Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
:mrgreen:
Dobra, to ja poprosze wersje po naszemu, bo krzaki kiepsko wygladaja...

[ Dodano: 2007-02-10, 15:48 ]
BTW, potrzebny jest ktos kto potrafi przekompilowac to w Delphi - nawet jakies zrodla (chyba w Delphi - pliki dpr, pas, dcu i inne) tego mam - kwestia polonizowac.
Program podobno daje sobie rade z pef'ami Samsunga i inne stare softy mysla potem ze to raw od DS'a jest. Jak bylby ktos chetny z tym powalczyc - moze przeslac na e-maila ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra, to widzę, że Rosjanie tez coś takiego zrobili. Nawet nie wiedziałem. Programik Jarka jest prosty, odpalany z konsoli.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
BTW, potrzebny jest ktos kto potrafi przekompilowac to w Delphi

Ok, istnieje szansa, że potrafię, dawaj :-)

[ Dodano: 2007-02-10, 16:27 ]
a, dawaj tu:
beef [na] xl [kropa] wp [dot] pl
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
argawen napisał/a:
Tok'Ra, to widzę, że Rosjanie tez coś takiego zrobili. Nawet nie wiedziałem. Programik Jarka jest prosty, odpalany z konsoli.

Obadaj to: http://www.dojarek.com/pub/sam2pen.zip
To konwertuje PEFy tak, ze w srodku jest zapisana informacja, jakoby zostaly zrobione deesem. Na Samsungowe pomaga (tylko PPL ich nie widzi :>).


No wlasnie - a ruski soft ma na to jakis patent, bo strasznie ruscy cmokaja sie na jego widok ...jest to juz kolejna wersja beta - podobno soft co nie widzial po konwersji je widzi. No i fajnie, ze masz GUI i mozna wybrac czy caly katalog konwertujesz czy wskazane pliki itd...
Nie bawi sie ktos Delphi? :lol:
Chetni proszeni o kontakt pod numerem remiwasz @ gmail . com

BTW.
Ciekawy soft do konwersji RAW, rowniez z GX-1S do jpg lib tif - za free, mozna sciagnac
ze strony http://www.stepok.com/eng/raw_importer.htm

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Nie bawi się ktos Delphi?

Ja, ja, ja, ja chcę! (poskakiwanie z ręką w górze)
(info tam wyżej ;-) )
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Nie chcę tworzyć nowych tematów czy ożywiac stare dawno zakopane :)

Problem tyczy RAWów z Samsunga...przed czy po konwersacji exifa na plik niby z DSa Paint Shop Pro 9 nadal odmawia wspołpracy :( Toszkę poszukałem w neciku, szukając wtyczek, ale nic nie udało mi sie znaleść :(
Tu zwracam się do Posiadaczy Samsunga (PentSunga) zapodajcie jakieś ciekawe linki do pluginów etc, do waszych cennych kopalni złota.
Wybór już padł, zamawiam Samsunga jedyne co przed ostatecznym zlozeniem zamówienia mnie wstrzymuje to własnie problemy z obrabianem foteczek :( (jestem przyzwyczajony do tego programu, mam orginalną wersję z licencją i nie chcę wydawać kasy na inny program)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A nie możesz po prostu wywołać w dołączonym sofcie do 16-bitowego tiffa i dalej normalnie w PSP?
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Jak juz pokazalem wyzej, odkrylem taki rosyjski produkt dokonujacy konwersji pef'a
Samsunga na wersje raw dla DS lub dla DL.

Prace nad polonizacja trwaja :mrgreen: lecz by bylo warto uczyc sie rosyjskiego na nowo, zrobilem eksperyment.

Wykopalem z sieci stara wersje programu Bibble Pro 4.7.
Zainstalowalem dla testu.

Nastepnie chcialem wczytac najprostrzego pef'a.... nawet nie ruszyl ten Bibble do boju - zero reakcji na plik, tak jakby go nie bylo w katalogu.

Uruchomilem wiec rosyjski konwerter.... przekonwertowalem pefy z Samsunga na DS'a

Wuala czy jak to Francuzi mawiaja...

Stara Bibble Pro 4.7 czyta bez problemu tak przekonwertowane pefy z GX-1S
Cuda wianki moglem z tym robic i zapisywac.
Podejrzewam, ze kazdy inny soft ktory obracal raw z Pentax DS i DL bedzie dzialal bez zajakniecia... z GX-1S.
Grupa posiadaczy GX-1S stawia mi browca...bo superowy soft odkrylem :mrgreen:
:-B
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra, Silkypix otwiera Rawy z GX-1S, GX-1L i GX 10.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A teraz trudno bedzie wskazac program, ktory nie bedzie raw z GX-1S otwieral :mrgreen:

Tak na marginesie dodam tylko, ze sofcik dodawany do Samsunga dla amatorskich potrzeb jest najzupelniej wystarczajacy.

Wyglada on (menu) w ten sposob - moze do RAW nie jest rozbudowany, za to obrabiac i bawic sie z jpg mozna bez problemu na tysiace zastosowan - lacznie z drukowaniem kalendarzy z dowolnej foty :lol:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
A teraz trudno bedzie wskazac program, ktory nie bedzie raw z GX-1S otwieral :mrgreen:
Nie jestem pewien, ale Capture One nie otwiera.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Konwerter raw z GX-1S do DS i DL we wczesniejszej wersji beta

[ Dodano: 2007-02-10, 23:00 ]
argawen napisał/a:
Tok'Ra napisał/a:
A teraz trudno bedzie wskazac program, ktory nie bedzie raw z GX-1S otwieral :mrgreen:
Nie jestem pewien, ale Capture One nie otwiera.


Poszukalem i sciagnalem stara wersje CaptureOne 3.7.3 trial. Zasmiecilem na dysku i .... wciaga moje pef'y bez zajakniecia. Ale to jakis strasznie drewniany program ... :roll:
Mysle, ze kazdy program co czytal dawnego DS'a i DL'a raw z GX-1S raw teraz przeczyta. :-B
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Tok'Ra, to jak możesz zapodaj mi na mejla tego Ruska :)
tomitom@onet.eu
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Dobra Tok'Ra, check mail :-)
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Tak wiec, mamy juz pierwsza wersje beta PL 8-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Tok'Ra napisał/a:
Tak wiec, mamy juz pierwsza wersje beta PL

Dobra robota :)
Pliki przekonwertowane jednak pod PSP nadal kiszka :evil: :evil: :evil:
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
A testowales czy ten program wciaga pefy oryginalne z DS czy z DL'a - bo podejrzewam, ze tez nie i konwerter tu nie pomoze.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Cytat
A testowales czy ten program wciaga pefy oryginalne z DS czy z DL'a


własnie ściągnołem z RC jakiegoś raw'a i kacza dupa :-/
nie rozumiem, w specyfikacji ma *.pef'a i adnotacje o plikach pentaxa a jak chce otworzyć to dupa kacza! Nie rozumiem tego :/ Nikona obrabiałem, Canona też....
muszę poszukać jakieś updaty czy cholera wie co :-/

 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
W tej sytuacji tylko soft z bledami nie czyta pef'ow z GX-1S :mrgreen:
Ale przy takim bogactwie softu, mysle ze nie ma czym sie przejmowac...
Zawsze mozna wywolac raw przy uzyciu softu oryginalnego od aparatu, czy siegnac po
darmowa alternatywe:

http://www.stepok.com/eng/raw_importer.htm

http://www.rawtherapee.com/screenshots.html

http://www2.isl.co.jp/SIL.../dl_freewin.cgi

i pewnie wiele wiele innych... :-D
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Paint Shop Pro 9 nawet po updacie nie obsługuje RAWów w Pentaxa :evil: :evil:
Na dysku miałem 30 dniową wersję Paint Shop Pro X i piknie śmiga :)
co prawda nie otwiera plików z Pentsunga przed podmianą na niby plik z DSa, ale po działa piknie :) możliwości potężne (właśnie o to mi chodziło)...ostatnia mysle wątpliwość rozwiana, zamawiam aparat w poniedziałek, może w środę już ustrzelę pierwszą fotkę :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach