darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Jasiek Matacz, aleś wymęczył te fotki...

Mi z kotleta wyszło coś takiego:


 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Dobra, też jakoś przeszedłem przez pierwsze testy Machinery.
Wyniki:

1. HDR z czterech PEF-ów


2. HDR z trzech PEF-ów


3. obróbka jednego PEF-a


4. i tu też z jednego


Jakby się komuś chciało to proszę o bardzo krytyczne uwagi do obróbki i samych kadrów.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
tomekz, woda na drugim mi się bardzo podoba, ale ogólnie w 1 i 2 poświata nad lasem psuje imho.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tomekz, anie jednego rawa nie naświetlałeś na te drzewa na drugim brzegu? Celowo, żeby zdjęcie było bardziej realistyczne czy hdr po prostu nie wyszedł?
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Hm, jak patrzę na serie to można z najjaśniejszego wyciągnąć szczegóły w drzewach.
Ale z drugiej strony te najjaśniejsze klatki mogłem naświetlić jeszcze mocniej...
W sumie to raczej mój błąd a nie wołaczki.

darkduch poświata?
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
tomekz, no takie jaśniejsze niebo tuż nad lasem powoli przechodzące do kolorów nieba...
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Udostępniłem wersję 1.3.1 szczegóły na stronie projektu
www.machinery.marekduda.pl/full.php

[ Dodano: 2010-03-18, 00:05 ]
Jasiek Matacz napisał/a:
Dodam że wszystko to "gołe" .jpg obrobione jedynie w tym programie. Dla mnie kawał dobrej roboty. Jedno pytanie- Czy są zniżki studenckie? :lol:

Pomyślę o tych zniżkach, dowiesz się pierwszy ;-) .
Umieściłem mały update 1.3.2, który zmienia trochę predefiniowane ustawienia. Spróbuj do portretu użyć ustawień ludzie / ludzie 2
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
czy coś robię źle czy problem jest w programie ? Przy próbie zrobienia HDR z kilku plików PEF ( z oddzielnych zdjęć z aparatu ) program robi jeden rozmazany HDR - jak by nie potrafił ich wyrównać względem siebie. Czy coś gdzieś powinienem ustawić ręcznie albo jaki błąd robię ?
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
akagi66 robiłeś zdjęcia ze statywu?
Bo jeżeli z ręki i oczekujesz, że Machinery wyrówna, to chyba nie tędy droga.
O ile wiem, to Machinery nie wyrównuje...
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
z ręki ale obiektyw był umocowany - tzn oparty o róg okna. SNS sobie jednak z tymi samymi plikami poradził . Inna sprawa , że jak do SNSa zapodałem sześć rawów to też wymiękł :evilsmile:
Ale może ktoś wie w jakim programie można zdjęcia wyrównać i wykadrować ręcznie bądź automatycznie przed obróbką w Machinery , SNS czy jakimkolwiek innym programie do HDRów ?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tomekz napisał/a:
akagi66 robiłeś zdjęcia ze statywu?
Bo jeżeli z ręki i oczekujesz, że Machinery wyrówna, to chyba nie tędy droga.

A jak miał aparat na statywie ale trzymał statyw na rękach? :-P


akagi66,
QTPFSGUI (nie żartuję, tak się ten program nazywa), ma opcję wyrównywania kolejnych zdjęć, wprawdzie chyba nie automatyczną (przynajmniej wersja której używałem takiej nie miała nowa może już ma) ale to działa i to bardzo dobrze. Swoją drogą program jest darmowy, na windowsy i linuxa, i ma kilka różnych algorytmów hdr do wyboru, (chyba nawet ze dwa sensowne ;-) )
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a jak HDRy z onegoż programu ? 8-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
akagi66, on ma ze 3 mega, ściągnij i potestuj sam najlepiej
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja jestem w trakcie testów tego softu :-)

Powiem tak o ile czas tworzenia HDR-a jest w miarę ok. , to wyrównanie serii zdjęć trwa koszmarnie długo...(przy użyciu biblioteki hugina).
Efekty mapowania też są dyskusyjne ale może trzeba coś w nim odpowiednio poustawiać itp.W każdym razie na standardowych ustawieniach Machinery robi to szybciej i lepiej...

ps.QTPFSGUI ma teraz nową nazwę Luminance HDR i program o tej nazwie będzie rozwijany...
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Eldred napisał/a:
akagi66, on ma ze 3 mega, ściągnij i potestuj sam najlepiej

spróbowałem - ale niestetyż plików PEF nie chce obrabiać , pomimo , że wstawiłem jakąś poprawkę...W sumie widać , że część programów wymaga konwertowania plików na formaty typu jpg czy tiff a najlepiej robić HDR z jednego RAWu . I faktycznie , wracając do MACHINERY - z takiego kompletu zdjęć robi fantastyczne HDRy.
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
akagi66 zagadaj może z autorem Machinery w sprawie tych PEF-ów.
Moje PEFy z K10D otwiera bez problemów a i kolorki całkiem ładne daje.
 

MareckiMarek  Dołączył: 28 Lut 2010
Zrobiłem preseta do Machinery, który dość wiernie oddaje sposób obróbki w stylu Qstry. Wystarczy wczytać zdjęcie, wybrać Ustawienia -> Predefiniowane -> Fotografia B&W i to wszystko, samo wychodzi. Foty prosto z programu, bez żadnej dodatkowej obróbki.






[ Dodano: 2010-04-08, 23:17 ]

W najnowszym wydaniu magazynu Zoom jest opis Machinery 1.3 oraz kupon rabatowy.

http://www.zoom.idg.pl/archiwum/numer_2242.html
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Jeszcze jedna próbka z Machinery



Obróbka jednego RAW'a, zresztą dość nieudanego :-)
 

foxikos  Dołączył: 29 Gru 2008
Bardzo fajny programik.

Tylko mam z nim problem, i nie wiem co jest pewnie coś z moim kompem.
2 dni temu używałem programiku do obróbki jednego zdjęcia, no i tak się skończyło. Dzisiaj przy próbie odpalenia programu pojawia się tylko ten ekran powitalny, a po kliknięciu gdziekolwiek na pulpicie, badz w jakas inna aplikacje ten ekran znika.
Sprawdzałem czasem program Machinery zostaje jakos proces w menadzerze zadan, zakonczylem proces, próbując ponownie włączyć program dalej nic.
Przeinstalowałem programik (usunięcie programu poprzez panel sterownia) a pozniej ponowna instalacja, dalej nic.
Zastanwiam się jeszcze czy usunąć go i jakos w rejestrach go poszukac zeby pokasować conieco, tylko ze ja na tym sie w ogole nie znam.
I dlatego tak sie zastanawiam może ten program (bo to oczywiscie DEMO) ma jakas ograniczona ilosc obrobki zdjec, orbobiłem może wszystkicjh 10 zdjec.

Dzieki za pomoc w rozwiazaniu problemu
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Pisz do autora, mail na stronie albo w programie. Szybko odpisuje.

O ile wiem, to jedyny limit w demo to maksymalna wielkość obrazka, jaki możesz zapisać.

Możesz jeszcze spróbować z Menadżera zadań, z zakładki Aplikacje, wybrać "Przełącz na".
Może jest po prostu zminimalizowany i Aero zdurniało ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach