fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
guerilla napisał/a:
Ja też sobie kupuję z powrotem .. jakie szczęście że moda na streeta się kończy i urodzaj wszelakich G na aukcjach :mrgreen:

ja do dziś twierdzę, że to był mój jeden z najlepszych zakupów, brakuje mi tylko jeszcze do kompletu 35/2 :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mnie brakuje G2. Ale dokulam wcześniej czy później i do niego :-)

Byle tylko filmy były.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
Byle tylko filmy były

w fotojokerze mają tylko dwusetki z najniższej półki (wiem bo mi zwracali ekwiwalent za zgubionego kodaka academy) a w rossmanie rossmany póki co :-D

[ Dodano: 2010-03-16, 13:51 ]
tylko, że na nich to contaxem można łomografie i to jeszcze otworkową uprawiać. Ciekawe jak za 5 lat będzie przedstawiał się rynek filmów.

Nawet w profilabie ponoć za długo się czeka na wołanie slajdów, niż powinno. I dlatego contaxy się wysypują na allegro ...wprost na nasze forum miłośników niepraktycznego fotoszrotu (nie licząc 645D) :evilsmile:

[ Dodano: 2010-03-16, 13:52 ]
"dłużej niż powinno"

[ Dodano: 2010-03-16, 13:58 ]
W Olkuszu dobrego filmu też się nie kupi raczej (wiem, bo czasem próbuję) z wyjątkiem fuji x-tra 400. W Płocku z dobrych to tylko sensje a i to coraz rzadziej.
No wiem, wiem jest allegro. Ale to już kwestia czasu tylko jakiego? Pewnie wystarczającego, by zapełnić jeszcze trochę archiwum na stare lata kliszami robionymi prawdziwymi kliszowymi zeissami.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Rozpaczanie ze malo filmow dostepnych jest 'na miescie' jest w czasach sklepow internetowych conajmniej lekko dziwne. Przez neta i wiekszy wybor i taniej stad znikomy wybor na polkach, bo tam pozostaje podstawowa oferta dla zwyklych ludzi, ktorzy jeszcze nie zamienili starej analogowej malpki na cyfrowa.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ekajana napisał/a:

W Olkuszu dobrego filmu też się nie kupi raczej (wiem, bo czasem próbuję)


Olkusz to siedziba gminy miejsko-wiejskiej Olkusz, miasto miało 37 249 mieszkańców.
(za wiki.pl)

To raczej oczywiste że w Olkuszu nie kupisz dobrego filmu. Powiedziałbym że w Olkuszu i innych tego typu miejscach nigdy nie można było kupić dobrego filmu w dobrej cenie. Wiec nie wiem skąd te żale ;-)

Jest tak jak mówi radekone po prostu. Z czasem poza pojedyńczymi sklepami na miasta wojewódzkie filmy znikną z detalu bezpośredniego, i dobrze. Dojechać na drugi koniec Wrocławia zabiera 10x więcej czasu niż odebrać paczke z poczty czy kuriera.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Och jeszcze parę lat temu wybór w takich miejscach był znacznie większy! A chodzi o to, że jest to być może zjawisko symptomatycznie... z pewnością jest. Analog stał się kosztonym hobby - mamy epokę cyfrową. Idzie o to jak daleko schowa się w niszy film. Więcej wycofują niż wprowadzają. W końcu zobaczymy symptomy w postaci cen i wyboru. Pytanie ile jeszcze wody upłynie?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Czy ja wiem czy bardziej kosztownym niż 11 lat temu jak zaczynałem? Imo jest taniej, filmy są tańsze, aparaty są dużo tańsze.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
matth, wszystko jest względne - dzisiaj eksploatacja kliszy jest jednak kosztowna w stosunku do cyfry. Tak jak nieopłacalne jest wytapianie metali kilkusetletnią technologią (aczkolwiek niektórzy to robią)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ekajana napisał/a:
Och jeszcze parę lat temu wybór w takich miejscach był znacznie większy!
Jaki wybor? Mogles wybrac miedzy Agfa Vista, Fuji Superia, Konica Centuria albo Kodak Gold?

Za matth, filmy i chemia sa tansze i latwiej dostepne niz 10 lat temu. Serio. Co z tego, ze w 3miescie bylo kilka sklepow foto? I tak prawie cale swoje zakupy foto robilem na gieldzie w Warszawie. Teraz robie za granica i wychodzi jeszcze taniej i latwiej. Fotografia analogowa jest tylko pozornie drozsza. Za kilkaset zlotych kupuje bezkompromisowy aparat i szklo, za drugie tyle cale wyposazenie ciemni i ograniczeniem staja sie juz tylko moje wlasne umiejetnosci i checi. Ile musisz wydac w cyfrze, zeby miec taka swobode?

[ Dodano: 2010-03-16, 15:12 ]
Dodam tylko, ze ja caly czas mowie o fotografii na powaznie, czyli takiej, ktora trafia na papier. Jesli ktos celuje w terabajty pstykow na dysku, to faktycznie cyfra jest bezkonkurencyjna cenowo.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
guerilla napisał/a:
To raczej oczywiste że w Olkuszu nie kupisz dobrego filmu.


Dopóki w Olkuszu jest internet, to można tam kupić każdy film, jaki się chce ;-)

W Katowicach znajdźcie kolorową 400-tkę za normalną kasę!
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Za matth i dzerrym - jeszcze dobrych kilka lat temu nie do pomyślenia było dla mnie, bym mógł wejść w legalne ;-) posiadanie F3 i zestawu zacnych manualnych Nikkorków mając jeszcze na podorędziu Flexa 3.5F...

co do ceny samych filmów - 7 lat temu (tak, to jeszcze pamiętam) kupowałem provię 100f po 24PLN, teraz kupuję w UK po mniej niż 20PLN :-D

co podrożało? papiery - kiedyś robiłem na Agfie MCP i FB, teraz musiałem się przesiąść na Ilforda, a ten już jest droższy (a wcale IMHO nie lepszy)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Po cyfrowych przejściach ze zmianą wielu korpusów mogę śmiało powiedzieć że w życiu marina nie wydałem tyle na analogową fotografię. I w związku z tym stałem się jakiś czas temu szczęśliwym posiadaczem G2 z biogonem 21 mm:P A żeby zrekompensować wydatki na cyfrę postanowiłem wtopić forsę w duży format i żyję nadzieję że dzisiaj dostanę obiektyw do lf i od tego momentu każde zdjęcie mojego psa będzie artystyczne.
Nie, to nie jest prowokacja a ja faktycznie czekam na pierwszy obiektyw do dużego i aż się boję efektów.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
odyseusz napisał/a:
z biogonem 21 mm

Dzięki temu ja stałem się szczęśliwym posiadaczem biogona 28 ;-)

Ekajana napisał/a:
Idzie o to jak daleko schowa się w niszy film. Więcej wycofują niż wprowadzają. W końcu zobaczymy symptomy w postaci cen i wyboru. Pytanie ile jeszcze wody upłynie?

Ile lat zostało do skupu interwencyjno-spekulacyjnego, oto jest pytanie.

Aparaty, których pełno na rynku pofocą jeszcze ze 20-30 lat.
Nowych jak na lekarstwo.

No i jeszcze jedno: ekonomia, ekonomią, ale przy okazji Neopana pojawił się wątek ekologiczny. Wątek ten nie od dziś słyszymy w przypadku chemii. Obawiam się, że w tych kwestiach przepisy będą się raczej zaostrzać, niż łagodnieć.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
A ile nowych potrzebujesz? Wczoraj przeglądałem adoramę i ech jaka R2A jest ładna.. niecałe 600 dolców za body i nawet nie drugie tyle na szkło. Ciekawe kiedy wuja będzie jechał do polandu ;-) Żebym tylko jeszcze lubił dalmierze i miał częściej dostęp do ciemni to byłoby fajnie, a tak czekam na paczkę z SuperA i odkurzę swoją 50 :-)

dzerry, co bezkompromisowego można kupić za kilkaset zł? Bo patrze, szukam, rozglądam się i nie wiem co bym chciał. Za to wiem czego bym nie chciał, a to już chyba coś :-)

Ekajana, w stosunku do cyfry? No może, jak się robi 10tys zdjęć rocznie. Tylko tak jak pisze dzerry.. Co mi po tej ilości/taniości jak zalegają tylko na dysku :-/ Jak patrze dzisiaj jaki aparat można sobie sprawić za raptem kilka stówek to ech... Kiedyś miałem zenita i do 200zł mogłem się przesiąść najwyżej na niewiele mniej paskudną prakticę, a dzisiaj za te pieniądze można wynaleźć przynajmniej ME Supera z SMC50/2 - niebo, a ziemia. Do tego porządne filmy łatwo dostępne i tanie, chemia do wyboru do koloru, chyba tylko papier stoi w miejscu - albo trochę poszedł w górę. Analogowa fotografia chyba nigdy nie była tak tania jak teraz - za co trzeba podziękować cyfrze :-)

Aaaa tak jeszcze a propos neopana. W piątek byłem w fotonegatywie i uciąłem sobie pogawędkę z szefem, panem i władcą tego przybytku. Wszystko wskazuje na to, że negatywy Legacy Pro 100 i 400 to Acros i Neopan 400. Kupiłem kilka rolek 400 i zobacze whats what. Gość jest bardzo ogarnięty w temacie różnych emulsji i tego kto, co, gdzie i dla kogo konfekcjonuje.

 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
odyseusz napisał/a:
z biogonem 21 mm

Dzięki temu ja stałem się szczęśliwym posiadaczem biogona 28 ;-)


Ale ten świat jest mały. Biogon powinien dzisiaj do Ciebie dojść a forsę wydałem na zakupy tytułowych materiałów. I tak dzięki naszej transakcji zyskało... fuji.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matth napisał/a:
Wszystko wskazuje na to, że negatywy Legacy Pro 100 i 400 to Acros i Neopan 400. Kupiłem kilka rolek 400 i zobacze whats what.


Potwierdzam co do 400. Muszę się zaczaić na szpulę :-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez, no czyli internet nie kłamie ;-) Szpule gość ma, ok 150zł za 30,5m o ile dobrze pamiętam. Setka jakoś podobnie. Muszę się zaczaić na nawijarkę :-/
 

mian  Dołączył: 07 Lut 2008
W sklepiku digitaltruth można dostać szpulę po 28 USD:
http://www.digitaltruth.c...ft.-p-1228.html (setka jest za 26)
Można by kiedyś urządzić następną akcję ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mian, no to jest serio tanio.. :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Do tysiaca zlotych masz na przyklad jakies Rolleifleksa T, a jak dobrze poszukasz to znajdziesz Contaksa G1 z 45/2. Troche pojechalem z tym :kilkaset zlotych" ale skoro juz za 2000 mozna miec starszego Hassela z Planarem albo 67, to o czym my w ogole rozmawiamy w kwestii jakosci i "drogosci" fotografii analogowej. Ile trzeba wydac w cyfrze, zeby miec odpowiednik odbitki 30x40 z 67?

[ Dodano: 2010-03-16, 17:02 ]
matth napisał/a:
mian, no to jest serio tanio.. :-D
Jesli faktycznie trzyma norme tak samo jak neopan, to jest to masakrycznie tanio. Niecale 5 zl za rolke. Pemiatam, ze tak 10-15 lat temu, Kodak Academy byl mega najtanszym filmem, a kosztowal od 10 do 20 zl. Faktycznie coraz drozsza ta fotografia :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach