jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Cytat
Płacić 200$ za wymianę matówki??!!


Tyle to płacisz za wyprodukowanie matówki do K10 / K20 z dodatkowymi liniami, ale bez punktów AF
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Ja mam taką :LINK i jest ok. Nawet podkładek nie trzeba było wstawiać i manual zgadza sie z AF.
Przychodzi z pęsetką, specjalnymi szczypczykami do matówki, podkładkami do ew korekcji ustawienia i dwoma gumkami do założenia na paluchy by nie zostawiać odcisków palców.
Z przesyłką i cłem wyszło coś koło 250PLN - z Tajwaniu przyleciało w 3 dni na cle podczas strajków poczty leżało 3 tygnie :evil
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
JackDeJack napisał/a:
Ja mam taką :LINK i jest ok. Nawet podkładek nie trzeba było wstawiać i manual zgadza sie z AF.
Przychodzi z pęsetką, specjalnymi szczypczykami do matówki, podkładkami do ew korekcji ustawienia i dwoma gumkami do założenia na paluchy by nie zostawiać odcisków palców.
Z przesyłką i cłem wyszło coś koło 250PLN - z Tajwaniu przyleciało w 3 dni na cle podczas strajków poczty leżało 3 tygnie :evil


No wlasnie cos takiego by mnie baaardzo interesowalo. :mrgreen:
Czy mozesz potwierdzic ze punkty AF dzialaja bez problemu i nadal pokazuja czerwone kropko-kfadraty.
Napisz tez prosze jak przebiegal proces wymiany,te podkladki do korekty troche mnie niepokoja :-? no i na ile sie napociles przy tym. Czy moze bylo to latwe jak TU POKAZALI
Duzo czytalem tez o jakosci matowki. Czy mozesz potwierdzic ze nie zakloca pomiaru swiatla?
A co jesli chcialbym wrocic do poprzedniej oryginalnej matowki? Da sie?

A jak z gwarancaja aparatu po takiej wymianie???????
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
griffin napisał/a:
A co jesli chcialbym wrocic do poprzedniej oryginalnej matowki? Da sie?
A jak z gwarancaja aparatu po takiej wymianie???????

griffin, możliwość wymiany matówki to jest jedna z cech aparatu, za którą płacisz, stworzona przez producentów - tak samo, jak możliwość zmian akumulatora, karty pamięci czy też... zmiany obiektywu. Czynność jest prosta i (o ile sam czegoś nie uszkodzisz), sama w sobie nie ma wpływu na gwarancję.
 

bizon78  Dołączył: 20 Lut 2008
JackDeJack napisał/a:
Ja mam taką :LINK i jest ok. Nawet podkładek nie trzeba było wstawiać i manual zgadza sie z AF.
Przychodzi z pęsetką, specjalnymi szczypczykami do matówki, podkładkami do ew korekcji ustawienia i dwoma gumkami do założenia na paluchy by nie zostawiać odcisków palców.
Z przesyłką i cłem wyszło coś koło 250PLN - z Tajwaniu przyleciało w 3 dni na cle podczas strajków poczty leżało 3 tygnie :evil


Wcześniej też się na to natknąłem,ale za cholerkę nie mogłem znaleśc ile to będzie na jakieś inne pieniążki :mrgreen:
A tu 250 zeta hmmm,trochę trochę.Pomyślimy.Narazie leci do mnie jedna od chińczyka,a za tą cenę nie lepsza by była Katz Eye
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Na dole po lewej masz opcję zmiany waluty ;-)

KatzEye kosztuje 105$ + 40$ za linie = 145$ + ew optibrite 55$ = 200$
Z mojego linka z liniami masz za 83$

A wszystkie i tak są wyjęte z jakiegoś Nikona przycięte i zlinijowane - pudełko na to wyraźnie wskazuje.

[ Dodano: 2008-07-22, 13:24 ]
Griffin
Wymiana to kilka minut - najwięcej zabawy jest zawsze z odpięciem tego zatrzasku bo gumka odbojowa lustra go zasłania.
Podładki są nawet dwie (pewnie różna grubość) ale u mnie nie były potrzebne - jeśli trzeba by było ich użyć to nie ma problemu, najpierw wkładasz podkładkę potem matówkę.
U mnie pomiar światła działa jak działał - znaczy czasem prześwietla - poczytaj http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=4163
Kropki działają, a oryginalna matówka leży w pudełeczku i czeka jakbym miał aparat odesłać do serwiu - wstawię oryginał by się nie czepiali i nie zniszczyli przypadkiem.
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
Dzieki wszystkim za konkretne odpowiedzi :-B
Mysle ze zdecyduje sie na ta sama matowke ,zamowie ja moze jeszcze w tym tygodniu.
Napisze jak mi to wszystko powychodzilo kiedy ja zamontuje..

Jeszcze raz wielkie dzieki JackDeJack
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Samp napisał/a:
griffin napisał/a:
A co jesli chcialbym wrocic do poprzedniej oryginalnej matowki? Da sie?
A jak z gwarancaja aparatu po takiej wymianie???????

griffin, możliwość wymiany matówki to jest jedna z cech aparatu, za którą płacisz, stworzona przez producentów - tak samo, jak możliwość zmian akumulatora, karty pamięci czy też... zmiany obiektywu. Czynność jest prosta i (o ile sam czegoś nie uszkodzisz), sama w sobie nie ma wpływu na gwarancję.


Wielkie Dzięki! Dzięki temu linkowi udało mi się wyczyścić matówkę, na której był totalny syf. Już miałem doła, ze jest porysowana. A aparat ma tylko tydzień. Cała operacja trwała 3 minuty, użyłem pesety i mini śrubokręta. Btw może ktoś wie jak dużo fotek wytrzyma migawka? Sieknąłem już ponad 1000.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
weiss77 napisał/a:
Btw może ktoś wie jak dużo fotek wytrzyma migawka?

Na razie zrobiłeś 1/100 deklarowanej żywotności.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
weiss77 napisał/a:
aparat ma tylko tydzień.
weiss77 napisał/a:
Sieknąłem już ponad 1000
weiss77 napisał/a:
jak dużo fotek wytrzyma migawka?

plwk napisał/a:
Na razie zrobiłeś 1/100 deklarowanej żywotności.

czyli przy tak radosnym korzystaniu ze spustu, zostało ci jakieś 2 lata korzystania z aparatu :-P - oczywiście jeżeli posiadasz taki standardowy egzemplarz

bo równie dobrze może ci paść migawka przy 10000
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Cykam Radośnie, bo to moje pierwsze lustro- nie ma co porównywać z Canonem S2IS. Pewnie jak się przestane bawić, to nie będę cykał 1000 fotek na tydzień. Dzięki za info o żywotności aparatu i przepraszam za offtop. Mam nadzieję, ze puszka pożyje więcej niż 2 lata, jak zacznę ja oszczędzać. Chociaż pewnie już za pół roku ten model będzie zdecydowanie przestarzały.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
weiss77 napisał/a:
za pół roku ten model będzie zdecydowanie przestarzały
a, znaczy teraz jeszcze nie jest? 8-)
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
A po czym wnosisz, ze jest zdecydowanie przestarzały już teraz? Bo patrząc na produkty konkurencji to właściwie tylko live view jest rzeczą, której czasem może brakować, chociaż nawet używając kompaktu kadrowałem przez wizjer. Poza tym nie potrzebuję kręcenia filmów czy ruchomego ekranu. Wszystko to miałem w s2is i właściwie nie używałem. Jeżeli porównujemy K200 ze sprzętem amatorskim, to w niczym nie ustępuje produktom konkurencji. Natomiast przy porównaniu z produktami dla profesjonalistów np Nikon D3 albo Canon d1 mk III s to k200 był przestarzały w momencie wprowadzenia do produkcji.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
JacekDeJack

Bardzo proszę o oświecenie mnie, wieśniaka jak dokonuje się zakupu (tak krok po kroku). Nie mam żdnego doświadczenia w zakupach internetowych nie licząc kilku na allegro. Jak dokonać zamówienia to się domyślam, ale jak z płatnością? Czy muszę mieć otwarty specjalny rachunek, czy też dokonać wpłaty na konto dostawcy. Jeżeli tak, to czy wpłata w banku PLN po przeliczeniu a twardej waluty, czy wpłata $.

Do wymiany matówki w moim K20D przymierzam się od pewnego czasu. Powstrzymuje mnie jednak ogrom trudności związanych z zakupem. Pozdrawiam!
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Nazwany, na FocussingScreen musisz utworzyć konto, zalogować się i kupić co tam chcesz.
Płatność o ile pamiętam wymaga karty kredytowej (wypukłej) - tak chyba płaciłem.
Wszystko krok po kroku zgodnie z tym co się na stronie pokazuje - niestety nie mam screenów.
Matówka jest u ciebie w ok 7dni - u mnie cło i strajk PP dołożyły 3 tygodnie, ale terez przejdzie bez clenia bo się łapie w bezcłowych limitach.

Jakbyś miał problemy i pytania to wal śmiało, a jak się ogarnę finansowo to chyba zamówię ze 3 sztuki na handel :-P

Koszt matówki niestety podchodzi pod 300PLN - ale warto.

[ Dodano: 2009-07-05, 16:56 ]
Nazwany napisał/a:
Jeżeli tak, to czy wpłata w banku PLN po przeliczeniu a twardej waluty, czy wpłata $.
- ta opcja sie nie kalkuluje bo prowizja za przelew cię zje :evil: - najlepiej karta lub PayPal podpięty do tejże karty, a jak ktoś się boi to można chyba zasilać konto PayPala złotówkami a przy płatności przeliczają na walutę sprzedawcy.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
JackDe Jack

Dziękuję za informaje. Już na wstępie tworzą się problemy, bo nie posiadam (i nie potrzebuję) karty kredytowej. Posługuję sie zwykłą kartą płatniczą, to mnie wystarcza w codziennym życiu wieśniaka. W obrocie jest gotówka-z ręki do ręki, inne płatności, to przelew (tradycyjny papierowy). Płatności o charakterze stałym, to polecenie pobrania z rachunku bankowego.

Gdyby była mozliwość skorzystania z Twojej grzeczności, to chętnie skorzystam. Mam cichą nadzieję, że się uda założyć matówkę z prawdziwego zdarzenia - bo standartowa pentaksa jest jakaś słabowita.

Obawiałem się, że dokonanie zmiany wymaga specjalnych uzdolnień i specjalistycznego sprzętu. Po lekturze Twoich postów i wskazanych linków, przekonany jestem, że i ja jestem w stanie taką czynność wykonać, tymbardziej że dostarczana jest pinseta i stosowne zabezpieczenia na palce.

Po kupieniu Samyanga ustawianie ostrości - bez klina, makrorastra, soczewki Fresnela jest możliwe, jednak bardzo utrudnione. Kiedyś posługiwałem się aparatem analogowym, w którym wymiana matówki (na potrzebną do określonego celu), była drobnostką. Matówki bez problemu kupowało się w Foto-Optyce, był ich szeroki wybór, a gdy nie było w sklepie, to sprowadzno z przedstawicielstwa Veb Pentacon.

Prośba moja: daj znać gdyby zakup był w zasięgu ręki. Dziękuję i pozdrawiam!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nazwany napisał/a:
Już na wstępie tworzą się problemy, bo nie posiadam (i nie potrzebuję) karty kredytowej. Posługuję sie zwykłą kartą płatniczą,

Jeżeli na odwrocie karty posiadasz 3 cyfrowy numerek (wybity prawdopodobnie na pasku na którym złożyłeś własnoręczny podpis) to taka karta powinna też zadziałać

wymogiem jest zazwyczaj posiadanie karty, którą można dokonywać płatności przez internet, a nie karty kredytowej (często mylona kwestia, ponieważ kilka lat temu, w sieci można było płacić tylko kredytówkami)

spróbuj wykorzystać płatniczą, jeśli posiada ten 3 cyfrowy numer (czasami mają więcej, to wtedy raczej na 99% się nie nada)
ja nie mam kredytówki, a w necie płacę bez kłopotów

[ Dodano: 2009-07-05, 17:25 ]
ew spróbuj tutaj:

http://pentax.org.pl/view...light=mat%F3wek
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Nazwany, jestem w stanie pomóc jakby co ;-)
Co do kart to opiszon, ma rację i jak masz kartę z tym numerkiem (zazwyczaj na pasku podpisu) to zadziała na 99%.

Niestety nie będę kupował chińczyków po 100PLN bo mają różne opinie.
Jestem w stanie pomóc z FS, Haodą i KatzEye - ta pierwsza najchętniej bo mam i jest naprawdę super - dagio i jego kobieta widzieli i mówili że do chińczyka to nieba a ziemia :-P
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Opiszon

Dziękuję. Nie wiedziałem. Na pasku podpisu jest numer - trzy cyfry. Czy mając taką kartę można próbować?

JackDeJack

Czy w Focusing Screen można składać zamówienia w języku polskim, bo należę do pokolenia, któremu nie wykładano języków obcych (no może poza jednym jasłuszniejszym). Będę próbował, może się uda. Pozdrawiam!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nazwany napisał/a:
Na pasku podpisu jest numer - trzy cyfry. Czy mając taką kartę można próbować?

ja bym próbował :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach