Który lepszy?
Gerlach
54% Complete
13 (54%)
GLOCK
45% Complete
11 (45%)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Pytanko do pasjonatów :)
Po co takie haczyki na ostrzu?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Dla bajeru , bo napiąć linkę można na jednym haczyku . Do obskrobania też nie bo niewygodne . Za to jak z takim nożem złapano żołnierza (wróg) to od razu kulka w łeb . Dziwne są te wywiercone otwory i rowek . Nóż służy miedzy innymi do rąbania . Świadczy o ty cienka okładzina skręcona aż 3 wkrętami . Nie rozleci się . Dosyć duży kąt krawędzi tnacej , jednak schodzenie ostrza przewężenie mówi coś innego . Przy tej konstrukcji nóż nie będzie się szybko tępił (kąt krawędzi tnącej ) . Jednak taki sobie w każdej dziedzinie (kształt) . Może tylko do precyzyjnego rzucania . Ni do masła i chleba ni do gałezi a jednak do wszystkiego po trochu . Może być to klasyczny nóż wędkarski do wyciągania haczyków . Nie wiem z jakiej jest stali to ważne wtedy można powiedzieć więcej
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
nemo napisał/a:
Pytanko do pasjonatów :)
Po co takie haczyki na ostrzu?
Obrazek



Takie haczyki to na samym starcie dodają +10 do jedwabistości (wyglądu) tego pseudo noża. Do niczego niepotrzebne, wyklucza korzystanie z górnej krawędzi (choćby krzesanie).

O reszcie litościwie nie będę wspominał, jeśli masz zamiar go kupić, kup najzwyklejszą Morę. Przynajmniej lepiej spożytkujesz przeznaczone na ten cel fundusze.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zawile, jak oceniasz sanrenmu vs rat? Stal podobno porównywalna z niewielkim wskazaniem na japońską (aus 8 vs 8Cr13MoV) oglądałem jakiś filmik na youtubie jak rosjanin przez kilkadziesiąt minut kroił kartony, troszkę lepiej wypadł rat. Z SRM mam na myśli gb 901 :)
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
Hej -
do jakich zastosowań potrzebne Ci tanto ? :shock:
W noszeniu EDC, raczej to mało praktyczne. Do tego jeszcze społeczna akceptowalność noża w miejscu publicznym znacząco spada przy tym kształcie ostrza.

Brałbym mimo wszystko Rata 1- codzienne używanie nie polega przecież na krojeniu kartonów i nacinaniu deseczek.

Rat 1 a gb 901 to dwa podobne noze, wykonane z podobnych materiałów, z podobna blokadą. Łączy je takze podobny materiał - stal (aus 8 / 8Cr13MoV) . Chcesz lepszej stali ? Szukaj VG10 lub CPM S30V. Musisz jednak miec jakąs ostrzałkę, by ją poprawnie naostrzyć, a aus8 i 8cr naostrzysz na standartowej osełce. Trzeba jednak przyznać iż powtarzalność tej ostatniej ( 8Cr13MoV)w wykonaniu SRM jest dośc problematyczna, niektóre egz. były pancerne, a niektóre po półrocznym eDCowaniu wyglądały jak kozik dziadka Jóżefa ostrzony na osełce od kosy. O trzymaniu ostrości nie wspomne. Przyznać trzeba jednak, iż mechanicznie dostajemy o wiele lepszy nóż niż wiele markowych wyrobów. Cud kontroli jakości ? Chłopaki przy taśmie nie piją? Kto wie. Szlify na SRM są o wiele lepsze niż w niebieskiej serii Benchmade :-)
Poszukaj SRM 910, może on Ci przypadnie do gustu ?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
nóż ma być właściwie do prostych zastosowań, coś pokroić zastrugać, pomidora w pociągu nim obierał nie będę ;) także o miejsca publiczne jestem spokojny, stal raczej z tej półki, myślę, że do moich zastosowań wystarczy, dzisiaj oglądałem SRM 6-939 fajny dziurawiec , sprawia bardzo dobre wrażenie tylko to ostrze :/ jeszcze przemyślę , najgorsze to że nie mogę nigdzie obejrzeć na żywo tego rata, wydaje się większy, 910 nie mogę znaleźć chyba że ebay ale nigdy tam nic nie kupowałem :/ a kartony dają jakieś pojęcie takiemu laikowi jak ja ;)
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
Inna beczka - jaki budżet chcesz przeznaczyc na to Twoje EDC?
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
do 150... im mniej tym lepiej ;)ooo jest jeszcze SRM L02 wiem wiem motam się ;)
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Ktoś chce sprzedać damast , obserwuję te aukcję juz jakiś czas . Nie dal zdjecia na czołówkę . Słabo zrobione zdjęcia ale z tego co widać to solidny nóż . Kosztuje 120zł . Już raz go wystawiał ale nie sprzedał . Gdyby ktoś zaproponowal 150 to myślę że by sprzedał od ręki . nr aukcji 2452662066 . Tylko jeśli ktoś obczai to zacznie się licytacja i okazja minie . Ciekawy ksztalt noża , mocny i można super naostrzyć nawet słabą osełką w odpowiednich rękach

[ Dodano: 2012-06-29, 08:25 ]
Długość samego ostrza to 20cm a rękojeść wcale niemła - to ewenement , cena śmieszna . Rękojeść wykonana z ciekawych materiałów . Dobrze profilowany
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
jak myślicie? Nadaje się to coś do ostrzenia? http://fanlidla.pl/gazetk...trzalka,do,nozy czy lepiej kupi ceramiczną Gerbera
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Odpuść sobie. Tego typu ostrzałki nadają się najwyżej do podostrzenia kuchenniaków.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nawet do nozy kuchennych nie nadaje sie, chyba ze takie po 10zl. To mozna w ostatecznosci naostrzyc, wlasciwie podostrzyc, scyzoryki z miekkich stali typu 420.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Jimmy, PiotrB., dzięki :) :-B zamówiłem pręty diamentowe z alledrogo
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
pszczołowaty, bardzo dobry wybór.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
3 gradacje, jest to właściwie opcja ekonomiczna, będę musiał pomyśleć nad umocowaniem ich w ... no jeszcze nie wiem w czym ;) pod odpowiednim kątem
 

zawile  Dołączył: 08 Mar 2009
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
zawile, dzięki za linka , fajne pomysły :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
A propos noża, to mnie się podoba ten:

http://www.knives.pl/foru...c,129574.0.html

bez zbędnych bajerów, tylko pieruńsko drogi jak na moje wymagania :-)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
alekw, Tlim trochę tego robi... http://www.tlim.net/
Ceny różne, ale to z tych rozsądnych jeszcze o-)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Może ktoś posprząta ten temat ?,początek tematu to 2009-12-20 ,i jak w wielu przypadkach nie ma już dziś związku z tematem pierwotnym.Moze zalozyć nowy temat:NÓŻ ( a tam od surwiwala po rzucanie do celu)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach