karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
[DIY] Mocny uchwyt do płaskich gładkich powierzchni
Popełniłem ostatnio taki 'statyw' do powierzchni gładkich i płaskich:





Picasaweb Album
YouTube - przykładowy film nagrany z samochodu

Koszt nie przekracza 30 zł.
Blaszka 4mm wycięta laserem z opcją przestawienia, równie dobrz można użyć kawałka płaskownika z trzema otworami. Obejmy do rur 1" i dwie śrubki z podkładkami sprężystymi.

Plan i inspiracja była taka żeby zrobić uchwyt samochodowy , niestety ze względu na krzywiznę szyby wewnątrz kabiny jest bardzo trudno zassać płaskimi przyssawkami. Jak się uprę to rozetnę uchwyt i zrobię przegub między przyssawkami.

BTW: To co wyszło wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla osób z zaburzeniem polegającym na robieniu sobie półnagich zdjęć w łazience i umieszczaniu ich w profilach portali społecznościowych. :mrgreen:
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
buhahaha dobre ale te przyssawki u mnie są droższe niż taki gotowy uchwyt :D
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
karmazyn, w tym Szczytnie to wszystkie drogi tak wyglądają czy wybrałeś taką w calach testowych?
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
BuR-ToN, W zeszłym roku poprawiali, może nie te ulice, ale chyba z pół miasta (co dla mnie przejeżdżającego było dziwne :) )
 

karmazyn  Dołączył: 08 Sty 2010
BuR-ToN napisał/a:
karmazyn, w tym Szczytnie to wszystkie drogi tak wyglądają czy wybrałeś taką w calach testowych?

Wszystkie nie, ta przy której mieszkam tak wyglądała przez całą zimę, jesienią zerwali 1/3 pasa a na wiosnę wznowili roboty. 600 metrów drogi remontowane w 12 miesięcy, tak się robi przetargi. Szkoda gadać...


adriano210 napisał/a:
buhahaha dobre ale te przyssawki u mnie są droższe niż taki gotowy uchwyt :D

W OBI przyssawka za 16 PLN.

W właśnie przerabiam dziada żeby na krzywiźnie szyby też działał (mocowanie wewnatrz kabiny na przedniej szybie). Jak już będzie na gotowo to wrzucę fotkę bo nie mogę się teraz zbytnio rozpisywać.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
karmazyn napisał/a:
W właśnie przerabiam dziada żeby na krzywiźnie szyby też działał (mocowanie wewnatrz kabiny na przedniej szybie). Jak już będzie na gotowo to wrzucę fotkę bo nie mogę się teraz zbytnio rozpisywać.

nie wiem jak robisz, ale ja wybrałbym się jeszcze raz do obi i kupił, wąż dwa cybanty i rozciął na pół tą rączkę i połączył wężem i cybantami. już by się fajnie uginało.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
jak bym na to swoje k20 z tamronkiem postawił to chyba bym biegł koło samochodu ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach