Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
TomiTom napisał/a:
Paint Shop Pro 9 nawet po updacie nie obsługuje RAWów w Pentaxa :evil: :evil:
Na dysku miałem 30 dniową wersję Paint Shop Pro X i piknie śmiga :)
co prawda nie otwiera plików z Pentsunga przed podmianą na niby plik z DSa, ale po działa piknie :) możliwości potężne (właśnie o to mi chodziło)...ostatnia mysle wątpliwość rozwiana, zamawiam aparat w poniedziałek, może w środę już ustrzelę pierwszą fotkę :-B


Jak masz legal wersje wczesniejsza to zakup nowszej nie powali na kolana.
Ceny za upgrade nie zabijaja (przynajmniej u mnie):

Paint Shop Pro Photo XI ENG UPG - to 278 zl brutto

Ten juz ma wiecej mozliwosci dla RAW, gdzie czytamy w reklamie:

Popularnny i prosty w obsłudze edytor graficzny, o możliwościach porównywalnych z Adobe Photoshop (warstwy, konwersja wsadowa, operacje na palecie kolorów). W aplikacji znajdziemy między innymi filtry do korekcji fotografii - usuwania szumów ze zdjęć (The Digital Camera Noise Removal Filter) oraz likwidowania aberracji chromatycznej (The Chromatic Aberration Removal Filter). Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano również filtr Fill Flash do rozjaśniania nieoświetlonych fragmentów zdjęcia, a także opcję regulacji poziomów balansu bieli, ekspozycji oraz ostrości podczas konwertowania obrazów w formacie RAW.

Nowości w tej wersji oprogramowania:

* nowy organizer.
* nowy szybki podgląd.
* narzędzie do zmiany kolorów.
* Time Machine - stylizacja fotografi na starsze.
* efekt Depth of Field pozwala uzyskać głębię zdjęcia.
* Film and Filter Effects pozwalają na zasosowanie ponad 50 róznorodnych filtrów.
* Skin Smoothing automatycznie usuwa skazy widoczne na twarzy.
* Photo Trays - zbierz obrazki z różnych katalogów i wydrukuj, wyślij pocztą lub skopiuj.
* panel informacyjny na temat obrazków.
* rozszerzone narzędzie do kadrowania obrazków.
* One Step Photo Fix pozwala na automatyczną optymalizację i poprawę obrazka.
* poprawiono narzędzie Curves and Levels.
* inne poprawki i usprawnienia

Wymagania systemowe i sprzętowe

Minimalne

* procesor 500-MHz.
* system operacyjny Windows XP (SP2), Windows 2000 (SP4).
* 256 MB RAM.
* 500 MB wolnej przestrzeni dyskowej.
* monitor komputerowy o rozdzielczości 1024 x 768 i 16-bit kolorze.
* przeglądarka internetowa Microsoft Internet Explorer 6.0.

Rekomendowane:

* procesor 1.0-GHz albo szybszy.
* system operacyjny Windows XP (SP2).
* 512 MB RAM.
* 500 MB wolnej przestrzeni dykowej.
* onitor komputerowy o rozdzielczości 1024 x 768 i 32-bit kolorze.
* Corel WordPerfect MAIL�, Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, albo inne oprogramowanie MAPI-compliant e-mail.
* napęd optyczny CD-R, CD-RW, DVD-R, albo DVD+R.
* odtwarzacz Apple QuickTime 7.
* Microsoft DirectX 9.

Oprogramowanie to jest kompatybilne również z systemem Microsoft Windows Vista. Gdy tylko pojawi się najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy Microsoft, producent zapewnia bezpłatny service pack do programu Corel Paint Shop Pro Photo XI.

Uff....
Czyli jak to mawiaja - nie ma tego zlego co by na dobre nie wychodzilo :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ogólnie PaintShopPro jest cud-malyna, wiem, że zabrzmi to jak bluźnierstwo, ale dla mnie, na moje potrzeby, jest lepszy od PS (a już szczególnie interfejs). A Beta2 już się robi :-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
PSP jest tani i dorównuje PSowi :)
ale nie spodziewałem się że w wersji 9 nie otworzy PEFa :evil: no ale mam już X i jest dobrze.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Odświerzę temat :) - właśnie zamówiłem sobie K110D z kitem - ogłaszam wszem i wobec, gdyż fakt ten mnie niezmiernie cieszy :lol: Kupiłem tego kastrata bez SR - czemu? - bo tak :-D . Uff mam nadzieję, że do weekendu dojdzie, bo łapy już trzesą się - nie dusiły spustu migawki już sporo .
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
ehhh jak SR nie gral roli to trza było brać tego sama dziś za 1600 do wyrwania a lepsze to to. Ale tak czy siak będziesz tak szczęśliwy jak ja:) i ze szczęscia wywalisz sie na plery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
gratulejszyn :)
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
TomiTom napisał/a:
ehhh jak SR nie gral roli to trza było brać tego sama dziś za 1600 do wyrwania a lepsze to to. Ale tak czy siak będziesz tak szczęśliwy jak ja:) i ze szczęscia wywalisz się na plery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


TomiTom - nie wypominaj mi , bo jeszcze zacznę żałować :mrgreen: .

Ale naprawdę, muszę stwierdzić - już się Cieszę jak jasna cholera i kamień spadł mi z serca. A to dlatego, ze nie ważne juz jakim pudłem będę focił, ale wazne jest to,że w końcu jakieś wybrałem. No człowiek czyta i burzę mysli ma-
co lepsze , co wybrać. Nawet poszedłem do makro z kartą sd i aku - bu potestować GX-1L. Jednak zdecydowałem się na 110d i się ciesze, że już wybór za mną jest :mrgreen:
No - teraz to już tylko stajnię optyczną zapełniać. :-B :-B :-B .
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
Rumpel napisał/a:
No człowiek czyta i burzę mysli ma


nie przypominaj mi ja tak miałem przez....tadam: ROK :shock: testy, dupki srutki macanki cycanki ehh masakra!!
 
1GB  Dołączył: 16 Lut 2007
TomiTom napisał/a:
ehhh jak SR nie gral roli to trza było brać tego sama dziś za 1600 do wyrwania a lepsze to to. Ale tak czy siak będziesz tak szczęśliwy jak ja:) i ze szczęscia wywalisz się na plery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...mozna spytac gdzie sa w tej cenie, bo ja najtaniej znalazlem na skapcu za 1688zl :-)
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
e tam czepiasz się te 88 to przecież marne grosze :) a ponoc z TIRa na granicy jest jeszcze taniej!!(wszystko zależy od szczęścia co z takiego tira wypadnie) :roll: :-B <- taki żarcik, ja swojego NA PRAWDĘ kupiłem w sklepie, nie patrzcie na mnie tym wzrokiem!!!!
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja swojego w zeszłym tygodniu łyknałem (Gx'a). I jestem cholernie szczęśliwy. trzasnąłem już 500 fotek. SR byłby moze fajny do dłuższej ogniskowej. Ale na 28 to mi 1/15 sek wchodzi bez problemu. Czasem nawet dłuższe czasy. UWażam, że tyle co ta puszka stoi obecnie to jest bezcen. A za dodatkową kasę można kupić jakieś szkiełko. Dodatkowo powiem, że Adobe Lightroom obsługuje rawy Samsunga i jest to naprawdę wyczesany programik. Zarówno do wywoływania jak i organizacji zdjęć. Tyle, że po miesiącu triala tzreba dać za niego 200$.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Lebiad pomyśl, jeżeli bez SR robisz na 1/15 sekundy to z SR byś miał 1/2 sekundy. A to już coś.

Lebiad napisał/a:
Tyle, że po miesiącu triala tzreba dać za niego 200$.


nie ma nic za darmo na tym świecie. :-P
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
asklop napisał/a:
Lebiad pomyśl, jeżeli bez SR robisz na 1/15 sekundy to z SR byś miał 1/2 sekundy. A to już coś.


a czy SR zrekompensuje wspaniały, wysmienity, jedyny w swojej klasie pryzmat??Bo ja doszedłem do wniosku że nie :) i chyba przyznasz mi rację że do manualek to chyba pryzmaty lepsze...buforek i obsługa lamp w TTLu pomijam ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
a czy SR zrekompensuje wspaniały, wysmienity, jedyny w swojej klasie pryzmat??Bo ja doszedłem do wniosku że nie :) i chyba przyznasz mi rację że do manualek to chyba pryzmaty lepsze...buforek i obsługa lamp w TTLu pomijam
_________________



dobry wizjer to żeczuwiście zaleta, mi samemu brakuje manualnych obiektywów. Sprzedałem a teraz żałuję. Zaczynam kompletowanie od początku. Nic nie zastąpi precyzji manualnego ostrzenia. :lol:
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
[quote="asklop"]Lebiad pomyśl, jeżeli bez SR robisz na 1/15 sekundy to z SR byś miał 1/2 sekundy. A to już coś.

Zgoda. I do dłuższych ogniskowych się przydaje. Ja tez się wahałęm, lecz większy pryzmat mnie kupił. Większy bufor też jest miły. Cena ma również swoje znaczenie.

Co do szkieł, to wszyscy wiedzą, że jak chcesz mieć ostre na 100% to ostrz sam. W końcu maszyna nie wie co ma być ostre. Ale jakbym miał ładną af stałkę, to pewnie też bym jej używał.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
a ja kożystam i z super wizjera i dobrego bufora i stabilizacji. Ale na serio brakuje mi wygody ostrzenia manualnych szkieł
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
asklop napisał/a:
a ja kożystam i z super wizjera i dobrego bufora i stabilizacji. Ale na serio brakuje mi wygody ostrzenia manualnych szkieł


no myślałem nad kupnem kadychy i zostaniu tylko przy kicie, ale wybrałem cos tańszego aby wejśw w całkiem mi nowy system i zacząć kompletować sprzęt prawie od zera (pomijam worek różnych obiektywów na m42), dzięki temu już teraz po 2 tygodniach od kupna zastanawiam się nad realnym zakupem jakiegoś szkła...ale widzę że z ultra szerokim szkłem jest troszkę trudno...
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
Zenitar za ~400 pln jest niezlym wyborem. 16 mm 2.8
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
TomiTom, ultraszerokie czyli jakie? Bo DA 12-24/4 jest dostępne, czasami nawet od ręki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
TomiTom napisał/a:
zastanawiam się nad realnym zakupem jakiegoś szkła...ale widzę że z ultra szerokim szkłem jest troszkę trudno...

Sigma 10-20 f/4-5.6 EX DC też nie jest szkłem na które trzeba jakoś specjalnie polować.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach