Kytutr  Dołączył: 20.02.2007
greentrek napisał/a:
Kytutr posiadanie Subarynki zobowiązuje do czegoś więcej niż tylko toczenie się po autobanach 8-)
Za tydzień planuję się zakopać w śniegu, więc trochę tego offroadu będzie ;-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
greentrek napisał/a:
To może Yokohamy

Mam letnie Blue Earth AE01 i zimowe W.drive V903. Po próbach z innymi (Dębica, BF Goodrich, Uniroyal) kupiłem ponownie na lato komplet Japończyków. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

krzychu1979  Dołączył: 17.09.2011
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Dunlop Bluresponse. Dość ciche i trwałe a co ważne, to dobrze prowadzą na mokrym.
Gdybyś nie reflektował na sprawdzone Dunlopy to zerknij na Pirelli P7 Cinturato i Goodyear Efficientgrip Performance. Porównywalne jakościowo wszystkie z wymienionych. Zwracaj uwagę na długość gwarancji. Ja w tym roku celuję w Goodyear.
https://www.oponeo.pl/mod...rip-performance

Nie do końca zgodzę się z trwałością Dunlopów. Są bardzo ciche, świetne na mokrym i bardzo dobre na suchym, ale mniej trwałych opon nigdy nie miałem. Dunlopy zmieniłem bezpośrednio na wymienionego przez Ciebie Goodyeara i oceniam je nieco wyżej. Prawie tak samo dobre na mokrym, równie ciche ale (takie odniosłem wrażenie) Goodyeary miały lepszą przyczepność poprzeczną i były trwalsze. Tym nie mniej obie te marki biły na głowę Continentale Eco Contact które miałem wcześniej. Wszystkie te opony miałem od nowego w tym samym aucie, więc porównanie jest dość miarodajne. Nie testuje opon z niższej półki ponieważ dla mnie jest to najważniejszy element wyposażenia samochodu. Mogę oszczędzać na wszystkim oprócz oleju i opon.

Trzymajcie kciuki, zamówiłem komplet opon Dębica Presto UHP 2 (w rozmiarze 215/55/R17). Co najciekawsze: w Czechach są wyraźnie tańsze niż w Polsce, tylko trzeba dłużej czekać na dostawę (ale do PPD będę je już miał i będę mógł szpanować ;-) ). Teraz czekam na głosy krytyki ;-)

MAX581  Dołączył: 18.03.2010
Od kilku sezonów używam Fuldy Ecocontrol i jestem więcej niż zadowolony - cichutkie, świetnie się prowadzą tak na mokrym jak i suchym - no i są trwałe i niedrogie. Chyba się będę ich trzymał nawet po zmianie auta.

Hermes  Dołączył: 04.02.2008
Kytutr napisał/a:
Dębica Presto UHP 2

To wcale nie jest słaba opona, ba w niektórych rozmiarach wypada lepiej od Continentala, czy macierzystego Goodyear-a. Reszta okaże się w czasie ekspolatacji.

zorzyk  Dołączył: 21.04.2006
Chyba zamówię Nokiany. Do mojej Feli są po 149 zeta.... C C 67dB

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Zastanów się, mam Line'y i nie jestem zadowolony. Dużo lepiej wspominam Vredestein Sportrac.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
Kytutr napisał/a:
Trzymajcie kciuki, zamówiłem komplet opon Dębica Presto UHP 2 (w rozmiarze 215/55/R17)
Dębica Presto UHP 2, Sava Intensa UHP2, Fulda SportControl 2... jeden pies, z tej samej linii produkcyjnej ;-)

No i mam zrobione pierwsze 500 kilometrów na oponach Dębica Presto UHP 2. W tym czasie się dotarły i pod koniec PPD pokazały pazur. Na krętych drogach pomiędzy Karpaczem a Turnovem bez problemu mogłem utrzymywać wysokie prędkości (choć cały czas w granicach obowiązujących ograniczeń) i auto trzymało się drogi jak przyklejone. Na autostradzie z Turnova do Pragi zaskoczyły mnie niskim hałasem i dalej trzymały się drogi niczym ośmiornica mackami. Teraz czekam na deszcz, żeby zobaczyć, jak dają radę na mokrym.

potraff  Dołączył: 22.05.2016
Jak kupowałem auto (2014) auto min miało Presto 2szt, do dziś na nich jeżdżę, natomiast kupione wtedy 2szt Hancooka Ventus Prime 2 w tym roku wymieniałem na nr 3 :) bo się zdarły. Natomiast poza szybkim zużyciem, świetne opony (ja mam 215), super trzymają się drogi i na suchym i na mokrym. A ja często jeżdżę tak, że wiraże pokonuję z włączającą się kontrolą trakcji.

Skocz do: