igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
jotem napisał/a:
wbilem juz -160, jest sens pchac to dalej? Mam w planie jeszcze zakup Sigmy 70-300, czuje ze tutaj dopiero beda klocki... Pozdr.
Jarek M


Co ciekawe ja dla kita mam wszystko ok. dla 28-70 2,8 mam bf okolo 30mm, przy nastawionej ogniskowej na 28 wlazlem do menu serwisowego i zmienilem na -160 czy -170, dziala wysmienicie ;P Jak kupie jakies nowe jasne szklo to bede sie zastanawial czy pchac Sigme do serwisu, narazie problem rozwiazany
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
jotem napisał/a:
"Focus area" czy cos takiego, 4 opcje, czego one sie tycza? ja ustawilem
korekte gdy na tej zakladce bylo "0"


Focus area nie ruszaj! Zostaw tam "0" i koryguj niżej - FOCUS CORR.
 
msnight  Dołączył: 28 Sie 2007
Mam taki problem, w menu serwisowym skorygowałem ustawienia na +40 i 70/2,4 ostrzy jak trzeba w świetle dziennym, przy żarowym lekki FF ale wszystko się mieści w głębi ostrości. Natomiast sigma 17-70 w dziennym wyraźny BF w zakresie 17-40 dalej do zaakceptowania. W żarowym ostrzy dobrze w całym zakresie. Zastanawiam się czy obiektyw oddac do serwisu czy body.
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Do każdego obiektywu musisz korygować osobno.
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
valdi99 napisał/a:
Do każdego obiektywu musisz korygować osobno.


Po każdej zmianie szkła, zmiana mikro metrów? to trochę głupkowate, czy może sugerujesz ze k10 zapamiętuje nam jakąś ilośc szkieł? Jak by tak było to bym był happy bo problem z moją felerną dla 28mm sigmą znikł by w otchłani... a nawet jak to nie działa to cieszył bym się jak by Pentax sugerując się k20d wprowadził nowe oprogramowanie do k10 zapamiętujące pewną ilośc szkiełek.
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
igorkrupa napisał/a:
Po każdej zmianie szkła, zmiana mikro metrów? to trochę głupkowate, czy może sugerujesz ze k10 zapamiętuje


Nic nie sugeruję. Mądrzejsze to niż fotografowanie z BF/FF...
 

Pumpernikiel  Dołączył: 31 Paź 2007
W serwisie technik opowiadał mi ze istnieje możliwość kalibracji body do szkła z menu serwisowego i ze mozna wprowadzic dane do 4 szkiel w nowych softach do ktorych nie da sie wlizc.

Na moje stwierdzenie żeby sobie forum poczytał i "nie take rzeczy sie ze śfagrem w wojsku robiło" jego twarz skrzywił grymas zniesmaczenia :)

Może w tych właśnie firmware do którego zablokowano wejście z poziomu menu jest ta opcja.
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Pumpernikiel napisał/a:
W serwisie technik opowiadał mi ze istnieje możliwość kalibracji body do szkła z menu serwisowego i ze mozna wprowadzic dane do 4 szkiel w nowych softach do ktorych nie da sie wlizc.


Weź go na wódkę i spisz zeznania jak to się robi! Myślę że forum chętnie będzie partycypować. Zarówno w kwestii włamywania sie do service menu, jak i kosztów znietrzeźwienia technika :lol:

PS
C*** w najnowszym Marku dał userom możliwość kalibracji szkieł z zapamiętaniem.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
valdi99 napisał/a:
C*** w najnowszym Marku dał userom możliwość kalibracji szkieł z zapamiętaniem.

Pentax w K20D również.
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
To niech może ktoś z Koleżeństwa posiadający kadyszke wgra soft z ka-dwu-dyszki...
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
slyszalem juz o osobach twierdzacych o tym ze do canona d350 wgrywali soft z d400 wiec moze i w tym przypadku bedzie to mozliwe, tylko kto sie na to zdecyduje
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Mogę ja, tylko niech mi ktoś kadychę pożyczy :mrgreen:
 
maVen  Dołączył: 14 Sty 2008
ja zastanawialem sie nad wgraniem do swojego sami firmware od GX20 :evilsmile:
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
Wiem, że temat jest stary jak świat, ale przebrnąłem przez kilkanaście wątków o FF/BF, menu serwisowym i kolejnych firmwarach i nadal nie jestem pewien. Proszę o krótką odpowiedź:
Jeżeli skalibruję FF/BF w menu serwisowym w wersji 1.10, a następnie wgram firmware 1.30, to czy korekcja zostanie zachowana, czy też wróci do ustawień wyjściowych (zerowych)?

Dzięki i pzdr.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Raczej pozostanie skorygowana wartość..... czyli taka jaką ustawisz...

Tylko zastanów się czy warto Ci wchodzić w 1.30, ja tak kiedyś zrobiłem a potem dłłłługo czekałem na zmodyfikowany firmware aby powrócić do 1.10.....
W razie serwisowania body, będziesz i tak musiał wgrać 1.10 aby wyzerować ustawienie AFu, może sie serwis przyczepić....

Generalnie dobrze się zastanów czy warto się obecnie pchać w 1.30..... brak wejścia do menu serwisowego obecnie.....

 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
vivooo napisał/a:
Raczej zostanie skorygowana wartość.....

vivooo napisał/a:
będziesz i tak musiał wgrać 1.10 aby wyzerować ustawienie AFu


Widzę tu drobną nieścisłość rozumowania.
 
vivooo  Dołączył: 23 Mar 2007
Uppssss. faktycznie umknęło mi "po..."

Poprawnie winno być pozostanie skorygowana.... Dzięki Szumak za zwrócenie uwagi, zaraz poprawiam.. :)
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
dickkett napisał/a:
C*** w najnowszym Marku dał userom możliwość kalibracji szkieł z zapamiętaniem.

Pentax w K20D również.


A myślałem, że będzie kalibracja w K200 :cry:
 

marichi25  Dołączył: 08 Paź 2006
vivooo napisał/a:
Tylko zastanów się czy warto Ci wchodzić w 1.30, ja tak kiedyś zrobiłem a potem dłłłługo czekałem na zmodyfikowany firmware aby powrócić do 1.10.....
W razie serwisowania body, będziesz i tak musiał wgrać 1.10 aby wyzerować ustawienie AFu, może sie serwis przyczepić....


Dzięki za odpowiedź i słuszną uwagę. Na razie skorygowałem sobie ostrość i chcę spawdzić jej poprawność w warunkach polowych (a nie domowych). Z wersją 1.30 faktycznie poczekam, przynajmniej do kiedy nie kupię sobie szkła SDM, a to może szybko nie nastąpić ;)

Pozdrawiam!
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dyptam napisał/a:
A myślałem, że będzie kalibracja w K200 :cry:
A gdzie napisali, że nie będzie ? Zdaje się, że widziałem w pdf i na spotkaniu kalibrację szkieł w K200D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach