alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Dziekuje za pomoc. Jesli chodzi o analog to chyba uzywam filmow ze zbyt duzym ziarnem, bowiem wszystkie zdjecia kwiatkow ktore zrobilem do tej pory, wygladaly tak:



Boje się, że robiąc zdjęcia na ulicy, gdzie ruch jest większy i zanieczyszczenie powietrza, moje fotografie mogą wyjść jeszcze bardziej nieczytelne.

Co robić?!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
alekw, zdjęcie ok, ale jakie szumy!!
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
alekw napisał/a:
bardziej nieczytelne

ale za to jakie tajemnicze
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
alekw, myślę że musisz najpierw skalibrować szkła

to mi wygląda na Błąd Fokus
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
Eldred, to kwiatki takie małe! Albo jeszcze z ziarna nie wyrosły...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
jitt napisał/a:
to mi wygląda na Błąd Fokus
a mi na "błąd niezdjętego dekielka" ;-)
 

Doktor_Vincent  Dołączył: 04 Lip 2009
A tak nawiasem to robimy dziś coś w lublinie, bo przyjechałem jestem i siedzę jeszcze kilka godzin.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw, super łąka po zmierzchu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
a ile swietlikow....
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
alekw, super łąka po zmierzchu.


ale to są mleczyki a na niebie lecą 2 labądzie (co prawda jednemu ucieło skrzydło, ale to dlatego ze mam tylko obiektyw 50 mm) :-/

troche martwi mnie to ziarno, moze to wina labu ktory wywolywal film?

w kazdym razie bardzo chcialbym robic w przyszlosci takie zdjecia jak pokazal Drewniak, takie zeby byli ludzie.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
alekw, masz włosa albo rysę na negatywie:



Robiłeś odbitki w Rosssssssmannieee?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
alekw napisał/a:
w kazdym razie bardzo chcialbym robic w przyszlosci takie zdjecia jak pokazal Drewniak, takie zeby byli ludzie.
No to może przestań robić zdjęcia kwiatków, ptaków i ryb - będzie łatwiej.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
zeby byli ludzie.


Jeśli z pary:

gebi napisał/a:
masz włosa albo rysę na negatywie:


Prawdą jest to pierwsze, to możesz sobie z tego włosa człeka spróbować wyhodować.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Jesteście pozbawionymi obiektywizmu pentatalibami i fanatykami- od razu przyznajcie, że jest to zdjęcie z pentaksa K7, którego szumy uniemożliwią zrobienie zdjęcia. W obliczu naukowych testów przeprowadzonych przez magistra musicie przyznać, że odpowiedniej jakości fotografię można wykonać tylko najlepszym aparatem na rynku- Sony Alfa 350 z 10x zoomem i lajfwiuu.

A do tego kadr centralny i przepały. :-P

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gebi napisał/a:
Robiłeś odbitki w Rosssssssmannieee?


Ros ma, ros nie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gebi napisał/a:
masz włosa albo rysę na negatywie

Jaki włos, to jest ścieżka niezbędna do pielęgnacji.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Iza napisał/a:
alekw napisał/a:
w kazdym razie bardzo chcialbym robic w przyszlosci takie zdjecia jak pokazal Drewniak, takie zeby byli ludzie.
No to może przestań robić zdjęcia kwiatków, ptaków i ryb - będzie łatwiej.

jorge.martinez napisał/a:
alekw napisał/a:
zeby byli ludzie.

Jeśli z pary:

gebi napisał/a:
masz włosa albo rysę na negatywie:

Prawdą jest to pierwsze, to możesz sobie z tego włosa człeka spróbować wyhodować.


Dlatego właśnie alekw chciał zacząć od kwiatków, pszczółek i motylków...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
alekw, Za szeroki kąt! Za dużo kwiatków na tym obrazie powoduje, że staje się troszkę nieczytelny :-/ . Bez jasnego tele to się fotografie nie pobawisz.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
alekw, nie masz ludzi na swoim zdjęciu, bo nie zastosowałeś się do jednej z zasad fotografii ulicznej - musisz mocno kropować zdjęcie!

Po odnalezieniu odpowiedniego wycinka i tradycyjnym wyostrzeniu mamy oto taki wynik:



Przepraszam, że to tak długo trwało, ale to skomplikowana sprawa. Wysłałem przypadek "kwiatków" jako zadanie przetwarzania sproszonego na czeską farmę serwerów ToSeNeSeti. Mam dwie wiadomości dobrą i złą.
Pierwsza dobra - śladów Obcych nie stwierdzono.
Druga zła - pierwsza informacja jest wyssana z palca. Na zdjęciu jest długo poszukiwany "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej!
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
gebi napisał/a:
alekw, nie masz ludzi na swoim zdjęciu, bo nie zastosowałeś się do jednej z zasad fotografii ulicznej - musisz mocno kropować zdjęcie!


Znalazlem taka bardzo fajna strone snaps.pl, zdaje sie jest na niej fotografia uliczna. No i oni tam pisza, ze fotografia uliczna (ang. streetphoto) to anegdota i znaczenie momentu.
Jak uzyskac to znaczenie momentu? Jeszcze bardziej kropujac???

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach