Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
TomiTom napisał/a:
Tok'Ra, super! user od wója Sama ;-) ;-)
Jak on Ci leży w łapach? Bo mi palec dziwnie uciekał, grip dobry, nie jest płytki i mały ale niski...

Lekki :( odczówalnie, troszkę mniejszy, nie widać tego na pierwszy rzut oka ale mały palec w Pentaxie nei uciekał mi a tu nie wiedziałem jak go trzymać ( tu postawiłem wszystko na jedną kartę i postanowiłem zrobić tak jak podczas picia herbatki - metoda sterczącego serdecznego paluszka :D )

samsung podbija nieco kolorki..są jak w Nikonieeee bleeeeeee
Nieostre w AF, nieostre w manualu :(

Pentax:
naturalne (miło-blade) kolorki, to co było soczyste jest soczyste, widoczna "ostrość"


naturalne milo blade kolorki....hmmm
A przeslij z ciekawosci foty z Sama i Pena jak mozesz na remiwasz @ gmail . com

:mrgreen: A paluszek ....bo Canona D350 nie testowales ...:mrgreen: Tam to lapy bola...
Ostrosc zalezy od obiektywu...
Trzeba bylo nie pytac, a zmienic obiektywy bez pytania....albo jeszcze lepiej - przyjsc z kolezanka i ona wtedy poprosi o zmiane szkiel sprzedajacego :mrgreen:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TomiTom napisał/a:

samsung podbija nieco kolorki..są jak w Nikonieeee bleeeeeee

Ustawiłeś oczywiście w menu Samsunga pozycję Image Tone na "naturalny" :?: Jeśli nie to nie dziwi mnie ta różnica - Samsung domyślnie ma ustawione kolory "nasycone", takie też robi w programach tematycznych.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
fenomenalna waga, czuję go

To właśnie SR waży :-)
Cytat
Podgląd Go był ustawiony że robił fotki i pokazywał na LCD

Też mnie to zaskoczyło :-) Trzeba w menu zmienić i wtedy działa, jak należy (przymyka przysłonę).
Cytat
a wydatek 2000 to nie jest kiecka jak to jakiś gostek określił

To ty stary nie wiesz, ile kiecka może kosztować... Albo taka torebka - o! :-D W przeliczniku forumowym to będzie 5 manualnych zoomów od Spinnera :mrgreen:

[ Dodano: 2007-02-09, 22:41 ]
Cytat
Ustawiłeś oczywiście w menu Samsunga pozycję Image Tone na "naturalny" Jeśli nie to nie dziwi mnie ta różnica - Samsung domyślnie ma ustawione kolory "nasycone", takie też robi w programach tematycznych.

Enzo, Pentax też ma 'bright' domyślnie.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Enzo napisał/a:
Ustawiłeś oczywiście w menu Samsunga pozycję Image Tone na "naturalny" :?: Jeśli nie to nie dziwi mnie ta różnica - Samsung domyślnie ma ustawione kolory "nasycone", takie też robi w programach tematycznych.


Genialna uwaga! Bo się zmartwiłem niegiętko! Już myślałem że zawsze będzie podbijał a jak walne na V - to jeszcze bardziej będą walić po gałach :) dodam takie lamerskie pytanko...ustawienie "natural" to pozostanie po odcięciu od źródeł zasilania?

Tok'Ra napisał/a:
bo Canona D350 nie testowales

Miałem prze tydzien daaawno temu 300D, bawiłem się 350D a dziś w MM obmacywałem 400D - niestety karta CF niepotrzebnie brałem bo i tak nie mają naładowanych aku dedykowanych :(
Dlatego nigdy nie brałem pod uwagę DSLRa Canona, no może 5D, ale najpierw kupię jakiegoś dużego kombika niż miałbym wydawać 8 000 na samo body

Tok'Ra napisał/a:
Trzeba bylo nie pytac, a zmienic obiektywy bez pytania....albo jeszcze lepiej - przyjsc z kolezanka i ona wtedy poprosi o zmiane szkiel sprzedajacego

muszę tak zrobić ale wezmę swoją żoneczkę :) (jeśli chodzi o jej zdanie to woli Samsunga - i jest dla mnie bardziej odpowiedni - tu po wczorajszym przegladaniu cen na skąpcu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Tok'Ra napisał/a:
A przeslij z ciekawosci foty z Sama i Pena jak mozesz na remiwasz @ gmail . com

Prześlę jak będę mógł - mam cholerny net co chodzi jak chodzi (pierdzielony upload :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ) jak mi wskoczy na wyższe obroty to zapodam, albo umieszczę tu w tym poscie.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
2ev napisał/a:
Enzo

Jak to jest z tym AF? W końcu łapie ostrość w ciemnych pomieszczeniach, czy nie?
W MM było światła na f/5.6 czas na 1/30 iso 200 i łapał ostrość po niecałej sekundzie.
Nie włączyła mu się "spawarka"
Co się dzieje gdy jest ciemniej? ;-)


Jak się celowało w biały sufit ;-)
Spawarka włącza się w sytuacjach beznadziejnych i raczej wtedy niewiele pomaga. Jako że lama jestem straszna i nie lubię ludziom świecić po oczach to radzę sobie na dwa sposoby - przełączam aparat na wielopunktowy pomiar ostrości - daje lepsze efekty i działa szybciej od centralnego punktu lub ostrzę ręcznie.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Genialna uwaga! Bo się zmartwiłem niegiętko! Już myślałem że zawsze będzie podbijał a jak walne na V - to jeszcze bardziej będą walić po gałach :) dodam takie lamerskie pytanko...ustawienie "natural" to pozostanie po odcięciu od źródeł zasilania?

Pozostanie - w kasetce zostaje, to i w samie pewnie też. Ale - ja tam nie jestem pewnien, czy to wina li tylko trybu 'bright'. Jak pisałem - w kasetce tryb bright też jest domyślny. Szansa, że ktoś przestawił coś w menu przed Tobą jest raczej mała...

[ Dodano: 2007-02-09, 22:53 ]
Cytat
Jak się celowało w biały sufit

Jak się celuje w biały sufit to nie ma szans, żeby AF dał radę, nawet przy świetnym świetle :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
[quote="TomiTom"]
Genialna uwaga! Bo się zmartwiłem niegiętko! Już myślałem że zawsze będzie podbijał a jak walne na V - to jeszcze bardziej będą walić po gałach :) dodam takie lamerskie pytanko...ustawienie "natural" to pozostanie po odcięciu od źródeł zasilania?
quote]
Tak.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Cytat
Pozostanie - w kasetce zostaje, to i w samie pewnie też. Ale - ja tam nie jestem pewnien, czy to wina li tylko trybu 'bright'. Jak pisałem - w kasetce tryb bright też jest domyślny. Szansa, że ktoś przestawił coś w menu przed Tobą jest raczej mała...


Aha i jeszcze coś dodam
W dziale foto ludzie obmacywali Ca-złomy, po tym jak strzelałem z P i S, bawiłem się nimi, ludzie odkładali C**** i czekali w "kolejce" do Pantaxika :)
A między soba szeptali - co to za firma?? :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
co to za firma??
- to ta od tych tamponow..... :evil: :mrgreen:
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Zgłaszam się także z uprzejmą prośbą Userów Samsunga o jakiś RAWik przekonwertowany do tiff'a lub ewentualnie surowy, ale nie wiem czym go otworzę :oops: :oops: :oops:

[ Dodano: 2007-02-09, 23:06 ]
tomitom<MAŁPA>op.pl

[ Dodano: 2007-02-09, 23:08 ]
Fafniak napisał/a:
TomiTom napisał/a:
co to za firma??
- to ta od tych tamponow..... :evil: :mrgreen:


heheh dobry tekst nei jest zły :D :D

[ Dodano: 2007-02-10, 01:39 ]
Przy okazji jeszcze :) zapodajcie mi na wyżej podany adres instrukcję do Samsunga - wiem że i tak nie mineło by mnie drukowanie, bo ponoć tylko na płycie jest zapisana w *.PDale(F)

Czy Samsung ma wymienne matówki??
Czym otwierać Samsungowskie RAWy? Czy skazani jesteśmy tylko na dołączony soft..

Ja już niemalże zdecydowałem...Chyba będzie to samsung z kitem + DA 70 lub 40 - wszystko zalezy czy dama mojego serca nadal uprze się na futro ;-) ;-)

Dobranoc :-B
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Tok'Ra napisał/a:
2. Stabilizacja jest bajerem - rowniez potrafi pogorszyc jakosc zdjecia (testy) - bo gdyby tak nie bylo, po co jej przelacznik na korpusie :mrgreen: Dobry monopod za 65 zl sprawe braku stabilizacji zalatwia, a i dobrze cos ciezkiego zawsze miec pod reka :-P

3. Samsung ma zwykly TTL i ma pTTL - czyli ma 2 razy wiecej niz wykastrowany z TTL'a korpus K100 :mrgreen: To, ze ma TTL to silny argument dla chcacych fotografowac taniej z lampa, np. w macro. Rowniez brak pomiarowych przedblyskow nie daje efektu zamknietych oczu na wszystkich portretowych i grupowych zdjeciach :mrgreen: Fabryczne lampy z pTTL maja niestety przeziebione ceny i kosztuja prawie tyle co body aparatu - wiec lepiej miec alternatywe jaka jest TTL, niz jej nie miec.

5. Rozwoj softu aparatu jest konieczny, gdy cos nie jest doskonale i trzeba to poprawiac. GX-1S jest ostatnia wersja rozwojowa Pentax'a DS2 ulepszona przez Samsunga, wiec poprawki nie sa jak dla wersji beta firmware potrzebne :mrgreen:

6. Czy slyszal ktos o problemach z BF/FF w lustrzance GX-1S? Albo o problemach z serwisem :mrgreen: Mam az dwa aparaty cyfrowe Pentaxa, ktore rowno po 6 latach przestaly dzialac - mimo ze tylko lezaly w szufladzie (nie chca się wlaczyc - w obu ten sam objaw). Albo Pentax zaplanowal awarie w firmware, albo uzyl slabych podzespolow - i kondensatory w nich wyparowaly :-P Nie uwazam wiec marki Pentax za bardziej niezawodna od Samsunga :mrgreen:

7. Argument, ze drogi konstrukcji P i S jednak się nie rozejdą i pewne akcesoria (lampy?) mimo zgodności mechanicznej jednak działać z "obcym" nie będą, jest zbyt slaby - na jego slusznosc moglby sluzyc fakt, ze do DS2 pojawila się juz aktualizacja rozszerzajaca ilosc stosowanych kart pamieci w aparatach - ale taka aktualizacje bedzie mial i Samsung - a przynajmniej zostalo juz tak napisane w zapowiedziach. Smieszniej bedzie, jak pojawia się tanie szkla Samsunga, ktore beda dzialac tylko z GX-1S i GX-10, natomiast nie beda wpisane do firmware Pentaxa :-P

8. Nie moge się przyczepic do jakosci jpg'a w GX-1S. Tutaj na 99% Samsung zaingerowal, bo swiadczy inna rozmiarowka fot. By sprawdzic czyje jpg sa robione lepiej, konieczne jest niestety spotkanie i pojedynek na te same kadry :mrgreen:

Ad.2. Stabilizacja nie jest bajerem - przyznaję, nie nadaje się do każdej sytuacji zdjęciowej, a gdy aparat stoi na statywie to lepiej ją wyłączyć, ale jednak pomaga i to sporo. Ze tak zacytuję - "lepiej ją mieć, niż jej nie mieć" :-P
Ad.3. Tego nie neguję. Sam wolałbym mieć te czujniki w swojej puszce, mimo że na 100% będę kupował nową lampę.
Ad.5. Jesteś pewien, że tak jest?
Ad.6. Nie wiem co zrobił Pentax w Twoich aparatach, ale fakt jest faktem, że Koreańczycy Płd. osiągnęli już na tyle wysoki poziom kultury technicznej, że o jakość i bezawaryjność ich wyrobów w praktyce można być już spokojnym. Czyli - zgoda.
Ad.7. Właśnie o tym pisałem - na razie wygląda na to, że Samsungi i Schneidery to przebrandowione Pentaxy i wszystko powinno działać, ale nie ma gwarancji, że w przyszłości, w nowych konstrukcjach też tak będzie. Kompatybilność mechaniczna to nie wszystko, a GX-10S już nieco się różni od K10D (co prawda te różnice nie wykluczają użycia obcych akcesoriów, ale... co będzie w kolejnych modelach?)
Ad.8 Gdybyś zamieszkiwał nieco bliżej, to zaproponowałbym Ci jakieś testy :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
TomiTom napisał/a:
Zgłaszam się także z uprzejmą prośbą Userów Samsunga o jakiś RAWik przekonwertowany do tiff'a lub ewentualnie surowy, ale nie wiem czym go otworzę :oops: :oops: :oops:
[ Dodano: 2007-02-09, 23:06 ]
tomitom<MAŁPA>op.pl
[ Dodano: 2007-02-10, 01:39 ]
Przy okazji jeszcze :) zapodajcie mi na wyżej podany adres instrukcję do Samsunga - wiem że i tak nie mineło by mnie drukowanie, bo ponoć tylko na płycie jest zapisana w *.PDale(F)
Czy Samsung ma wymienne matówki??
Czym otwierać Samsungowskie RAWy? Czy skazani jesteśmy tylko na dołączony soft..
Ja już niemalże zdecydowałem...Chyba będzie to samsung z kitem + DA 70 lub 40 - wszystko zalezy czy dama mojego serca nadal uprze się na futro ;-) ;-)
Dobranoc :-B


Instrukcja do GX-1S jest tylko w wersji angielskiej (i innych obcych dla mnie językach) - dostępna tutaj http://www.samsungcamera....s_down_main.asp . Samsung na płycie dołącza polską instrukcję dla GX-1L (ale jak chcesz to Ci podeślę).
RAWy z Samsungów są obsługiwane np. przez InfranView (trzeba tylko ściągnąć komplet wtyczek), UFRaw, Photoshop CS2 (po aktualizacji ACRa), Adobe Lightroom. Więc nie jest źle ;-)
Właśnie InfranView polecam do konwertowania RAWów na jpegi - Digimax strasznie w nie ingeruje (przekłamanie kolorów).
PS. Też wybierałem aparat z moją lubą i jej priorytetami były "mały i srebrny" :mrgreen: Samsung na szczęście w połowie spełnił te wymagania :-D
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Enzo, Pytańsko..jasne że dawaj tą instrukcyję ^^ może jeszcze dziś drukne jak pójde do firmy :lol:

Kurka a to co w zestawie dają ten program, dobrze przerabia rawy, znaczy można bawić się w zabawe z kanałami, jest jakaś korekcja w kelvinach do balansu bieli...kurza stopa...
Kurcze a jakieś wtyczki do Pain Shop Pro nie wiecie czy są?? Bo ja bawię się w tym czymś (tanie i mi wystarcza)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
[quote="Enzo"]
TomiTom napisał/a:

Instrukcja do GX-1S jest tylko w wersji angielskiej (i innych obcych dla mnie językach) - dostępna tutaj http://www.samsungcamera....s_down_main.asp . Samsung na płycie dołącza polską instrukcję dla GX-1L (ale jak chcesz to Ci podeślę).
RAWy z Samsungów są obsługiwane np. przez InfranView (trzeba tylko ściągnąć komplet wtyczek), UFRaw, Photoshop CS2 (po aktualizacji ACRa), Adobe Lightroom. Więc nie jest źle ;-)
Właśnie InfranView polecam do konwertowania RAWów na jpegi - Digimax strasznie w nie ingeruje (przekłamanie kolorów).


1. Po moim protescie dostalem e-mailem na drugi dzien poprawiona juz finalna polska instrukcje w pdf (ok. 11MB) do GX-1S z polskiego serwisu, wiec jakby co - moge sluzyc pomoca :->
Moim zdaniem - punkt za szybkie reagowanie dla polskiego serwisu Samsunga.

2. Soft od Samsunga do RAW jest bardziej ergonomiczny od dodawanego do Pentax'a - ale tych programistow bym 3 dni trzymal o wodzie i chlodzie za jakosc suwaczkow - juz bardziej durnego i nieprecyzyjnego mechanizmu lewo-prawo parametrow ev, kontrastu czy gama nie mozna bylo wymyslec (przedszkolak by im lepiej to namalowal jako komponent;-), cale szczescie, ze jest mozliowsc wprowadzenia na plus czy minus wartosci korekcji, wiec idzie wyzyc przy zabawie w wywolywanie fotek z RAWow. Lepiej jest miec taki soft do RAW niz nie miec zadnego lub jak Nikoniarze, dostac wersje trial 30 dni do zabawy z RAW :roll:

3. Do RAW Samsunga dziala kazdy soft poza kilkoma przypadkami komercji - jak ktos kupi obie lustrzanki to po zainstalowaniu oryginalnego softu od Pentaxa moze bawic sie kazdym programem - i tym od Tampaxa i od wuja Sama :mrgreen: , ale ja zdecydowanie wole ten od Samsunga. Osmielilbym sie wysnuc teze, ze soft od Pentaxa jest duzo bardziej drewniany i ma mniej funkcji... Jedynie jak pamietam, to z jakimis plikami DNG z Pentaxa mialem problemik by je obrobic w sofcie od Samsunga, ale to pikuś...

4. Jak ktos napisze po piwie do samsuncamera w sprawie nowego firmware i polonizacji menu, to otrzyma e-maila nastepujacej tresci :mrgreen: :
"Dear Customer,
Thank very much for your interest about SamSung Camera.
We'll release the latest version of Firmware for GX-1S/L which is corresponded with the new SDHC type of SD card in the near future."
:-)
Jak ktos by chcial przypadkowego RAW'a czy jpg'a z odrzutow z GX-1S to niech pisze do mnie na gmail'a na konto remiwasz, najlepiej tez z gmail'a. W miare wolnego czasu moge przeslac - pliki ok 10MB kazda fota wazy a nie kazde konto to wytrzymuje wiec warto swoja quote sprawdzic.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Tok'Ra, yyy takie pytanko, sprzęcik Tobie starcza czy już teraz planujesz wymianę na powiedzmy GX-10S a może brałbyś tym razem K10D??
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
W najblizszym lat kilku okresie nie planuje sprzedawac czy wymieniac na prototypy z problem BF/FF ;-) - za to lubie eksperymenty z obiektywami i chcialbym dokupic lepsze jasne quasi profi szklo - na razie na celowniku jest Sigma 17-70, lub Tamron 28-75 - ale finanse blokuja .... :mrgreen:

Na marginesie oprogramowania do RAW - jak ktos ma odwage i GX-1S :mrgreen: , to wielikij sovietskij narod popelnil takowy soft do konwersji plikow pef z Samsunga by byly widziane jako z DS'a nie tylko poprzez wpis naglowka, ale ladniej udawaly pochodzenie od tampaxa;-).
Skutek taki, ze sporo dawnego softu do obrabiania RAW moze juz sobie poradzic z samsungowymi pefami - byle chcialy czytac od DS'a - ale temat nowy, wiec na razie ... ciii...by nie zapeszyc.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra, ale widząc jakie masz szkła, to nie widzę jasnych AF. Możliwe, że także możesz mieć tą przypadłość( oczywiście nie życzę tego tobie). FF/BF objawia się przeważnie z bardzo jasnymi stałkami. Fociłem Kasetką bez BF do czasu, jak nie dostałem 77mm/1.8. Dopiero z tym szkłem( co mnie podkusiło ? :evil: ) wyszło, ze mam BF akurat z tym szkłem.
Tok'Ra napisał/a:
to wielikij sovietskij narod popelnil takowy soft do konwersji plikow pef z Samsunga by byly widziane jako z DS'a
Raczej ten programik stworzył Bronek lub Jarek Dąbrowski. Już nie pamietam. Podmieniał wpis w pliku RAWA z Samsunga by był widziany jako DS.

[ Dodano: 2007-02-10, 14:51 ]
małe sprostowanie - to Jarek napisał programik podmieniający wpis w Rawach Samsunga. Mam nadzieję, że Jarek mi wybaczy, iż nie pamiętałem tego :oops: .
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Zapodaj ktoś jakiś plik RAw z samsunga :)
Muszę obadać jak to poskromić :)

[ Dodano: 2007-02-10, 15:05 ]
argawen napisał/a:
małe sprostowanie - to Jarek napisał programik podmieniający wpis w Rawach Samsunga
że zapytam gdzie takie coś dostanę :mrgreen: :mrgreen:
Ok znalazłem to cacko :) 48kb :)

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
W tym wątku podany jest link
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Genialny post, boje się powiedzieć ale możliwe że najlepszy z całego forum :)
Jezu jak ja się uśmiałem - genialne teksty Mich-a - rispekt :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach