elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
Dokladnie. Dodatkowo jak mnie serwis poinformowal, nie wplywa to na dzialanie tego szkla. Jesli bylby to zoom to tez nie powinno, gdyz informacja o ogniskowej jest zczytywana poprawnie.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
moja 50-150 też się przedstawia jako 70-200 HSM II
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
oki, qmam teraz, dzięki za wyjaśnienie :-) :-B
pzdr
 

Wojtek P  Dołączył: 19 Lip 2008
off topic
ja tak w kwestii awatara dispara: jak na mój gust wizerunek Mussoliniego jest co najmniej niestosowny - wszyscy chyba wiemy kim ten gość był, z kim się kolegował i co sobą reprezentował :-/ (ale może jestem przewrażliwiony, choć nie sądzę)
 

dispar  Dołączył: 14 Kwi 2010
Spoko WojtekP, specjalnie dla Ciebie i Admina zmieniłem jak widać, daleki jestem od ideologii, które gość lansował... po prostu mordę miał fotogeniczną, a foty Pattona nie miałem pod ręką :lol: :lol: :lol: ... teraz mam tylko nadzieję, że puszyste Panie się nie odezwą....
pzdr
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dispar napisał/a:
Spoko WojtekP, specjalnie dla Ciebie i Admina zmieniłem
dispar, na naszym forum ludzie się nie wstydzą swoich wizerunków. O, tu masz najlepszy przykład:
http://pentax.org.pl/prof...wprofile&u=1611
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alyjen napisał/a:
moja 50-150 też się przedstawia jako 70-200 HSM II

Lub 150-500 ;-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Nie mam czasu szukać, a pilnie potrzebuje. K200D regulacja AF, jak? :-B :-B
 
elgreen  Dołączył: 23 Sie 2008
modset.445 i google
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Słuchajcie, jest już gdzieś pokazane jak wejść do menu serwisowego w K-xie i wyregulować FF/BF?

pamięta ktoś gdzie są instrukcje i plik do wydruku tablicy testowej na FF/BF?

bo dziwne rzeczy się dzieją, muszę dokładnie przetestować mojego kiksa pod względem tej przypadłości bo mi FA 35/2 bekfokusuje przy dużych przysłonach
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
dźwięki wielkie

[ Dodano: 2010-05-25, 14:06 ]
No to porobiłem testy af i okazało się jak myślałem - FA 35/2 z kiksem przy przysłonach od 2 do ok 3,5 ma BF przy większych odległościach od fotografowanego przedmiotu - gdzieś od jednego, półtora metra, im dalej tym większy. Z odległości ok pół metra i mniej właściwie BF jest niezauważalny. Z FA 50/1.4 trafia właściwie idealnie zawsze.
Podpiąłem 35tkę do DL-a - z nim jest jeszcze większy BF na tych przysłonach. Z 50tką trafia w punkt.

Główny wniosek mam że coś jest z obiektywem. Bo chyba nie jest możliwe, żeby oba body były rozkalibrowane i to tylko z tym jednym obiektywem?!
Dl-a wcześniej regulowałem w menu serwisowym i albo było dobrze z 50tką i innymi albo z 35tką więc ustawiłem na 50tkę.

Został mi niecały miesiąc gwarancji na 35tkę, chcę pojechać do Apollo z reklamacją tylko boję się że bez body nie wezmą a jak wezmą to nie wiadomo na ile czasu a teraz jest sezon na foty i nie widzi mi się z dl-em męczyć

Co poradzicie?
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Pomocy!

Mam K200D z firmware w wersji 1.01. Stworzyłem plikd MODSET.445 wg przepisu.
Próbuje się dostać do menu serwisowego aby skorygować AF.
Czyli robie to w następujących krokach, wg. opisu ze strony 37 bodajże.
1. Aparat wyłączony, otwieram klapke, wrzucam czystą kartę z plikiem MODSET.445
2. Klapka otwarta, przytrzymuje przycisk MENU, włączam aparat
3. Pojawia się wersja Firmware, puszczam MENU, ekran trochę migocze po czym pojawia się menu z chińskimi znaczkami u góry i listą:
DEBUG MODE <DIS>
CARDDOOR OPEN <DIS>
WRITE CARD VNDR <DIS>
itd...
5. Zmieniam pierwszą opcję (DEBUG MODE) na <EN>, wciskam przycisk OK, zamykam klapkę
4. Naciskam spust migawki do połowy, pojawia się mały napis Debug Mode w LG rogu i to wszystko. Żadnego dodatkowego MENU.
Co dalej??
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Dalej to musisz nacisnąć przycisk menu i poszukać zakładki której wcześniej nie było. Nie wiem jak w K200, ale u mnie dodatkowa zakładka pojawia się w menu Set Up.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
W Menu/Ustawienia powinna pojawić się na końcu dodatkowa opcja kalibracji AF :idea:
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
Dzięki wielkie Panowie :-B
Myślałem, że to będzie jakieś kompletnie nowe menu o prymitywnej oprawie graficznej, nie sądziłem, że to po prostu dodatkowa opcja w zakładkach zwykłego menu :oops:
Już wszystko obczaiłem.
 
foxiu  Dołączył: 13 Cze 2010
poeksperymentowałem trochę i ja 8-)

kit z GX-1S cechował się lekkim FF, chciałem to skorygować... Pogrzebałem trochę i wyszło co następuje - przy dłuższych ogniskowych i małych odległościach ułożyło się idealnie, przy krótkich ogniskowych pojawił się BF. Jeszcze ciekawej sprawa się ma przy dużych odległościach od aparatu (ponad 2m) - tutaj przy krótkich ogniskowych jest ok, a przy długich (czyli 55) zrobił mi BF na prawie pół metra :P

Przywróciłem do ustawień domyślnych - i jest ok. Może poeksperymentuje jeszcze z wydrukowaniem dużej tablicy testowej i fotografowaniem jej z z jakichś dwóch metrów od aparatu...
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Wg informacji załączonej przez Serwis po kalibracji mojej Sigmy 24-70, tablicę testową trzeba umieścić w odległość (minimmum) 40 krotności ogniskowej obiektywu.
Czyli dka KIT'a powinno to być:
18mm x 40 = 720mm dla krótkiego końca
55mm x 40 = 2202mm dla długiego końca

Dla szkieł 70-200 daje nam to odpowiednio:
- 2800mm (dla 70mm) i 8000mm (dla 200mm) :idea:
Sporo sie robi :shock:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach