tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
matb, zapomniałeś dodać że nie ma polskiego menu (co już jest wielkim skandalem)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No fakt! Jakoś do tej pory nie zwróciłem uwagi, gapa :-/ To teraz mi tylko zostało:
Tanio, pilni sprzedam K100d. Prawie nowy, na gwarancji! W końcu nie mogę takiego chłamu w domu trzymać!!!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja bym dorzucił, że słabo się nim szpanuje na mieście - to nie to, co elytarny Nikon, panie.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
ja tam bym brał Sony - zawsze to masz pewnośc że z tyłu dobry kineskom.
No ale niestety wszedłem w sytem K - PentSunga bo mama mi kazała.

A tak poważnie to bardzo podobają mi się D5D - fajny aparacik miałem to w ręku i podobnie jak PentSungi daje mocno radę na starych stąłkach ale niestety nie ma SR tylko AS - hie hie :-B
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Z tą wymianą na sony rozumie że to żart,no bo przecież soniak jest pod każdym względem gorszy.
Wgralem nowe oprogramowanie do kasetki,tylko że 1.02,a na fotopolis pisze że ma być 1,01 to znaczy że były już dwa?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
folab, tak, chłopaki poszaleli. Myślę, że do listy wad należy dodać fakt, że nie jest Kasetka rozdawana na każdym rogu w większym mieście i że jak dotąd żaden kosmonauta nie pochwalił się zabraniem tego sprzętu w podróż międzyplanetarną (przecież wszystkie inne systemy już mają to za sobą :-P )
z przymrużeniem ;-) oka
tref
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
tref napisał/a:
kosmonauta nie pochwalił się zabraniem tego sprzętu w podróż międzyplanetarną


mój PentSung wydaje się kosmiczny, domniemywam że juz tam był :-B :-B :-B
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
folab napisał/a:
Z tą wymianą na sony rozumie że to żart,no bo przecież soniak jest pod każdym względem gorszy.


Poproszę o jakieś konkrety,bo to zdanie pachnie mi stwierdzeniem "nie bo nie".

Na pewno przewyższa kasetke szybkostrzelnością i prędkością zapisu na kartę,myśle że jest również lepszy przy automatycznym WB,oraz posiada ISO 100,jak również bardziej czytelne menu,oraz trochę lepszy chwyt,i jaśniejszy wizjer.

Natomiast przygrywa dużymi szumami,brakiem ISO 3200,a i 1600 jest praktycznie nie użyteczne,trochę ponoć gorszą stabilizacją,brakiem top lcd,gorszym wykonaniem,gorszym obiektywem kitowym.

Krótka i na temat wymiana + i -
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Stich - moim zdaniem Alfa to bardzo udany aparat. Jest - i słusznie - pozycjonowany wyżej od Kasetki. Jedź pomacać obydwa korpusy i sam dokonaj wyboru. My za Ciebie nie możemy tej decyzji podjąć - pisałem o tym wielokrotnie: czasami do gustu przypadnie Ci gorszy aparat i będziesz wolał takim robić zdjęcia, niż męczyć się z potencjalnie lepszym. Nic nie zastąpi Ci osobistych wrażeń, odczuć.
Przy czym.
Wybór lustrzanki, to również wybór systemu. Zaczekaj więc jeszcze te dwa tygodnie (lub chociaż do oficjalnym wieści) do targów PMA, na których pojawią się nowości. Nie chodzi mi o to, byś czekał na owe ficzery. Po prostu wówczas zobaczysz, który system oferuje więcej i wart jest inwestycji Twojej kasy. Bo musisz mieć świadomość, że kupując lustro, zaczniesz pogrążać się w wydawanie kasy na akcesoria.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Bralem sony pod uwage,niestety gorszy wizjer nie można go objąć okiem w całości,widać jeden albo drugi bok.
Po co ci iso 100 ,no tak w praktyce?
Meni,bez przesady w kasetce jest dziecinnie proste,trzeba się przyzwyczaić
Szybkostrzelność,jeżeli do sportu to sony lepszy
Automatyczne wb w kasetce z nowym softem chyba się poprawiło,ale jeżeli chcesz głównie jpgi robić to polecam canona a610 wb miodzio.
No ale szumy,brak stabilizacji ( jak to pięknie działa ) i szkło,które trzeba będzie wymienić to w moim odczuciu spore minusy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
folab napisał/a:
brak stabilizacji
folab, Alfa ma stabilizację.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
tak ma przepraszam :oops:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Folab - ale Ci chodziło o to, że A610 nie ma stabilizacji i to Jarek powinien się wstydzić i przepraszać.
Poza tym minusy Kasetki: zasilana jest 4 aku. Gdyby w tych ogniwach odciąć tę część z plusem, to mielibyśmy dodatkowe minusy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Gdyby w tych ogniwach odciąć tę część z plusem, to mielibyśmy dodatkowe minusy.
To nic nie da - dwa minusy dają plus.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
To nic nie da - dwa minusy dają plus.
A ze są cztery paluszki, to po odcięciu byłyby dwa plusy.
 
Stich  Dołączył: 12 Sty 2007
folab napisał/a:
No ale szumy,brak stabilizacji ( jak to pięknie działa ) i szkło,które trzeba będzie wymienić to w moim odczuciu spore minusy.


Michu napisał/a:
Folab - ale Ci chodziło o to, że A610 nie ma stabilizacji i to Jarek powinien się wstydzić i przepraszać.


Folab chyba sam wie najlepiej o co mu chodziło,ale jeżeli o A610 to jak w nim wymienić szkło skoro to kompakt??? :mrgreen: Wiec tu raczej była mowa o A100.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Folab chyba sam wie najlepiej o co mu chodziło,ale jeżeli o A610 to jak w nim wymienić szkło skoro to kompakt??? Wiec tu raczej była mowa o A100.
Dzięki za wsparcie. Wygląda na to, że jednak Michu się pomylił.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nic nie stoi na przeszkodzie, by w A610 wymienić szkło. Być może aparat wówczas nie będzie działał, ale to o niczym nie świadczy.
Stich - pamiętaj: udzielając wsparcia Jarkowi, eksportujesz za granicę narodowe dobro. Nie roztrwaniajmy dorobku naszych przodków - zachowajmy wsparcie dla potomnych.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Stich - pamiętaj: udzielając wsparcia Jarkowi, eksportujesz za granicę narodowe dobro.
Wszystko się zgadza. Ja zawsze chcę waszego dobra.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wszystko się zgadza. Ja zawsze chcę waszego dobra.


dla siebie? ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach