Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
piter1984, nie bardzo rozumiem jakim cudem, mógłbyś wyjaśnić dlaczego tak ma być?
 

piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
u mnie zdjęcia zalatywały trochę FF czyli jeżeli odwrócimy aparat powinno złapać ostrość dalej niż punkt ostrzenia ale nadal było ostrzejsze to co bliżej czyli pewnie taki urok czegoś tam, nie wiem czego
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Przecież układ optyczny całego zespołu czyli aparatu i obiektywu jest taki sam, nie zależnie w jakim położeniu będzie aparat
Zmieniając położenie aparatu będziesz tylko obracał tym układem wokół własnej osi, a to raczej nie będzie miało wpływu na pracę AF.
 

piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
wiesz co, masz rację :) chyba coś przekombinowałem :P a to oznacza że jednak chyba mam FF :(
 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
No cale szczescie. nie mogłem wykombinować jak aparat na statywie do góry nogami ustawić. Brak wyobraźni lub własciwego statywu.
Zrobilem zdjecia w naturalnym swietle. Odleglosc od obiektywu do lini ostrzenia 52 cm. przeslona 3.5 / statyw, bez stabilizacji, 3 sek timer, obiektyw kit ogniskowa 18
Jak mam to zapisać w picasie pef, tiff?

[ Dodano: 2008-01-06, 13:42 ]
http://picasaweb.google.pl/clark.j66/Test02

uprzedzam ze ma 8,8mb

[ Dodano: 2008-01-06, 13:45 ]
przepraszam sciagnelo sie jako 204k
 

piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
musisz ustawić tam opcję żeby nie zmniejszał. swoją drogą mam podobne wyniki na 55mm z ręki, flashem i włączoną stabilizacją :P
 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
wystawilem 3 zdjecia z max rozdzielczoscią ~2mb jpg
moj wniosek przy 18 mm i 3,5 zestaw jest nieostry
przy wyższych przeslonach GO nie pozwala mi stwierdzić FF
http://picasaweb.google.pl/clark.j66/Test02

czekam na lepszy obiektyw
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
clark_j napisał/a:
czekam na lepszy obiektyw

Jeżeli na tym obiektywie jest źle, to na jaśniejszych szkłach może być jeszcze gorzej.
 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
Jak to rozumiesz?
oddac do serwisu?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jeżeli aparat nie ostrzy w punkt to AF wymaga regulacji bo z jasnymi obiektywami będą Ci wychodziły nie ostre zdjęcia.
Regulację może przeprowadzić tylko serwis.
 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
Zdano,
na tescie w fotopolis tego obiektywu podali ze przy ogniskowej 18 jest generalnie slaba rozdzielczość. To moze jednak to jest przyczyna braku wyraznej ostrosci i GO.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Może, spróbuj z innym obiektywem, a test fotopolis podziel co najmniej przez dwa i patrz na niego z lekko przymrużonym okiem ;-)
 

piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
spróbuj na najdłuższej ogniskowej i zdaje się jak najbliżej wtedy GO jest najmniejsza.
 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
Panowie,
serdecznie dziekuję za firmware -zdano, rady - wszystkim.

Chetnie zobaczę testowe zdj. z czyjegos innego kita.
Na razie musze odłozyć na 50 f1,7 :lol:
ten kitowy sloik przy 5,6 ma głebie ok 60mm
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
clark_j napisał/a:
ten kitowy sloik przy 5,6 ma głebie ok 60mm

clark_j, przy jakiej ogniskowej to sprawdzales? Ja mam wrazenie, ze mozna mniejsza uzyskac.

Teoretycznie na pewno:

 
clark_j  Dołączył: 28 Gru 2007
Sprawdzalem przy 55 i odl. ok. 25 cm ISO 400
 
jotem  Dołączył: 12 Sty 2008
Witam wszystkich jako nowy uzyszkodnik Pentaxa. Po kilku miesiacach wahania kupilem kadyszke zamiast D80, mam ja niespelna 24 godziny i niestety ma FF zarowno z kitem jak i z 50ka :/ Wgralem soft 1.10 ale jakos nie moge wejsc w menu serwisowe, moze jestem za tepy, wyjasnijcie mi ta klawiszologie jak przyslowiowej krowie bo wciskam i nic to nie daje :evil: :

4. Wtedy naciskamy przyciski:
[Fn]->[Fn]->[INFO]->[MENU] przez 5 sekund.
I mamy tryb serwisowy!!!

a moze lepiej spakowac sprzecik i odeslac do sklepu na wymiane? Tylko, ze znow zostalbym na niewiem jak dlugo bez aparatu :-( .

Jarek M
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
W serwisie ewentualnie skalibrują Ci puszkę do jednego, konkretnego szkła, a skoro masz ich więcej i chcesz je zmieniać - lepiej umieć zrobić to samemu.

No, to teraz skup się :mrgreen:
- Naciskając jednocześnie [PLAY] oraz [OK] włącz aparat.
Na LCD pojawi Ci się wtedy info o wersji firmware aparatu,
wtedy naciśnij kolejno:
[Fn]->[Fn]->[INFO]->[MENU]
(ale musisz z tym zmieścić się w ciągu 5 sekund).
I BINGO - masz tryb serwisowy!
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
valdi99 napisał/a:
skalibrują Ci puszkę do jednego, konkretnego szkła, a skoro masz ich więcej i chcesz je zmieniać - lepiej umieć zrobić to samemu.

Po wgraniu nowszego softu i tak menu serwisowe jest niedostępne.
Po skalibrowaniu AF przynajmniej ze szkłami Pentaksa powinno być oki.
Natomiast z Sigmą może być różnie ale w takim przypadku powinno się skalibrować obiektyw Sigmy pod skalibrowaną puszkę.
 
jotem  Dołączył: 12 Sty 2008
Dzieki:) Bledem bylo wciskanie przez 5 s MENU, nie zaskoczylem ze tu chodzi o czas wykonania calej operacji;) wszedlem w korekcje AF i powyzej suwaka jest tez zakladka "Focus area" czy cos takiego, 4 opcje, czego one sie tycza? ja ustawilem korekte gdy na tej zakladce bylo "0" :-/ powiedzmy ze teraz na szerokim koncu mam ok ale na dlugim nadal jest delikatny FF, na 50ce tez to widac tym lepiej ze mniejsza glebia ostrosci a wbilem juz -160, jest sens pchac to dalej? Mam w planie jeszcze zakup Sigmy 70-300, czuje ze tutaj dopiero beda klocki... Pozdr.
Jarek M

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach