dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tatsuo_ki napisał/a:
przy produkcjach masowych w Ameryce na ten przykład, wszystko idzie w stronę nośników cyfrowych.
Idzie, ale kopia na filmie jest caly czas obowiazkowa. Przeciez nie mozna ograniczac dystrybucji tyylko do kin cyfrowych, ktorych caly czas jest jeszcze stosunkowo niewiele, a satelitarne "Video on demand" jest caly czas niedoskonale.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
zgodzę się, tylko niestety w tym momencie to nie jest kwestia wyboru artystycznego, a nieuniknionej konieczności, gdy tylko konieczność ta zniknie, cały przemysł przestawi się z radością na czystą cyfrę.
poza tym to wcale nie będzie za tak długo... popatrz na filmy 3d. Ile takich premier było w roku 2-3 lata temu, a ile jest teraz?
z filmowaniem analogowym we wszelkiej postaci będzie to samo, co z fotografią...
przynajmniej będzie łatwiej szukać filmów wartych obejrzenia...
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
O w mordkę jeża :shock: (wybacz Mygosiu).
Fuji 160 to są moje ulubione filmy do średniego firmatu :-(
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Powody wycofania z rynku trzeciego filmu, czarno-białego Neopan 400, są związane z ochroną środowiska, a ściślej: ze szkodliwością jednego z surowców użytych do produkcji. Film będzie nadal dostępny w formacje 35 mm.
:shock:

http://tygodnikfotografic...filmy,851.html?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
M.W napisał/a:
Cytat
Powody wycofania z rynku trzeciego filmu, czarno-białego Neopan 400, są związane z ochroną środowiska, a ściślej: ze szkodliwością jednego z surowców użytych do produkcji. Film będzie nadal dostępny w formacje 35 mm.
:shock:

http://tygodnikfotografic...filmy,851.html?


e, to jakieś głupoty - nigdzie poza polskim netem tego nie piszą, nie wspominając o tym że nigdzie nie informują o zaprzestaniu produkcji Reali.
 

bowie  Dołączył: 12 Mar 2010
M.W napisał/a:
Cytat
Powody wycofania z rynku trzeciego filmu, czarno-białego Neopan 400, są związane z ochroną środowiska, a ściślej: ze szkodliwością jednego z surowców użytych do produkcji. Film będzie nadal dostępny w formacje 35 mm.
:shock:


czyżby szeroki neopan 400 truł środowisko, a mały obrazek już nie? :mrgreen:
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
truje...modą na 6x6 chyba, która się nie podoba producentom aparatów cyfrowych.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jeśli idzie średni, to z tego samego pójdzie i mały. Chyba, że to bujda i po prostu im się mało sprzedawało.

Czyżby szybkimi krokami zbliżał się The Impossible Project II?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Eee... powoli zastanawiam się czy nie wyprzedać się z analoga.

[ Dodano: 2010-03-14, 16:12 ]
Małoobrazkowa reala też do lamusa
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10567
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:
Eee... powoli zastanawiam się czy nie wyprzedać się z analoga.

[ Dodano: 2010-03-14, 16:12 ]
Małoobrazkowa reala też do lamusa
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10567


Polskie informacje na ten temat nie sa wiarygodne. jako źródło podają fujifilm.pl na którym oczywiście nic nie ma, a poza tym niedawno Reala była odświeżona i zastąpiła superie 100. I nikt, poza polskimi portalami kserującymi od siebie newsy nie podaje tej informacji.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ekajana napisał/a:
Eee... powoli zastanawiam się czy nie wyprzedać się z analoga.

[ Dodano: 2010-03-14, 16:12 ]
Małoobrazkowa reala też do lamusa
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10567


Hmmm... negatywu kolorowego w małym obrazku jakoś tak specjalnie mi nie żal, szkoda będzie tylko jak przestaną być dostępne slajdy... co do filmów cz-b to mimo wszystko bym nie demonizował, nie będzie Neopana to będzie co innego, jakies Adoxy itp. Myślę, że jeszcze przez dooobrych kilka lat będziemy mieli co zakładać do naszych aparatów :-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Z realą to chyba tylko plotka???

Pozdrawiam
Piotr
 

bowie  Dołączył: 12 Mar 2010
Ekajana napisał/a:
Małoobrazkowa reala też do lamusa


tylko fotopolis o tym pisze, więc bym się wstrzymał z pisaniem o śmierci reali

Ekajana napisał/a:
Eee... powoli zastanawiam się czy nie wyprzedać się z analoga


zastanów się raczej nad wejściem w slajdy i b&w, w tych segmentach analog na pewno nie umrze, choć pewnie i negatyw kolorowy ocaleje, choć w niewielkim asortymencie

Byłem dzisiaj na giełdzie i rozmawiałem ze słynnym "gościem spod kibelka", czyli prawdopodbnie najlepszym/najtańszym źródłem negatywów w Polsce. Mówił, że załamanie w sprzedaży negatywów było dwa lata temu, teraz popyt się ustabilizował. Wg niego rynek nie znosi próżni i produkcja będzie, bo zapotrzebowanie jest. Nawet jeśli coś zniknie z rynku, to można przejść na inny dostępny materiał, albo ktoś inny będzie dany materiał produkował, tak jak było to w przypadku APX. Co prawda niefajnie jednak bedzie tym, którzy robią od dawna na danym materiale i ten materiał zniknie...
Podpytywałem o ceny, bo ostatnio złotówka się umacnia. Niestety, nie można liczyć na obniżki, bo np. Ilford ponoć podniósł ostatnio ceny o 30%. Zanosi się na to, że fotografia analogowa będzie coraz bardziej kosztownym hobby.
Acha, najlepiej sprzedającym się negatywem b&w jest HP5+
apeluję zatem, byście kupowali też tri-x 400, fajnie by było mieć wybór pomiędzy dwoma wspaniałymi klasycznymi materiałami, a nie tylko jednym :)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bowie napisał/a:
Acha, najlepiej sprzedającym się negatywem b&w jest HP5+
W Polsce HP5 byl zawsze bardzo popularny. Na swiecie, triks to okolo polowy calej sprzedazy filmow cz-b w ogole.
 

bowie  Dołączył: 12 Mar 2010
dzerry napisał/a:
bowie napisał/a:
Acha, najlepiej sprzedającym się negatywem b&w jest HP5+
W Polsce HP5 byl zawsze bardzo popularny. Na swiecie, triks to okolo polowy calej sprzedazy filmow cz-b w ogole.


i mam nadzieję, że tak zostanie :)
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Ekajana napisał/a:
Eee... powoli zastanawiam się czy nie wyprzedać się z analoga.

Heh, też się nad tym zastanawiałem, szczególnie po tej wiadomości z Realą, ale faktycznie może to plotka. Z drugiej strony taki teraz wysyp Contaksów G na allegro, że mam ochote sobie dokupić z jeden korpusik...

pozdrawiam, Marcin
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
Cytat
wysyp


jeden (słownie: JEDEN) jest obecnie ^^
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
xneon napisał/a:
jeden (słownie: JEDEN) jest obecnie


Si, ale ostatnio to co tydzień jest 1-2 G1 lub G2 na alle. Kiedyś to był 1 na kwartał, albo i rzadziej.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
tilt, no cóż gdybym nagle bez wystawiania, sprawdzania, po kolei każdego analogowego puzderka to pewnie bez namysłu bym sprzedał. A tak to trzeba zrobić fotki, wystawić, potem wysyłać sprawdzać konto ech. Łatwiej kupić i tak sobie na allegro chinony oglądam :-D

[ Dodano: 2010-03-15, 16:58 ]
Kurcze i ja sobie popatrzyłem na contaksa. Cudeńka.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Ekajana napisał/a:
Kurcze i ja sobie popatrzyłem na contaksa. Cudeńka.

to nie zastanawiać się tylko kupować :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach