MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
MACHINERY
Wątek z nowszą wersją:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=40044

Zapraszam wszystkich do zabawy moim najnowszym programem MACHINERY.
Program służy do obróbki zdjęć w technice HDR i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.
Świetne efekty można uzyskać nawet z pojedynczej klatki w formacie jpg. Program także rozpoznaje wszystkie popularne formaty plików graficznych (jpg, tiff, raw i inne)
Na stronie projektu jest instrukcja obsługi oraz galeria sampli

http://www.machinery.marekduda.pl/gallery.php

Program w wersji podstawowej jest bezpłatny.
http://www.machinery.marekduda.pl

Przykładowe zdjęcie z jednego pliku RAW po obróbce programem.


Opis programu znajdziecie też w Foto-Kurierze 12/2009 oraz w Digital Foto Video 12/2009 (program miesiąca).

Pozdrawiam
Marek
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fajny programik, jak już znalazłem gdzie są predefiniowane ustawienia to muszę przyznać, że zastanawiam się czy go nie kupić, bo cena kusi, tylko jeszcze muszę się upewnić czy nie generuje zbyt dużo szumów tam gdzie wyciąga cienie (oczywiście zależy to od pliku wejściowego, ale chodzi o to czy nie mogę tego samego osiągnąć Lightroomem).
Na szybko z jednego jotpega

 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Czym się różni demo od fulla?

[ Dodano: 2010-02-28, 23:13 ]
pytam, bo na moim necie zanim ściągnę 6 mb, to minie godzina :-P
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Cytat
Wersja pełna zawiera:
* Brak limitu wielkości obrazu
* Zapis do 16-bitowego TIFF
* Szybkie przetwarzanie na wielordzeniowych procesorach
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
dobra, to już wiem, co ma pełna wersja.

a demo? :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
demo ma tylko jpg i max 1280x854 pix (nie wiem czy dokładnie napisałem ale w tych okolicach).
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
Eldred, thx ;-)

mój internet od orange nie pozwala na szaleństwa.
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Eldred napisał/a:
demo ma tylko jpg i max 1280x854 pix (nie wiem czy dokładnie napisałem ale w tych okolicach).

Demo pozwala na max 1280x1280 i zapis tylko jpg. Na potrzeby zdjęć do internetu to najczęściej wystarcza.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ok w takim razie kolejne pytanie, czy ten programik dopasowuje automatycznie zdjęcia w zestawie?

Jeszcze trochę po testuję i chyba kupię, bo w sąsiednim wątku konkurencyjny programik o podobnych możliwościach jest 7,5x droższy (za licencję komercyjną i biorąc pod uwagę, że tutaj jest licencja na dwa stanowiska), a ten sprawuje się jak dotąd bardzo dobrze.
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
MareckiMarek, zadam być może dziwne pytanie.. nie myślałeś przypadkiem o wydaniu programu na inne systemy operacyjne? Chodzi mi konkretnie o Linuxa. Nie wiem z jakich technologii korzystałeś tworząc ten program, ale być może nie będzie to duży problem? Na pewno zyskasz kolejnych potencjalnych klientów tym bardziej że na Linuxie jest mało konkurencyjnego oprogramowania.
Program się podoba :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
To się porobiło...
Coś ostatnio wysyp polskiego softu do HDR :-)
W najbliższym czasie postaram się przedstawić jakiś test różnych programów HDR...
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
przyłączam się do Linux-prośby :) a może Java i nie trzeba by było X wersji tworzyć?
moze na Wine ruszy?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tomekkarol, próbowałem dzisiaj na wine, na najnowszym ubuntu, nie działa.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
linucha... linucha... linucha!
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Markus napisał/a:
To się porobiło...
Coś ostatnio wysyp polskiego softu do HDR :-)
W najbliższym czasie postaram się przedstawić jakiś test różnych programów HDR...

Machinery jest dostępne od 5 miesięcy (od września 2009) a ostatnio faktycznie pojawiają się różni naśladowcy :-)
Jak będziesz robić test to daj znać na maila ze strony projektu, wyślę ci klucz do pełnej wersji bez żadnych ograniczeń.
Wersji na linuxa i maca w najbliższym czasie nie będzie.
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
MareckiMarek napisał/a:

Machinery jest dostępne od 5 miesięcy (od września 2009) a ostatnio faktycznie pojawiają się różni naśladowcy :-)

W takim razie, Ty też jesteś tylko naśladowcą w dodatku bez klasy.
http://www.easyhdr.com/index2.php?lang=pl
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Przydała by się jednak wersja trial albo ze znakami wodnymi, umożliwiająca przyjrzenie się całości zdjęcia albo przynajmniej 6mpix, bo na tej rozdzielczości ciężko stwierdzić na ile odszumianie degraduje szczegóły, oraz zauważyłem że po przyciemnieniu nieba pojawia się czasem wyraźne schodkowanie przejść tonalnych.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Standardowa odpowiedź administratora: Dziwne, a u mnie działa :)



Debian GNU/Linux Sid, paczka ciągnięta z http://www.lamaresh.net/binary.php (1.1.38) bez zależności w systemie, podczas instalacji kazałem pociągnąć Gecko poprzez instalator. Instalacja Machinery bez problemu.

Zauważone braki:
- PEF (K-x) wywraca program po 3 minutach wczytywania
- PNG wczytało - czarny obraz po 30 sekundach, program "żyje"
- CRW (G3) - pełen sukces :) po 30 sekundach

przesyłam zrzut, jak są jakieś inne odrębności np. w interfejsie, to piszcie.

edit: proszę się nie pastwić na zdjeciem, że nie ma plastyki, jakość nie ta, szumy a i kompozycja do d... Ja to wiem :-?

edit2: wywrotka PEFa nastąpiła po:
err:xrender:get_xrender_format_from_color_shifts No XRender format found!
wine: Unhandled page fault on write access to 0x1e2e5004 at address 0x491124 (thread 001e), starting debugger...

dysponuję całym backtrace'm na życzenie

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pebal napisał/a:
w dodatku bez klasy.


uderz w stół ...

echh

i po co :?: :roll:
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
opiszon, jestem ciekaw jak jest "w innych zakątkach sieci..." :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach