karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Kradzież + odzyskanie danych
Jestem ku#%& w kropce, bo mi zakosili z tylnego siedzenia w aucie, torbę po laptopie w której miałem płyty z przegranymi dopiero co zdjęciami z dysku twardego który przywiozłem z naprawy po uprzednim formacie. Na jednej z płyt było między innymi zdjęcie "zebry na zebrze". Płyt nie odzyskam, ale może ktoś zna kogoś kto potrafiłby odzyskać dane z kompa.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
:-) napisz szerzej o stanie dysku :idea:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dysk ma jakieś 5 lat i ze 3-4 zmiany systemu. Nie znam się na tym, co więcej mam napisać?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
pw.
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
choćby to że dysk jest sprawny mechanicznie i elektronicznie :lol:
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
program BadCopy Pro nie raz mi pomógł...może warto spróbować?
 

huri_khan  Dołączył: 18 Gru 2009
Jeżeli ma bardzo dużą wartość to najlepiej http://www.krollontrack.pl/
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rozumiem, że dysk był w serwisie, zgrali zdjęcia i sformatowali i teraz leży.
NIE UŻYWAJ I NIE PODŁĄCZAJ NARAZIE NIGDZIE. Zrobisz to dopiero na proces odzyskiwania.

Albo szukasz fachowca (w Gdańsku bym ci to pewnie odzyskał), albo szukasz oprogramowania.

Proces odzyskiwania musisz robić z systemu zainstalowanego na innym dysku. Każde nagranie na starym dysku zmniejsza szanse na poprawne odtworzenie danych, ale nie wyklucza tego.

Z oprogramowania zainteresuj się Otrack Easy Recovery oraz R-Studio (dla Windowsa).
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
kolega z forum - FotoPepe - odzyskiwał mi kiedyś dane z karty pamięci gdyby nie moje grzebanie to pewnie by 100% odzyskał a i tak udało mu się wygrzebać z czeluści prawie wszystko ;) więc jakby co - polecam!

Aha "grzebanie" - tzn instalowanie programów do odzyskiwania danych i skanowanie nimi karty. Dlatego jak się na tym nie znasz, nie instaluj tego typu programów bo tylko sobie zaszkodzisz.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
huri_khan napisał/a:
Jeżeli ma bardzo dużą wartość to najlepiej http://www.krollontrack.pl/
Bardzo skuteczni, ostatnio w firmie odzyskali nam wszystko i oddali materiał na nowym dysku. Skasowali bagatela 4klocki z małym hakiem.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Digital Image Recovery - u mnie zadziałał , miałem podobnie jak karmazyniello, to znaczy dysk po sformatowaniu.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
karmazyniello, idź do rabina/księdza albo do jednego i drugiego, bo ewidentnie jakiś dybuk czycha na twoje szczęście.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wuzet napisał/a:
Digital Image Recovery - u mnie zadziałał


Odpaliłem ten program, ale to co ładuje do folderu zbiorczego to tylko ikony zdjęć o pojemności 4kb! Co jest grane?

guerilla, próbowałem już chyba wszystkiego :-(
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
karmazyniello, nie pamietam juz dokladnie jak to zrobilem :-/ używalem tego programu 2 razy i to dosyć dawno ... napewno co zrobił dziwnego to zamienił mi rawy na tify. Jpgi odzyskał , rawy zreszta tez tyle ze zamienil na tify.

[ Dodano: 2010-03-21, 06:48 ]
karmazyniello, zrobiłem teraz szybką próbe z odzyskaniem zdjeć z karty pamieci i ładuje mi te odzyskane zdjęcia do folderu na dysku C/ProgramFiles/Digital Image Recovery.... ustawiasz sobie zreszta sciezke dostepu w programie gdzie chcesz zaladowac odzyskane zdjecia
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
wuzet, dzięki, już widzę że działa :mrgreen: 2% przerobił, a już 7tys. zdjęć zapisał :O
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
2% przerobił

To chyba odnośnie całej przestrzeni dyskowej a nie dostępnych danych.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
karmazyniello, no to ciesze sie ze mogłem pomóc ... ma nadzieje ze odzyskasz wszystkie fotki bo szkoda by było stracic taką zebre naprzykład.
 

Morg  Dołączył: 28 Mar 2009
Daj znać jak poszło, ile odzyskałeś :-D
A nie masz negatywów :?: Myślałem że zebra na zebrze było kliszowe...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Morg napisał/a:
Daj znać jak poszło, ile odzyskałeś :-D


Ech, zebra się jeszcze nie pojawiła. Odzyskiwanie wciąż trwa i z tego co widzę potrwa pewnie do jutra rana.

Morg napisał/a:
A nie masz negatywów :?: Myślałem że zebra na zebrze było kliszowe...


Nie, to z Pentaxa K10D + FA35/2.0
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
karmazyniello napisał/a:
Ech, zebra się jeszcze nie pojawiła. Odzyskiwanie wciąż trwa i z tego co widzę potrwa pewnie do jutra rana.


ważne że ze skutkiem

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach