jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
K10D firmware 1.30
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dlaczego oni uparcie dajaj obrazek z 16-45 - powinni wymienic na 16-50 2.8 sdm... :roll:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
powinni wymienic na 16-50 2.8 sdm
Nie ma takiego obiektywu :-P
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
mam 1.3, zobaczymy czy likwiduje bledy, jak np. zly licznik wolnego miejsca na karcie dla PEFow, bledny wskaznik naladowania baterii, czy te cholerne pasy na focie, jezeli sie ja rozjasni za bardzo...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Cobretti napisał/a:
mam 1.3, zobaczymy czy likwiduje bledy, jak np. zly licznik wolnego miejsca na karcie dla PEFow, bledny wskaznik naladowania baterii, czy te cholerne pasy na focie, jezeli sie ja rozjasni za bardzo...

Dlaczego miałby? Oficjalnie dodano tylko support dla SDM i mimo wszystko, nie spodziewałbym się poprawy niczego więcej...
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Czasem fimy ukrywają wady i nie piszą, że oficjalnie takie wady istnieją i są poprawiane. Po prostu kolejne wersje firmware przykrywają je. Nie podoba mi się, że tak banalne błędy jak licznik zdjęć nie można było naprawić w 1.10.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Z tego co piszą pierwsi testerzy, nic nie poprawili, tylko dołożyli obsługę SDM. Ja i tak nie robię upgrade'u, ze względu na konieczność korzystania z menu serwisowego...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
zly licznik wolnego miejsca na karcie dla PEFow
to znaczy ?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
bledny wskaznik naladowania baterii

Obstawiam tu jednak problem hardware'owy.
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
argawen, na karte 4GB wchodzi 400 zdjęć, a mi pokazuje, że ma wolne 244 zdjęcia. Po prostu liczy duże RAWy, a nie kompresowane PEFy. Jak przejdzie poziom 250 zdjęć pokazuje np. 1 lub 2 wolne cały czas aż do zapełnienia karty.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
czy te cholerne pasy na focie, jezeli sie ja rozjasni za bardzo...
- to wystepuje w kazdej lustrzance - choc tak do konca nie jestem pewny czy fuji nie zlikwidowano tego ....tak przynajmniej wynika z rozmow z facetem z pl.rec.foto....mial rozne aparaty - teraz ma 5D...i na nim te pasy tez sa.....wiecCobretti, - tak juz jest...... moge za to pokazac ci inna fote gdzie mam cos dziwnego....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cobretti napisał/a:
argawen, na karte 4GB wchodzi 400 zdjęć, a mi pokazuje, że ma wolne 244 zdjęcia
Z tym się zgodzę. Pewnie liczy tyle samo miejsca dla PEF i DNG
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
skoro wypuścili firmware do SDM to na 51% w tym roku jeszcze ukaże sie jeden z nich :-> No może przesadziłem, 51% to dużo jak na Pentaxa, ale dam im szansę
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ta w tym roku 31 grudnia :mrgreen:
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
Fafniak, a myślałem, że tylko u nas, bo specjalnie kilka różnych fot rozjaśniałem z Nikonów i szum był równomiernie rozłożony. Zreszta zaraz uderze jeszcze do kumpla z D200, niech stestuje...
 

TomekS  Dołączył: 05 Mar 2007
Mam pytanie w sprawie instalowania kolejnych wersji firmware.

Czy mając w aparacie wersję 1.0 i chcąc zainstalować np. wersję 1.3 użytkownik powinien najpierw zainstalować poprzednie wersje (1.10 itd.) czy też wersja ostatnia (tu: 1.3) zawiera w sobie poprzednie aktualizacje z wszystkim co one wniosły?

Dziękuję!
Tomek
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
1.3 bedzie zawierac kod caly - razem z poprzednimi poprawkami
 

Cobretti  Dołączył: 06 Lut 2007
ten pionowy szum matrycy jest wszedzie, co za koszmar:-)
 
dd  Dołączył: 04 Lut 2007
Mam małe pytanie do forumowiczów. Czy jest sposób na wejście do menu serwisowego w fimwave 1.30? i czy jest możliwość powrotu z 1.30 do 1.10
Z góry dziękuje za odpowiedz.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Sposob chyba jeszcze nie jest znany. Poza tym, moze to bedzie pomocne:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=3326

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach