Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Yongnuo yn-460 yn-462
Zacząłem nieco się interesować oświetleniem strobistowskim, a że pieniążków w portfelu za wiele nie mam od razu uznałem że kupowanie lamp z p-ttl mija się kompletnie z celem. Znalazłem w sieci kilka poleceń lamp firmy Yongnuo - po zapoznaniu się ze specyfikacją widać że producent pomyślał właśnie o ludziach takich jak ja - lampki są tanie (ok. 50$ + vat i cło), mają w komplecie podstawki (ich cena na allegro to jakieś 30zł więc nie ma totamto :-D ), w razie konieczności wbudowane fotocele (jakby się baterie w odbiornikach radiowych wyczerpały albo zabrakło dla nich odbiorników) i bardzo ładnie zaprojektowany tylny wyświetlacz- regulacja mocy, wybór trybu, on/of, modeling i koniec. Żadnych zbędnych pierdułek i grzebania w menu :-)

Byłbym bardzo wdzięczny jakby mi ktoś odradził ich kupno, bo nie mam pieniędzy :-P

Oczywiście bardzo proszę o wszelkie opinie, zwłaszcza jeśli chodzi o ich trwałość (nie będę nimi rzucał, chodzi mi o to czy po 500 błyskach nie spłonie mi palnik) i różnice między wersjami (yn-460, yn-460II, yn-462)

Poniżej linki do ebayowej oferty tych świecidełek:
[KLIK]


PS Jaka jest szansa że od przesyłki o wartości 40$ naliczą cło i vat?
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
No właśnie też się zastanawiam nad czymś podobnym do strobista.
Na grupie strobist.com na flickr jest dyskusja na temat tych lamp. YN462 wydają się, za całkiem rozsądne pieniądze, przyzwoitą alternatywą dla (poniekąd prawie kultowego) Vivitara 285.
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Yongnuo yn-460 yn-462
Bruinen napisał/a:
Zacząłem nieco się interesować oświetleniem strobistowskim, a że pieniążków w portfelu za wiele nie mam od razu uznałem że kupowanie lamp z p-ttl mija się kompletnie z celem. Znalazłem w sieci kilka poleceń lamp firmy Yongnuo

I słusznie - p-ttl to zuooo ;-) .

Te lampki wyglądają całkiem ciekawie :-) , tylko nie widzę żeby miały gniazdo PC. Nie używałem ich, więc nie wiem jak z niezawodnością. To jednak nowy sprzęt, więc ma szansę troche podziałać. Mi np. niedawno padł bardzo chwalony przez strobistów Nikon SB-25. No cóż, lampka swoje lata miała i pewnie poprzedni właściciele jej nie oszczędzali.

Jest cała masa starszych lamp mających manualną regulację, gdzieś mam taką listę w pliku, ale teraz nie mogę tego sprawdzić, jak chcesz podeślę Ci później.

A tak w ogóle to może byśmy zorganizowali w Krakowie jakąś Pentax Strobist Group ? Zawsze to łatwiej coś podziałać w parę osób :-) .
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
ClicoFantastico, w ogóle to serdeczne dzięki za namiary na strobistów, świetna sprawa :-) Ale jak obleję sesję to będzie na Ciebie :-D

Gniazdo PC mi nie potrzebne, raczej szybko sobie nie kupię Pocket Wizardów, a chińczyki mają gorące stopki :-) Później można dokupić stopki synchro i chyba będzie działać? Albo w ostateczności na fotocele i w pomieszczeniu ich użyć będę jedynie :-)
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Bruinen, na macierzystej strobist.com David też pisał o YN460
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Bruinen napisał/a:

Gniazdo PC mi nie potrzebne, raczej szybko sobie nie kupię Pocket Wizardów, a chińczyki mają gorące stopki :-)


Nie wiem jak to teraz jest z chińczykami, bo swoje kupowałem 2 lata temu i wtedy te ze stopkami (Cactus) uchodziły za badziew. Ja mam te http://cgi.ebay.com/Remot...=item5638c528f3 i są super niezawodne. Praktycznie nie zdarza się żeby nie wyzwoliły błysku, synchronizują się bez problemu na 1/180 (wg. instrukcji do 1/1000 ale Pentax tyle nie potrafi), a podobno wiele chińczyków ma problem powyżej 1/125. Tak że z mojego punktu widzenia gniazdo PC jest ważne, dlatego napisałem. Ale jak są już jakieś nowe dobre chińszczaki z goracymi stopkami to fajnie.
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
Podepnę się pod temat,
Kiedy chcesz zamawiać te lampy i od kogo? Ja również jestem zainteresowany z chęcią wziął bym dwie sztuki :) Może razem zrobimy zamówienie?
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
irok81, pewnie jak mi fiskus zwróci co ukradł :-) Zamawiał będę na ebayu od kogokolwiek w miarę zaufanego i z darmową wysyłką ;-)
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
UUu to może trochę potrwać biorąc pod uwagę opieszałość naszych urzędasów...:(
W sumie mi sie bardzo nie śpieszy, poczekam.
In touch
pozdro
 
spirit  Dołączył: 21 Lip 2007
Jeśli przesyłka jest darmowa, a do PayPala nie trzeba już nawet karty kredytowej.. to dlaczego chcecie razem zamawiać? :>
No i powyżej 150E dojdzie wam cło.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
spirit napisał/a:
No i powyżej 150E dojdzie wam cło.
No i jeszcze parę groszy za przesyłkę po kraju. Chyba, że się spotkacie celem wspólnego potestowania
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Bruinen napisał/a:
różnice między wersjami (yn-460, yn-460II, yn-462)

462 nie ma fotoceli i zupełnie inaczej steruje się mocą błysku.
460 II w porównaniu z 460 ma lepszy (podobno) kondensator (skrócenie czasu ponownego załadowania) oraz fotocelę umieszczoną w korpusie a nie w głowicy jak w 460.
 
irok81  Dołączył: 21 Gru 2009
Hmm.. w takim razie zamówię sobie sam, nie jestem jeszcze pewien co do darmowej wysyłki z chin :/ ale tego się dowiem via e-mail.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Bruinen napisał/a:
nie jestem jeszcze pewien co do darmowej wysyłki z chin
W opisach tych aukcji z pierwszego postu stoi, że Free shipping, a jako, że za free nic nie ma, to przesyłka jest pewnie wkalkulowana w cenę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Jak ktoś zamówi lampkę, to czekam na test/opinię. Sam chyba zaraz zamówię - na poczatek wystarczy, a koszt niewielki w porównaniu z innymi lampami.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
Potwierdzam. Kupowałem to cudo dla jednego typka z tego forum :-) Następne dwie na dniach będę kupował. Wysyłka za free i nawet w niecałe 2 tygodnie doszło w okresie świąteczno-noworocznym. Jak zółci piszą że free to można im wierzyć :-)

 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
no_name, to może namówisz kolegę, aby się wypowiedział? Zainteresowanych sporo, wszyscy ciekawi jak się sprawuje.
 
no_name  Dołączył: 01 Cze 2009
już go wołam :)
 

wieja  Dołączył: 10 Wrz 2007
Powitać,
460 II przyszła jak przyjaciel no_name napisał całkiem szybko, bez kosztów transportu, czyli tyle co na aukcji około 170 zł jak dobrze pamiętam.

Organoleptycznie sprawia wrażenie przyzwoitej, fotocela w dwóch trybach - fajnie, minimalizuje konieczność użycia radia. Nie usypia się tak szybko jak 540. Dziwny gumowy opór podczas ruchów głowicą ale to pewno alternatywa do ząbków.

Z tego co pamiętam to podstawowa różnica między 460 II a 460 to moc - 460 II ma większą i ładuje się szybciej - tak że na to radzę zwrócić ewentualnie uwagę.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
wieja, czyli ogólnie jesteś zadowolony? A jak z mocą własnie? Gdzieś widziałem opinie, że ma w rzeczywistości niższą niż napisano w specyfikacji? Czy brakuje Ci w niej mocy czasem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach