weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
Kapar napisał/a:
u mnie w K10 jak włącze Debug, to już zostaje, nie mogę go wyłaczyć... :/

W pliku mam to:
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN]
Może masz inaczej. W każdym razie na K200 chodzi tak, jak napisałem.
 

Kapar  Dołączył: 29 Sty 2008
weiss77, tak, miałem inaczej :-|
Już wszystko bangla.

:-B
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
No i wreszcie największy brak K200 przestał doskwierać :mrgreen:
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
No, z tym wejściem w K200D to naprawdę fajnie. :-) Można np. dać troszkę na minus przy sztucznym świetle.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Ja też ostatnio sprawdziłem działanie mistycznego menu serwisowego w swoim k200d :-) Nie skłamię jak powiem, że możliwość kalibracji AF to coś na co czekałem. Doczytałem się również gdzieś na dpreview.com, że tajemniczy "AF area test [0..3]" widoczne w menu kalibracji pozwala testować czułość sensora w pionie i poziomie (ustawiając wartość na 3 AF wykrywa różnice kontrastu w tylko poziomie - stąd np. nie będzie w stanie ustawić ostrości na skrajne punkty pomiaru, po lewej i prawej stronie). Ale generalnie przydatne to nie jest :-P
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Ludziska jesteście wielcy! :-B skopiowałem pliczek na kartę i już bye bye ruski programiku ;-)

Jednakże zaciekawiła mnie pewna możliwość opisana tu:
http://www.pentax-hack.info/documents/interp.html

Wrzuciłem na kartę ten autorun i nic się nie dzieje, myślałem że może to będzie przy starcie wyświetlało, coś jak powitanie w komórce, ustawiłbym sobie np. witaj mistrzu :mrgreen:
Tymczasem - dzieje się dokładnie... nic :-/

Wrzuciłem w MODSET.TXT
[SCRIPT_EN_MODE EN]

W AUTORUN.TXT
PRINT "Hello World";

EXIT

Czegoś brakuje?

PS K10D, v1.30
 
wzorekk  Dołączył: 21 Paź 2008
Witam,
A ja mam problem w mojej k10 nie udaje mi się wejść w Menu serwisowe.:/
mam soft 1.30
 

KristoVeeR  Dołączył: 01 Lip 2009
Musisz to zrobić pod Windowsem, i wrzucić:
[OPEN_DEBUG_MENU]
[SW_DEBUG_MENU EN] do pliku MODSET.TXT

Też mi na początku nie działało bo wrzucałem pod linuksem. Nie zapomnij otworzyć klapki od karty!
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Panowie rewelka, na moim K200D gra i buczy, jesteśmy uratowani !!! :)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
andrusz, możesz sprawdzić, czy kalibracja AF dla danego szkła sumuje się z kalibracją wpisaną w debug mode?
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
K10D, soft 1.30, wrzucone na Windowsie, włączam z otwartą klapką i za cholerę nic się nie dzieje :-/
co jest?
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
debug mode w k100D SUPER
Witam, przeczytałem MASĘ (ostatnie 3h na tym spędziłem) wątków nt. debug mode w pentaxach.

Mam u siebie problem z bf, szczególnie widoczny na pentaconie 1.8/50 przy otwartej przysłonie, dlatego chciałbym to sobie zrekompensować jakoś.
Problem jest taki, że w wizjerze widze obraz nieostry, ale potwierdzenie ostrości piknie - i fota jest ostra!, natomiast jak ostrze na oko... to przeważnie jest bf.
problem występuje tylko ze szkłami na m42, kit jakby jest ok (choć też lekkie przesunięcie widać)

Problem jest taki, że nie wiem jak wejść w debug mode w K100D SUPER firmware pokazuje się tu po wciśnięciu ae-l + menu i właczeniu powera, ale nic dalej nie idzie zrobić :/

na http://www.pentax-hack.info nawet nie ma nic wspomniane o k100d super :(
słyszałem też o jakimś ruskim programiku do pc, ale nigdzie linka nie dojrzałem, jeżeli ktoś ma to proszę podać :)

z góry dzięki.
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
sledzik napisał/a:
Problem jest taki, że w wizjerze widze obraz nieostry, ale potwierdzenie ostrości piknie - i fota jest ostra!, natomiast jak ostrze na oko... to przeważnie jest bf.

W takim przypadku softem nic nie poradzisz - prawdopodobnie masz przesuniętą matówkę. Ewentualnie możesz spróbować pokręcić korekcją dioptrii w wizjerze, ale tylko na wszelki wypadek - bo pewnie winę ponosi właśnie matówka.
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
dsk napisał/a:
Ewentualnie możesz spróbować pokręcić korekcją dioptrii w wizjerze, ale tylko na wszelki wypadek - bo pewnie winę ponosi właśnie matówka.


korekcja dioprii nie pomaga na tą przypadłość, po prostu muszę ostrzyć na "piknięcie" a nie na oko, co jest cholernie denerwujące i ... niewygodne.

od czego mogła by się przestawić matówka ??? fakt faktem kiedyś ją wyjmowałem, ale nie widze powodu, by miała by być źle wsadzona :/
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
Przy matówce jest taka ramka-podkładka, może ją założyłeś nie po tej stronie matówki co trzeba.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od strony pryzmatu jest podkładka a potem matówka.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ktoś tu pisał że dostał się do debug mode w k100d, ale jakoś nigdy nie uzyskałem odpowiedzi jak to zrobił :-/ .
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
dybon napisał/a:
debug mode w k100d

http://forums.dpreview.co...thread=22023704
i w tym wątku.
 

sledzik  Dołączył: 26 Cze 2008
dybon - ale ty masz k100d super wiec to nie zadziała :)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Moje przeoczenie, ale pisał gość na forum że wszedł w K100Ds.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach