milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Plakac?
http://forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=5564

oto cytat z linku:
Cytat
Witam, pewnie niektórzy wyśmieją moją niewiedzę Wink ale proszę o odpowiedź.

Na jakie mocowanie jest obiektyw : Pentax SMC M 85mm/2.0

czego potrzeba żeby osadzić go w kadyszce (k10d)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
:roll: Sykces syfry :?: Fuck :roll:

Pzdr
Spinner
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
i w ten oto sposób przybywa Pentaxowi nowych użytkowników - zasługa nowych korpusów :-/
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
czego potrzeba żeby osadzić go w kadyszce (k10d)


uzywa okreslenia kadyszka, a nie wie w co SMC wpiac...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
nie wie w co SMC wpiac
nie wpiąć, tylko osadzić.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
trzeba mu podesłać link do naszego forum, czegoś się może nauczy
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
płakać
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jesteście zbyt surowi i strasznie niekoleżeńscy. Zresztą, jak całe to forum.
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
I hate this forum!!!!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja proponuje serwer wysadzic w powietrze, przynajmniej sie wyspie ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bez radykalnych poczynań proszę. To na foto...lis, czyli chytra sztuczka pewnie, podobnie jak z testem kasetki :-P
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Ja się przyznam bez bicia, że w chwili obecnej też bym nie wiedział. Lustrzanka Pentaksa będzie ( mam nadzieję że już wkrótce ) moją pierwszą, dlatego jak , co i z czym "funguje" to ja dopiero będę poznawał.
Ale kwestia jest raczej inna , gdyż w dzisiejszych czasach, gdzie w internecie znaleźć można wszystko, przy odrobinie chęci na pewno znajdziemy odpowiedź na tego typu pytania. Ludzie jednak robią się coraz bardziej wygodni, wchodzą na forum dedykowane, pewnie rzadko regulamin czytają i potem to już z każdym problemem przychodzą. Staje się to powszechne na wszelkich forach - ot znak nowych czasów ;-) .
Ale faktem jest też , że w dzisiaj jeśli ktoś wchodzi w fotografię, to już raczej nie zaczyna od analogów ( tak jak ja ) , więc nie ma na wstępie bagażu doświadczeń które tylko adoptuje do nowej technologi. Jednak myślę, że z czasem i tak taki zapaleniec , choćby dla liźnięcia, zawróci na chwilę do filmu fotograficznego. Osobiście mam odczucie że stawiając pierwsze kroki z etapu cyfry jest prościej, taniej, wygodniej, lecz na nim pozostając tylko ograniczamy w pewien sposób nasz odbiór fotografii. To doznanie, ta magia są wówczas niepełne. Potem to już tylko na forum można czytać, jak to było, kiedy ktoś się bawił w domowym zaciszu na Krokusie. Ale wszystko przede mną :-) .
Zresztą to i tak sprowadza sie tylko i wyłącznie do tego - czego od fotografii się oczekuje.

A czy płakać ? hmmmm - może i tak, gdyż komercjalizacja każdej dziedziny ją spłyca. Z drugiej jednak strony łatwa dostępność jest gwarantem "świeżej krwii" , czasem dobrej, czasem zepsutej, ale nowej.
Może takie społeczności jak ta, odgywają dużą rolę w ukierunkowywaniu adeptów ? :lol:

Pozdrawiam :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rumpel, piszesz: "Może takie społeczności jak ta, odgywają dużą rolę w ukierunkowywaniu adeptów ? "Chciałbym w to wierzyć.... A właściwie - to wierzę, że przynajmniej różne (pozytywne :lol: ) zwyczaje naszego Forum czasen nawracają barbarzyńców na drogę cnoty ;-) A z techniką wiadomo, jak jest: po instrukcję się siega, jak intuicji nie staje, albo, co gorsza, już coś nie działa :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Rumpel, tu dodatkowy "smaczek" polega na zestawieniu trywialności problemu ze swoistą klasą sprzętu - tak wypasionego body, jak i cenionego, stosunkowo drogiego szkła manualnego, które niejako z definicje nie jest "dla idiotów".
Ciekawe, czy jak już osadzie ten obiektyw w k10d to zacznie pytać, jak ostrzyć, bo AF nie działa ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
matb napisał/a:
czy jak już osadzie ten obiektyw w k10d to zacznie pytać, jak ostrzyć, bo AF nie działa

dobra nasza - sprzeda jako uszkodzony 8-)
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Ale wcześniej już znajdzie namiary na grupę i zapyta za ile to sprzedać :-)
 
danpe_
[Usunięty]
Rumpel napisał/a:

Ale faktem jest też , że w dzisiaj jeśli ktoś wchodzi w fotografię, to już raczej nie zaczyna od analogów ( tak jak ja ) , więc nie ma na wstępie bagażu doświadczeń które tylko adoptuje do nowej technologi.



A ja niedawno zaczynałem od analoga, nawet się z tego ciesze, bo jakbym kupił cyfrę to do dziś bym nie wiedział jaką fajną rzeczą są slajdy :mrgreen:
I tak zostanie, cyfry będę uzywał tylko na okazjach typu rajd jakiś, gdzie mi slajdów będzie szkoda.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
danpe_, szczerze też zastanawiałem się czy nie zacząć od analogów, ale jak pisałem wcześniej, cyfra ( pomijając dużo wyższej ceny zakupu samego aparatu w stosunku do relatywnie takich korpusów analogowych ) jest jednak prostsza, tańsza i wygodniejsza. Narazie w tym świecie poruszam się trochę "po omacku" i uważam , że jeśli będę wiedział dokładnie czego chcę, w jakiej dziedzinie fofografii się "lubuję" :-) wtedy na pewno w stronę analoga się zwrócę ( zwłaszcza, że mam na oku tanio Krokusa, który jest w stanie na mnie trochę poczekać ).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach