego...eee, tzn. ładniejszego.


Eee, bo żeś jakiś hardcore zapodał :evilsmile: Grzebać/demontować dobre szkła, żeby je na siłę do C5D zapiąc? Podlinkowałem dobry i - chyba skuteczny przepis (z gatunku rozwiązań ostatecznych), ale nie sądzę, żeby ktoś się odważył...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Moje podejście nie było przecież siłowe - żadnych wiertarek, żadnych nieodwracalnych zmian. Wszystkie szkła już od jakiegoś czasu są ponownie kompletne, z założonymi popychaczami. Ostatnio przesiadują głównie ma NEX-3, sporadycznie goszczą u kolegi w Trójmieście na jego K-5.
Przy okazji zabawy z NEX-3 odkurzyłem szklarnię od Pentax 110 auto. Zawsze myślałem, że te obiektywy są już na zawsze skazane na leżenie w pudle i, że nigdy nie uda się ich zaadaptować do żadnej cyfry. Ale powstały bezlusterkowce.
Ostatnio nie zdejmuję Pentax-110 PF 18/2.8, czyli pan focusa. To szkło bez pierścienia ostrości, jednakowo ostre (albo raczej jednakowo mydlane ;-) ) od 1,75 m do nieskończoności. Było wypuszczone jako niskobudżetowy zamiennik zwykłego 18/2.8. A teraz osiąga koszmarne ceny, jedynie z powodu małej ilości wyprodukowanych egzemplarzy.
Tutaj jest kilka próbek (autorstwa niejakiego Hin Man'a) współpracy pan focusa z NEX-5:
http://www.techtheman.com...8mm-f28-on.html
Ten gość ma nawet osłonę do pan focusa :!: Już go nienawidzę. ;-)
Szukam najdłuższego ze szkieł systemu 110 auto: 70/2.8.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
Sprawdzał ktoś szkła Pentaxa na Canon 6D?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
sioux napisał/a:
Sprawdzał ktoś szkła Pentaxa na Canon 6D?

Nie mam 6d, ale komora lustra jest, prawdopodobnie, identyczna jak w 5d2. Matówka jest identyczna. Czyli, żeby nie popsuć lusterka, trzeba dokonać podobnych zabiegów na szkłach P jak powyżej opisane.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
Zastanawiam się na czym polega "popsucie" lustra. Jeśli obiektyw wchodzi za głęboko i lustro nie może się podnieść, to może założyć szkło w trybie LIVE VIEW gdy lustro jest na górze?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Można wyłączyć "autowyłączanie", a nawet trzeba, bo lustro opada gdy aparat idzie na drzemkę. ;-)
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
Czyli da się pracować ze szkłem Pentaxa bez przeróbek i ingerencji? Próbował ktoś? Co się może stać gdy przez nie uwagę spuścimy lub podniesiemy lustro? Kto miał odwagę sprawdzić?
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
lepiej nie :idea: stłuczone lustro siedem lat nieszczęścia :evilsmile: i to jest pewna wiadomość :!:
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Cytat
Co się może stać gdy przez nie uwagę spuścimy lub podniesiemy lustro? Kto miał odwagę sprawdzić?

Z jakimś szkłem M42 miałem przypadek. Przy ostrzeniu na nieskończoność, tylna soczewka wjechała tak głęboko, że lustro przy podnoszeniu lekko stuknęło, a wracając zawiesiło się na obiektywie. Wytrzymało, nie pękło, ale starałem się nie powtarzać tego eksperymentu. ;-)
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
OK. Mam jasność. Dzięki i pozdro :-B
 

radiki  Dołączył: 29 Wrz 2011
A jak z systemem Nikona, też takie cuda na kiju z bliskością lustra na FF?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
z systemem Nikona musisz mieć przejściówkę z soczewką, albo nie będzie można ustawić ostrości na nieskończoność

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach