TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
  GX-1s vs K110D
Powitana !
Dziś z kasą w portfelu a jeszcze dokładniej na koncie - chodz to raczej karta bankomatowa jest właśnie w portfelu :) Przeglądałem ceny na różnych serwisach foto....
Zobaczyłem cosik interesującego DS2 za 1,8k zł hymm kusząca cena pomyślałem lecz nie do końca bo mówiąc DS2 mam na myśli Samsunga.
W podobnych cenach jest K110 i GX-1s zastanawiam się co brać.
Czy AF jest zdecydowanie szybszy w kasetkach? (niech wypowie się ktoś kto miał styczność z k100d oraz ds-em)
Najważniejsze - ogronmy, gigantyczny widok :shock: (swego czasu bawiłem się N**** d50)
Co raz bardziej myślę o tym Samsungu - ma pryzmat, nie ma P-TTLa tylko działający ze wszystkim palnikami TTL, większy bufor oraz...no własnie
w 70% fotki będą w *.jpg - a tu Isty wypadały troszkę blado (nawet głupi podbijacz kolorów - nikon d50 - byl ciut lepszejszy) i w związku z tym pytanko:
czy raw z kasetki jest taki sam jak z DSa? (ta sama matryca przeca :P )
niby wolniejszy AF...jest jakaś rożnica z tym AF??jaki zakres ma DS w stosunku do K100? (od 0 - 19 EV?? a DS 1 - 19?? czy tu chodzi o prędkość, a może też dokładność??)
marka/firma - Samsung ehh to tak jakbym miał na body napis Soniacz, ale nie tylko o to chodzi:
soft w aparacie to ciągle 1.0 - czyżby ideał???? i nie trzeba go poprawiać?? hehhehe
Co dokładnie nowe wersje softu dały Dsowi??bo DS2 to chyba tylko większy LCD tak?

Pod k110 mógłbym podciągnąć na chama k100 ale doszedłem do wniosku ze skoro focę kilka lat (nie powiem ile) bez redukcji, zaczynając swą przygodę od drewnianego statywu ( śmiejcie się ale do tej pory sprzedają markowe drewniaki a ich ceny to...nie wspomnę ) a mając dobry stalowy statyw M**** który posłuży mi tym bardziej do obrony przed populacją dresów :) mogę z tego bajeru zrezygnować (kóry i tak pochłania trochę więcej energii z paluchów i ponoć brzęczy i można dostać raka mózgu - ale to chyba tylko w Sony tak jest)

Tak więc wypowiedzcie się, przeczytajcie mój tekst z 2 razy (piszę pod wpływem browców, bo w innym wypadku bym raczej nie podjoł dyskusji :D ) poradzcie coś...nie chcę czekać chcę robić test....tfu wyjść na swierze powietrze i focić wsio co się da i czego sie nie da także
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pomidor 8-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
pomidor 8-)

To jakaś nowa świecka tradycja?

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
pomidorowa 8-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
l_uka, Mocno wierzę w to że pomidora możesz jeszcze odmienić w 1759-ciu innych przypadkach i w to że umiesz użyć więcej niż jedno słowo :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
po polskiemu to mamy 7 przypadkow 8-) :-P
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
i wszystko jasne - ja mam problem a tu "gostek" sobie liczbę postów nabija 8-)
idę spać może jutro ktoś mi pomoże...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Z tych dwóch ja bym brał Samsunga.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
TomiTom, sorki, gostek, ale moglbys chociaz rzucic okiem na kilka watkow o tych aparatach albo chociaz zerknac do specyfikacji dokladniej (jesli juz przytaczasz - gx1s ma pttl). Caly Twoj post to jojczenie panienki, ktora nie moze sie zdecydowac, ktora kiecke wybrac. Bez urazy 8-) :-B
Ja bym bral DS2 albo k100 - samshita chyba raczej nie. No i co teraz? 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Caly Twoj post to jojczenie panienki, ktora nie moze się zdecydowac, ktora kiecke wybrac.
Może taką?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, ona wyglada, jakby wybrala sama 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
ona wyglada, jakby wybrala sama
No toż pisałem, że lepiej samsunga.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
no tak..
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
TomiTom, jak sam zauważyłeś, przeciwko Samsungowi przemawia jeden argument - ta firma nie kłopocze się uaktualnianiem firmware. Jeżeli nie masz lampy błyskowej TTL i wytrzymasz przy nieco mniejszym (w porównaniu do DS, ale zupełnie przyzwoitym jak na APS, i całkiem jasnym) wizjerze to brałbym K110D. Albo K100D - czasami jednak się przydaje ten SR, szczególnie przy zdjęciach w świetle zastanym (pomieszczenia).
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Wiesz, TomiTom, ja chciałbym tylko zauważyć, że fakt, iż x lat fotografowałeś bez SR to, hm.. taki sobie argument. Bo przecież to nie znaczy, że Ci się nie spodoba i np będziesz się zastanawiał, jak mogłeś bez niego żyć :-) Oczywiście sam wiesz lepiej, co Ci potrzebne, ale SR działa i tyle, zawsze go lepiej mieć, niż nie mieć. Ocena, czy jest wart tych paru stówek więcej to oczywiście indywidualna sprawa. Ale zauważ też, że słoik zawsze możesz dokupić, a SR-a nie. Z drugiej strony - pryzmatu też nie dokupisz :-) Oj, chyba nie ułatwiłem :oops: Ja na szczęście dałem się ponieść impulsowi i już jestem po problemie, a kombinowałem wcześniej strasznie. Może po prostu prześpij się z tym i kup to, co Ci przeyjdzie pierwsze na myśl następnego dnia rano? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Re: GX-1s vs K110D
TomiTom napisał/a:
Powitana !
Dziś z kasą w portfelu a jeszcze dokładniej na koncie - chodz to raczej karta bankomatowa jest właśnie w portfelu :) Przeglądałem ceny na różnych serwisach foto....
Zobaczyłem cosik interesującego DS2 za 1,8k zł hymm kusząca cena pomyślałem lecz nie do końca bo mówiąc DS2 mam na myśli Samsunga.
W podobnych cenach jest K110 i GX-1s zastanawiam się co brać.

Może jestem trochę ślepy ale za ok. 1800 masz albo Samsunga z kitem albo samo body Pentaxa 8-)

Czy AF jest zdecydowanie szybszy w kasetkach? (niech wypowie się ktoś kto miał styczność z k100d oraz ds-em)
Najważniejsze - ogronmy, gigantyczny widok :shock: (swego czasu bawiłem się N**** d50)
Co raz bardziej myślę o tym Samsungu - ma pryzmat, nie ma P-TTLa tylko działający ze wszystkim palnikami TTL, większy bufor oraz...no własnie
w 70% fotki będą w *.jpg - a tu Isty wypadały troszkę blado (nawet głupi podbijacz kolorów - nikon d50 - byl ciut lepszejszy) i w związku z tym pytanko:
czy raw z kasetki jest taki sam jak z DSa? (ta sama matryca przeca :P )
niby wolniejszy AF...jest jakaś rożnica z tym AF??jaki zakres ma DS w stosunku do K100? (od 0 - 19 EV?? a DS 1 - 19?? czy tu chodzi o prędkość, a może też dokładność??)
marka/firma - Samsung ehh to tak jakbym miał na body napis Soniacz, ale nie tylko o to chodzi:
soft w aparacie to ciągle 1.0 - czyżby ideał???? i nie trzeba go poprawiać?? hehhehe
Co dokładnie nowe wersje softu dały Dsowi??bo DS2 to chyba tylko większy LCD tak?

Pentax dołożył do DL/DS2 obsługę kart SD do 4GB. Samsung obsługuje karty do 2GB. Chyba że mi się coś poknociło... Swoją drogą można by zrobić porównanie firmwarów GX-1S i DS2. Może by się okazało że ten pierwszy jest rzeczywiście firmwarem doskonałym :mrgreen:

Pod k110 mógłbym podciągnąć na chama k100 ale doszedłem do wniosku ze skoro focę kilka lat (nie powiem ile) bez redukcji, zaczynając swą przygodę od drewnianego statywu ( śmiejcie się ale do tej pory sprzedają markowe drewniaki a ich ceny to...nie wspomnę ) a mając dobry stalowy statyw M**** który posłuży mi tym bardziej do obrony przed populacją dresów :) mogę z tego bajeru zrezygnować (kóry i tak pochłania trochę więcej energii z paluchów i ponoć brzęczy i można dostać raka mózgu - ale to chyba tylko w Sony tak jest)

W tym Samsungu brakuje mi czasami stabilizacji. Pytanie czy warto za nią dopłacić 400 czy 500 zł :?:

Tak więc wypowiedzcie się, przeczytajcie mój tekst z 2 razy (piszę pod wpływem browców, bo w innym wypadku bym raczej nie podjoł dyskusji :D ) poradzcie coś...nie chcę czekać chcę robić test....tfu wyjść na swierze powietrze i focić wsio co się da i czego się nie da także


Weź ten który Ci lepiej w ręce leży. Samsung jest mniejszy od Pentaksów K100/110 ale mnie bardziej pasował.

Off topic: jak mnie jeszcze raz wywali po napisaniu odpowiedzi to już nic nie napiszę. Chyba że wywala głupie odpowiedzi nieślubnych dzieci neostrady - to rozumiem... :oops:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
fakt, iż x lat fotografowałeś bez SR
mówi tylko, że się starzejesz i rączki kiedyś się trząść zaczną (bez obrazy, mnie się trzęsą często). SR się przydaje, przekonałem się po własnym przestrzelaniu kadyszki i kasetki.
Enzo napisał/a:
Off topic: jak mnie jeszcze raz wywali po napisaniu odpowiedzi to już nic nie napiszę. Chyba że wywala głupie odpowiedzi nieślubnych dzieci neostrady - to rozumiem... :oops:
ciekawa propozycja, trzeba zaimplementować taka funkcję - wywalanie dzieci neostrady. Ale w sumie to chyba nie ma takich tutaj, a jeśli się czasem trafi (hehe Jarek i wątek o instrukcji do optio) to się użyszkodnik sam wylogowuje, na wieki wieków.
Gdybym miał wpływ, to by nikogo nie wylogowywało,a co wolność słowa jest!
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Enzo napisał/a:
Off topic: jak mnie jeszcze raz wywali po napisaniu odpowiedzi to już nic nie napiszę. Chyba że wywala głupie odpowiedzi nieślubnych dzieci neostrady - to rozumiem...


też mnie od czasu do czasu wywala, dlatego nie postuje ;-) ;-) ;-) :-B

Samsung troszkę za mały, do tego Samsung ;-) , dość wiekowa konstrukcja ale ma pryzmat i cholernie dobrą cenę ... 600 stófff róznicy w przeliczeniu na browary jest tego troszke a w przeliczeniu na stalki to by były ze trzy, lub nawet jakiś palnik dedykowany by był...
Ale jak to jest z tym AF? kurde nic nie wiem nadal :-P :-P :-P byłem u panów idiotów macałem oba, samsung mniejszy, k100d za to miał jakąś turbo jasną matówkę...czy w bardzo słoneczny dzionek nie oślepi mnie :mrgreen:
Zrobiłem też dla jajców porównanie z d40 :lol: :lol: heheh fajna małpka :) i z mr. plastikowym 400D - tego to nawet w rękach trzymac nie mogłem potem gdzieś się zgubił i tyle go widziałem (chyba pan expert w dziale foto go wzioł bo się o niego nad to martwił)
Jutro tam się przejdę z aku i kartą pamięci bo w całym pierdzielonym MM nie dysopnowali 4 AA - słownie czterema paluszkami !!! to dopiero idioci :-/ :-/
Postrzelam i porównam foteczki w jpg i rawach...z tych 2 - ciekawe czy pozwolą mi obadac k100d z tym kitem od samsunga - bym strzelił fotki i obadał czy to aby na pewno ten sam kit tylko że z ładnym niebieskim paskiem ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Wiem, że nic nie zastąpi organoleptycznego zapoznania się z aparatem ale jak dojdziesz do jakichś ciekawych wniosków to proszę napisz tutaj - od pewnego czasu mam podobne dylematy (choć z zakupem mi się nie pali - w tym co używam teraz najbardziej brakuje mi małej GO i możliwości serii w RAWach - nawet nie jakiejś super-hiper szybkiej)

Cytat
Może po prostu prześpij się z tym i kup to, co Ci przeyjdzie pierwsze na myśl następnego dnia rano?


Kurczę - im więcej i dłużej śledzę rynek tym trudniej podjąć decyzję, a ostatnio, o zgrozo :evil: , pierwsza myśl jaka przyszła mi rano to Nikon D70s body i stałka AF Nikkor 1.8 50mm (pozostając na początek z resztą ogniskowych w hybrydzie) ale jak zajrzałem na NikonForum to szybko czar prysł ;-) (ludzie tam jacyś tacy dziwni są - nie wszyscy oczywiście). GX-1S jest w podobnej cenie już z obiektywem kitowym. Pozatym mam już dodatkowe akumulatorki i kartę SD. Szkoda tylko, że jasne szkła Pentaks'a z AF są stosunkowo drogie (pozostają zamienniki np. Sigmy lub MF)
 
2ev  Dołączył: 09 Sty 2007
Witam wszystkich na forum! :-)

Byłem ostatnio w MM i oglądałem K100 i samsunga GX-1S.

Samsung a co za tym idzie Pentax DS2 ma wspaniały wizjer po prostu poezja ale...
AF w K100/K110 pracuje sporo szybciej, porównywalnie do Nikona D50, poza tym ma stabilizację.
Jednak wizjer jest widocznie gorszy i zbyt kontrastowy, słabiej też widać parametry w wizjerze.
Reszta jest dokładnie identyczna. Różnica w cenie to około 600 zł (w MM kosztują tyle samo!).
Wniosek
Jeśli kupuje się aparat dla manualnych (jasnych!) stałek to lepszy będzie GX-1s.
Ceny nowych obiektywów stałoogniskowych we wszystkich systemach są podobne a do pentaxa nawet trochę niższe niż np. u Nikona czy Canona. Ale ceny są i tak zabójcze niezależnie od systemu. Jeśli ktoś zastanawia się czy wydać te 600 zł więcej to napewno nie kupi sobie kolekcji szkieł AF. :cry:

Pozdrawiam
2ev

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach