romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
W innych zakątkach byłoby: "w przyszłym miesiącu beta mojego programu na linuxa, a do końca maja forumowicze mogą kupić pełną wersję za pół ceny!" :-D

Chyba sam się zabiorę za program do HDR, skoro tyle osób to produkuje to nie może być zbyt trudne ;-)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
o! o! o! zrób P@PL HDR Labolatory Linux Edition (R) i zostań naszym Gates`em/Jobs`em*

* a jak Ci nie zależy na $ to Linusem i uwolnij źródła :evilsmile:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Pebal napisał/a:
W takim razie, Ty też jesteś tylko naśladowcą w dodatku bez klasy.

opiszon napisał/a:
uderz w stół ...

echh

i po co :?: :roll:


oj opiszon, po prostu Pebal zgodnie ze swoim zwyczajem, wykazał się niczym nie wytłumaczalną (wobec własnych osiągnięć i wkładu w rozwój fotografii) skromnością i pokorą...
 

Pebal  Dołączył: 15 Lis 2009
tatsuo_ki napisał/a:
oj opiszon, po prostu Pebal zgodnie ze swoim zwyczajem, wykazał się niczym nie wytłumaczalną (wobec własnych osiągnięć i wkładu w rozwój fotografii) skromnością i pokorą...

Założyciel tego wątku oskarżył mnie już o kradzież algorytmu, kradzież jego pomysłu na program i o kradzież jego pomysłu na stronę internetową. Do tego chwali się, że jakoby stworzył pierwszy polski program do HDR.

Nie będę tolerował jego uwag pod moim adresem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Pebal napisał/a:
Nie będę tolerował jego uwag pod moim adresem.
Pieprznij go łopatką i popraw grabkami.

Kazdy następny twój wpis w tym watku będzie wywalany, bez względu na jego zawartość. Pilnuj swojej piaskownicy. A z autorem Machinery gadajcie sobie na PW.
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Jakiś czas temu kupilem pełną wersję Machinery i powiem, że to dosyć szybki i przyjemny programik,. Chociaż momentami potrafi wygenerować jakieś brzydkie artefakty, nie wiem do konca od czego to zalezy
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
O programie Machinery i nie tylko :

http://oxygenum.ovh.org/HDR.html
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Markus dzięki, obejrzałem te programy.

Osobiście to pomału dojrzewam do kupienia Machinery. Wygląda na to, że ma to czego mi trzeba. Klikając w demo Paintshopa (na Photoshopa mnie nie będzie stać więc i demo nie ma co oglądać ;-) ) nie udało mi się osiągnąć takich efektów. A w Machinery jest prosto i efektownie.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Markus, Super test ale mi brakuje obrazowego porównania do hdr z photomatixa oraz ps :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Porównanie z photomatixem pewnie zrobię z PS raczej nie.
Planuję także przetestować Luminance HDR (qtpsfgui).
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mógłbyś też w teście umieścić źródłowe obrazki bo chciałbym porównać na ile "hdrowanie" generuje mydło na obrazku ;)

ps. Swoją drogą cały czas czekam na jakiś program, w którym ktoś wdroży ten algorytm VirtualRaw.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
izbkp napisał/a:
Mógłbyś też w teście umieścić źródłowe obrazki bo chciałbym porównać na ile "hdrowanie" generuje mydło na obrazku ;)
ale to raczej zależy od zdjęcia, bo im na wyższym iso było robione tym więcej szumu generuje wyciąganie cieni i więcej zjada szczegółów późniejsze odszumianie.

Po za tym moim zdaniem test trochę dziwny bo w machinery na standardowych presetach typu "krajobraz" wychidziło mi dużo lepiej, a tutaj nie wygłada to w ogóle jak hdr tylko jakby po prostu zmniejszono kontrast na zdjęciu. :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Test ma za zadanie głównie porównać szybkość generacji HDR oraz jakość wynikowych zdjęć.

Postaram się go uzupełnić o obraz na presecie Krajobraz.

Źródłowych plików nie umieszczę w necie.
Jedno zdjęcie to 83 MB a moje łącze to 1 MB Neostrada. Nie mam cierpliwości aby je gdzieś wgrać (wysyłanie jest dużo wolniejsze od 1 MB).

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Mój test będzie dynamicznie uzupełniany, niestety ale czas jakim dysponuję nie pozwala na sprawdzenie wszystkich możliwych kombinacji i ustawień.

Obraz z Machinery jest chyba ostrzejszy od tych z innych programów...

Każdy program ma równe szanse :-) te same pliki źródłowe....
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Eldred napisał/a:
a tutaj nie wygłada to w ogóle jak hdr tylko jakby po prostu zmniejszono kontrast na zdjęciu

Też takie dziwne wrażenie odnoszę, że coś nie teges z tym testem. Tym bardziej, że strona programu pokazuje wręcz coś przeciwnego w przypadku generowania hdr.

Również i moim zdaniem powinna być możliwość porównania efektów końcowych do plików źródłowych, a nie tylko ostatecznych hdr-ów z różnych programów.
Markus napisał/a:
Jedno zdjęcie to 83 MB

A czy musi być TIFF do tych programów? Jeśli nawet nie o wiele mniejszy RAW, to może choćby zwykłe jpg-i wołane neutralnie? Do testowego porównania by chyba wystarczyły...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Wszystko jest teges z tym testem :-)

Na ustawieniu Krajobraz3 jest lepiej...
Po zmniejszeniu współczynnika gamma do 0,6 jest poprawa.
W najbliższym czasie umieszczę stosowne poprawki w teście.

Pliki DNG są mniejsze to fakt mają ok. 24 MB szt.
Niestety ale wszystkie programy je wywołujące mają fatalną kolorystykę (winny jest dcraw który nie obsługuje prawidłowo GX-20)

TIFF 16 bit to maks. informacji jakie można wyciągnąć z rawa.

Program jest ok. tylko trzeba samemu się pobawić i dobrać odpowiednie parametry albo skorzystać z presetów.

Niedługo przedstawię plik z photomatix tam nawet nie ruszając ani jednego parametru otrzymuje się świetny efekt...
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Markus napisał/a:
Program jest ok. tylko trzeba samemu się pobawić i dobrać odpowiednie parametry albo skorzystać z presetów.

Machinery ma dużo możliwości konfiguracji i efekt końcowy w większym stopniu zależy od użytkownika. Każdy test porównujący ostateczne wyniki jest obarczony w większym lub mniejszym stopniu preferencjami osoby testującej co do tego jak bardzo zdjęcie zostanie poddane obróbce.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zrobiłem mały update testu...

Zapraszam na moją stronę.
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Jasiek Matacz napisał/a:
a mi ciągle zamiast HDR wychodzą jakieś kosmiczne efekty kolorystyczne: http://img218.imageshack....81/74473353.jpg :lol:

Trochę poszalałeś z suwakiem "detale" :-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W tym wypadku chyba robiłeś HDR-a z DNG ?
Machinery i SNS-HDR sobie nie radzą z plikami tego typu.
Kolorystyka jest jakby "wyprana"...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
2 ostatnie fotki bardzo fajne :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach