dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
gregorisan napisał/a:
A mam jeszcze pytanie, czy bez podbitej karty gwarancyjnej serwis przyjmie aparat do kalibracji? Kurcze odkupiłem sprzęt od jednego z forumowiczów i nie mam wypisanej karty gwarancyjnej - tylko paragon i formularz wydania sprzętu z Saturna

Idź z tym do dowolnego Saturna i Ci kartę podbiją. Datę dadzą z paragonu.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
dsk napisał/a:
Idź z tym do dowolnego Saturna i Ci kartę podbiją. Datę dadzą z paragonu.


Tak wiem, ale do najbliższego sklepu mam dość daleko i nie mam kiedy się do niego wybrać. Załatwiłem to bezpośrednio z serwisem w Gdyni i przyjmą aparat bez podbitej gwarancji - jutro zabiera go kurier na kalibracje :-)

A k200d nie ma podobnie jak k10d ukrytego menu serwisowego?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Każdy ma.
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
gregorisan spójrz:


To odnosnie twojego pytania czy szklo moze roznie ostrzyc w zaleznosci od przyslony.
Dodatkowo przeczytaj to:
http://diglloyd.com/articles/Focus/FocusShift.html
slowo kluczowe:
focus shift

Zajrzyj rowniez do mojego watku o Sigmie 50mm 1.4 HSM - moj egzemplarz ma chyba wszystkie znane ludzkosci problemy z dzialaniem autofokusa :mrgreen:
-focus shift,
-wyzej opisane rozne ostrzenie na roznych przyslonach (poprawione juz w serwisie)
-rozne ostrzenie w zaleznosci od odleglosci ostrzenia (czesciowo poprawione w serwisie)
-ogromna zaleznosc od temp swiatla (zarowe, dzienne) w polaczeniu z K200D
-losowosc af
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
elgreen napisał/a:
-wyzej opisane rozne ostrzenie na roznych przyslonach (poprawione juz w serwisie)
-rozne ostrzenie w zaleznosci od odleglosci ostrzenia (czesciowo poprawione w serwisie)
-ogromna zaleznosc od temp swiatla (zarowe, dzienne) w polaczeniu z K200D


Dzięki. Właśnie będę zabierał się do pisania opisu usterki - bo u mnie problem jest w przypadku tych trzech nieprawidłowości powyżej.
Mam wobec tego pytanie. Z tego co się orientuje, to dopiero k7 ma algorytmy postrzegania temperatury barwowej światła i czy w przypadku mojego GX-20 jest w ogóle sens pisać o tej "przypadłości" skoro puszki Pentaksa poniżej k7 tak po prostu mają?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie musisz wiedzieć, że się nie da. Opisz co jest nie w porządku nie zastanawiając się czy są to w stanie wyeliminować czy jedynie zmniejszyć uciążliwość.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gregorisan napisał/a:
GX-20 jest w ogóle sens pisać o tej "przypadłości"
Pisz o wszystkim, może mają jakieś inne metody korekcji
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Dzięki :-B Właśnie silę się, aby im to jakoś w miarę zwięźle opisać.
A jeszcze zapytam o jedną rzecz. Czy to jest normalne, że jak ostrzę "precyzyjnie" na Lv to wynik w konfrontacji z AF jest zadowalający? Może to wina szkieł?
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Moze jest ktos z Trojmiasta z K7 lub Sigma 50/1.4, lub FA50 ? Proszę o PW ;-)
ps. nie mozna juz wygasac postow?

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
elgreen napisał/a:
nie mozna juz wygasac postow?

Nie, od czasu gdy co drugi post był wygaszany i po kilku dniach zostawała niestrawna sieczka.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
gregorisan napisał/a:
Czy to jest normalne, że jak ostrzę "precyzyjnie" na Lv to wynik w konfrontacji z AF jest zadowalający? Może to wina szkieł?

LifeView nie ma nic wspólnego z AF (tym bez LifeView) - to różne metody ostrzenia i różne czujniki.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
dokładnie LV ostrzy na matrycy, czyli musi być ostro skoro ta sama matryca rejestruje zdjęcie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
LV ostrzy albo na matrycy przez detekcję kontrastu albo czujnikami AF, zależy co się wybierze.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Czyli problem jest po stronie AF. Aparat poszedł do serwisu. Dziękuje wszystkim za pomoc i wyrozumiałość ;-) :-B
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
elgreen napisał/a:

Zajrzyj rowniez do mojego watku o Sigmie 50mm 1.4 HSM - moj egzemplarz ma chyba wszystkie znane ludzkosci problemy z dzialaniem autofokusa :mrgreen:
-focus shift,
-wyzej opisane rozne ostrzenie na roznych przyslonach (poprawione juz w serwisie)
-rozne ostrzenie w zaleznosci od odleglosci ostrzenia (czesciowo poprawione w serwisie)
-ogromna zaleznosc od temp swiatla (zarowe, dzienne) w polaczeniu z K200D
-losowosc af


dorzucę do tego jeszcze różne zachowanie się przy ostrzeniu gdy przeostrzyłeś na nieskończoność i minimalną odległość ;-) nie wiem czy Twojej to dotyczy ale taki problem też się zdarza
 

weiss77  Dołączył: 18 Paź 2008
gregorisan napisał/a:
Czyli problem jest po stronie AF. Aparat poszedł do serwisu. Dziękuje wszystkim za pomoc i wyrozumiałość ;-) :-B

Daj znać jak efekty. Mam to samo z GX-20 i F50 1.7. Obawiam się, ze to jednak wina szkła, bo na K10 było to samo.

plwk napisał/a:
LV ostrzy albo na matrycy przez detekcję kontrastu albo czujnikami AF, zależy co się wybierze.

To na gx-20 jest możliwość wyboru? Bo jak wciskam AF to opuszca lustro, co wskazuje na detekcje fazy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
weiss77 napisał/a:
To na gx-20 jest możliwość wyboru?

Nie wiem i nie mam instrukcji żeby sprawdzić.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
weiss77, dam znać na PW - na stronce Samsunga w "informacji o stanie naprawy" widnieje wpis - w naprawie, więc myślę że w tym tygodniu już do mnie dotrze z powrotem.

[ Dodano: 2010-04-08, 22:05 ]
weiss77, Sprzęt dotarł po 10 dniach od wysłania. Skalibrowali mi go pod "kita" w oparciu o ten właśnie obiektyw oraz dwa Pentaksy i jedną Sigmę - wszystko chodzi bardzo dobrze - normalnie nie ten aparat. Co do F50\1.7 strzeliłem nim w domku przy "sztucznym" świetle kilkadziesiąt fotek i tutaj też bardzo duża poprawa - w końcu trafia w punkt przy większych odległościach bez żadnej dodatkowej korekty w body. Jak masz więcej pytań to wal śmiało na PW. Mój drugi kontakt z Foto-Service w Gdyni oceniam na 4+ :-)
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Witajcie, jestem tu "nówka" :-P i w oczekiwaniu na swojego kixa czytam to i owo... mam pytanko do Kolegów dot. górnej foty elgreen z 25.03.2010r. : jak to "czytać" - opis z narożnika?... bo się zawiesiłem i ni jak zresetować nie mogę... :-(

IMGP9683.JPG to qmam
1/500 sec. at f/2,0, ISO 100 to qmam
50mm (Sigma 70-200mm F2,8 EX DC Macro HSM II) a tego już nie qmam, kiedy porównuję z środkowym wierszem

pzdr
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
dispar, chodzi zaś o to, że Sigma 50mm przedstawia się takim samym numerem jak Sigma 70-200 i w związku z tym aplikacje odczytujące EXIFy mają problem z rozpoznaniem z którego szkła jest dane zdjęcie (choć w tym wypadku można to wykluczyć akurat na podstawie ogniskowej na której została zrobiona fotka ;-) )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach