Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
SMC 200/2,5 kontra Sigma 135-400/4,5-5,6
Za namową trefa postanowiłem przestrzelać z cyfrą moją perełke (a właściwie sporawą perłę) czyli SMC 200/2,5. Szkło zakupione 2,5 roku temu, dające piękne slajdy, ale nieco zapomniane odkąd kupiłem syfrę. Aby być cool i trendy zdecydowałem się na test z moją Sigmą ustawioną na 200mm. Całość akcji przeprowadzona trochę na szybko, motyw też nie za ciekawy, ale może ktoś jakieś wnioski wyciągnie. Wszystkie fotki strzelone w rawach, wołane w PPL na zerowych ustawieniach. Dalej zabawa w PS, ale bez żadnych korekcji i wyostrzeń -tylko złożenie wycinków (jeden wyjątek -zdjęcie z Sigmy przy f16 musiałem sporo rozjaśnić, bo z niewiadomych przyczyn wyszło dużo ciemniejsze niż z Pentaksa). Oto wyniki:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Slava napisał/a:
może ktoś jakieś wnioski wyciągnie.
Rowerzyście głowę urwało.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przy 5.6 nie ma jakiejś specjalnej różnicy, moim zdaniem, a wyniki są całkiem, całkiem.
Slava - a mógłbyś pokazać jakieś cropy z 200/2.5 przy f2.5 i 4? Bo to swiatłosiła (ale piękne słowo) tego szkła jest jego główną zaletą.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - jest roznica przy 5.6 i to wedlug mnie dosc znaczna....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja przy 5.6 w SMC widzę swym niewprawnym okiem nieco lepszy kontrast i sporo lepsze kolory (ta czerwona farba - przy bardziej kolorowej scenie pewnie by jeszcze lepiej to wyszło). Przy 16 to się pogłębia, aczkolwiek może to już być efekt rozjaśniania w PS-ie
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Proszę bardzo oto crop dla przysłony 2,5. Nie jestem pewien czy idealnie trafiłem z ostrościa, bo GO nie jest zbyt wielka, ale za to jaki bokeh :mrgreen: A poważnie to największą zaletą tego szkła są wrażenia podczas ostrzenia -zwłaszca na matówce LXa, ale i na DSie sobie radzi. Chyba się jutro gdzieś wybiorę przed robotą i jeszcze sobie postrzelam...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava, - wedlug mnie to ostrosci musisz poszukac gdzie indziej - nie an tej focie.... :mrgreen:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
to normalne ze szkla SMC maja lepszy kontrast i oddanie barw, ale tak czy owak ta sigma radzi sobie calkiem niezle...
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tym porównaniem kolorów przy f16 nie ma się chyba co przejmować -rozjaśienie pewnie swoje zrobiło, ale niewątpliwie staruszek ma lepszy kontrast. To nawet na matówce widać -łatwiej nim ostrość złapać nawet jak się go przymknie do 4,5 podglądem głębi (taki dodatkowy tescik manualnego ostrzenia). Niestety Sigma jest o całe niebo poręczniejsza -nigdy nie wybaczę Pentaksowi kastracji bagnetu :evil:

[ Dodano: 2007-02-10, 21:46 ]
Fafniak napisał/a:
wedlug mnie to ostrosci musisz poszukac gdzie indziej - nie an tej focie....

Może jutro ją znajdę :mrgreen: Generalnie to dzięki dla trefa za mobilizację.. :-B
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Slava, - ile chcesz za to szklo ?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Swego czasu jak mnie przycisnęlo to chciałem sprzedać za 1000zł, ale na sczęście kupiec się nie znalazł :-P :lol:
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Ja chyba chce sie pozbyc swojego... Podobnie jak wiekszosci kolekcji. Nie, nie zmieniam systemu - po prostu kolekcje maja to do siebie, ze leza w szafie i nikt ich nie uzywa - a nie po to szkla sa stworzone. Musze kupic nowy sprzet albo do hobby (wiatrowka CPC), albo do zarabiania pieniedzy (serwerki). A wydawanie ciagle z konta jakos mnie juz denerwuje ;)

Chyba zrobie jutro jeszcze kilka pamiatkowych zdjec i wystawie swoje 200mm f/2.5 na gielde...

ps. tak, wiem, ze grzesze...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach