wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[fotografowie] Na kolana, kmiecie, czyli Maya Deren
Twórczość Mayi Deren (Mai?) wywarła ogromny wpływ na wielu artystów-fotografów. Widać to np. w twórczości nieodżałowanej Woodman (która, prawdę mówiąc, trochę małpowała :)

Obejrzyjcie se "Meshes of the afternoon" i zbierajcie szczękę z podłogi. 1943 rok.

http://video.google.co.uk...812108181388236

Zwróccie uwagę na kadry, na doskonałą manipulację światłem i rewelacyjne metafory, obecne w całym obrazie. Bardzo metafizyczna, dojrzała rzecz.

Nie przegapta tego, jeśli interesujeta się fotografią. Tyle powiem. :)

Dzięki dla Marcina, który i tak tego nie przeczyta. :)

W
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
No cóż. Ciekawe, na swój sposób inspirujące, ale odkrywcze było pół wieku temu. Specyficzna mieszanina marzeń sennych z elementami stanów paranoidalnych. Mam takie sny zawsze jak wracam z nocnego dyżuru.
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Tak szczerze mówiąc, bardziej (dużo bardziej) podobał mi się podkład dźwiękowy niejakiego Teiji Ito.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
technik219 napisał/a:
No cóż. Ciekawe, na swój sposób inspirujące, ale odkrywcze było pół wieku temu.


Ha ha ha... Przecież o to chodzi. To już prawie wiek temu! Obejrzyj to przez pryzmat czasów.

Poza tym, chciałbym, żeby choć 1% fotografii, którą tu oglądam był na tyle odkrywczy ;)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
wojtekk napisał/a:
Poza tym, chciałbym, żeby choć 1% fotografii, którą tu oglądam był na tyle odkrywczy ;)

Też bym chciał. Jednak fotografia w takiej formie i przy użyciu środków wyrazu jej przypisanych "pokazała" już chyba wszystko. Nawet jeśli zdarzy się jakiś poruszający obrazek, to po krótszym lub dłuższym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że "to już bylo". A jeśli pojawia się coś rzeczywiście nowego, to zaraz ktoś krzyczy, że to zdrada fotografii, ze to nie fotografia, tylko coś innego i znowu trzeba wracać w utarte koleiny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach