Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
o, martini - dawno cię tu nie było...
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
Cytat
K10D to jakby nieco wyżsiejsza półka niż D80


a ja widziałem w jokerze i mm na tej samej półce :-B

Niessssamowie! W Foto-Jokerze Pentaksy się pojawiły?!?!? Muszę to sprawdzić :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
marucha napisał/a:
Niessssamowie! W Foto-Jokerze Pentaksy się pojawiły?!?!? Muszę to sprawdzić

W sobotę byłem w fotojokerze w Słupsku i nie mieli Pentaxa, ale za to w mediaexpert był k100D za ok. 2600 (w promocji!).
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Nawiązując do tematu - jak się ma AF kadyszki do AF Nikona D80?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Nawiązując do tematu - jak się ma AF kadyszki do AF Nikona D80?

W K10 jest lepszy, bo można go samemu regulować... :mrgreen:
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Temat mnie zmylił. Myślałem, że gada się tu od kadyszce i D80. A to temat o piwku ;-) . Mam sporo do powiedzenia w tym temacie. Nie mogę przeżałować, że EB nie klepie już swojego portera. Miał prawie 10 proc.

ps. Nieśmiała prośba, gdyby ktoś jednak odpowiedział na moje pytanie z poprzedniego postu, to nie będę się gniewał :-) .

ps2. Fajną macie familiarną atmosferę na forum. Czasem tu zaglądam, choć jestem olympusiarzem.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Z tego co inni pisali wynika ze w slabym swietle D80 jest wyraznie szybszy. W dobrym swietle oba sa chyba wyrownane. Chociaz z testow popphoto , o ile pamietam , wynikalo ze w slabym swietle to wlasnie K10D jest szybszy; no i badz tu madry :-P
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Rafał Czarny, Ja jeszcze w uzupełnieniu Bronka powiem że pentax nie ma jeszcze w sprzedaż słoików SDM (ale już niebawem) a Nikoś ma szkiełka z własnym napędem i może dla tego jest szybszy :roll:
P.S Rzuciłem okiem na twoją galeryjkę przyjemna, niektóre fotki naprawdę klimatyczne.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Dziękuję Panowie z odpowiedzi. Czyli ogólnie AF kadyszki jest OK, jak rozumiem. Bo te starsze Penataxy miały opinię mułowatych. Fajny macie aparat wreszcie.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Rafał Czarny napisał/a:
Fajną macie familiarną atmosferę na forum. Czasem tu zaglądam, choć jestem olympusiarzem.


Olimpusiarze i pentaxsiarze się bardzo lubią (mają wspólne problemy do marudzenia) ale z obserwacji to najlepiej się trzymają pentaxiarze z minolciarzami - :-B :-B :-B :-B

dobra to taki żartobliwy offtop - bez linczowania!!!
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rafał Czarny napisał/a:
jak się ma AF kadyszki do AF Nikona D80?

jak 10:80 :lol: :-P :-B
 

pro_mode  Dołączył: 27 Kwi 2007
Sorki za odgrzebywanie tematu ale.. 8.05 bede w stanie sprawdzic ososbiscie w identycznych warunkach, d80 vs k10d :) obiecuje podzielic sie opinia w tym temacie
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pro_mode napisał/a:
bede w stanie sprawdzic ososbiscie w identycznych warunkach, d80 vs k10d :) obiecuje podzielic się opinia w tym temacie
co będziesz sprawdzał?
 

pro_mode  Dołączył: 27 Kwi 2007
Szybkosc z jaka kit w pentaxie w porownaniu z kitem z nikona lapie ostrosc w ciemnym pomieszczeniu i pomieszczeniu z mieszanym oswietleniem.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
a ja poczekam na 16-50/2.8 SDM i porównam szybkość AF z D200+17-55/2.8 SWM, bo jaki jest sens porównywać kity, w których jeden ma silnik, a drugi nie.

[ Dodano: 2007-05-02, 04:27 ]
Chociaż moje porównanie też jest bez sensu, bo czemu miałoby służyć? I komu?
I w ogóle muszę odświeżyć trochę Nikona bo zaniedbałem go trochę. Jadę w plener z dwoma puchami, a co będę im żałował słońca, niech się trochę opalą.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
pro_mode napisał/a:
Szybkosc z jaka kit w pentaxie w porownaniu z kitem z nikona lapie ostrosc w ciemnym pomieszczeniu i pomieszczeniu z mieszanym oswietleniem.

Ja już porównywałem i jak ogólnie wiadomo sensu owo porównanie za wielkiego nie ma ;-)
 
a.d.a.m  Dołączył: 15 Sty 2007
tomecki napisał/a:

Ja już porównywałem i jak ogólnie wiadomo sensu owo porównanie za wielkiego nie ma ;-)


Czasem mi sie wydaje, ze jak pentax jest w czyms slabszy od NiC to od razu pada argument 'takie porownanie nie ma sensu'. Moim zdaniem ma sens, np. dla osob, ktore staja przed kupnem aparatu, a maja ograniczone fundusze. Wiedza, ze przez dluzszy czas nie beda mogly kupic lepszego obiektywu i sa skazane na kit a przy tym predkosc AF ma dla nich znaczenie bo np. chca fotografowac 3 letnie dziecko uganiajace sie za motylkiem.

ps.
Zeby nie bylo watpliwosci, ja mimo poglosek o kiepskim AF pentaxa, kupilem k10D :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a.d.a.m, ale tomecki umiescil ";-)" na koncu swojej wypowiedzi. Oprocz tego, kolega-zdrajca tomecki ma nikona d80 :-P
 
moruniek  Dołączył: 19 Sty 2007
Ja 30 kwietnia kupiłem K10d plus Kit-a.

Dlaczego:
2 letnia gwarancja - D80 rok
obiektyw na osłone przeciwsłoneczną - D80 kit - brak
cena: Saturn Arkadia K10d + kit 3278 zł. - Nikon 18-70 4099 zł.

Wady k10d jakie dostrzegam to jego obiektyw w parównaniu do kit-u Nikona. Ale prościej zmianić z czasem obiektyw, niż body.

pozdrawiam
K.M.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
moruniek napisał/a:
jakie dostrzegam to jego obiektyw w parównaniu do kit-u Nikona
Robiłeś próby, testowe fotki, czy tylko tak mówisz ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach