emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
*ist A20 DSLR
Użytkownik dmk224 z DPreview skrzyżował analogowego *ist z A20 dobudował grip i uzyskał DSLR z gripem o 1/1.8" sensorze. Ponieważ crop jest dla takiej konstrukcji 5x, focił ptaki 300mm obiektywem, jak przy użyciu 1500mm szkła.

Konstrukcja
Sample
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
Ciekawy pomysł :)




aczkolwiek szkoda ze nie rozwinęło się nic z Silicon Film ...

niby rolka filmu z ccd :)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Obawiam się o jakość zdjęć z takiego połączenia. Mniejsza matryca wymaga obiektywu o większej ostrości rysowania. Do pokazania w sieci takie zdjęcia się będa nadawać, ale obawiam się, że zbyt dużej odbitki się z tego nie zrobi.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Niezle, ale jakos niestety do niczego, ... taka oto ciekawostka...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Marku, no właśnie. Większość długich obiektywów mydli już zauważalnie na 6MPix (no - nie wiem, czy większość, powiedzmy, że sporo) więc na takich obiektywach ten wynalazek będzie działał jak wycięcie ze środka obrazu tego maciupkiego obszaru i interpolację do rozdzielczości tej martrycki. Na lepszych obiektywach pewnie lepiej, ale i tak na pewno gorzej niż zamontować konwerter 2x i znowu wyciąć środek obrazu :) Trochę taka próba oszukania fizyki.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
bEEf, Masz rację. Gość pisze, że pole widzenia wizjera ma jak dla szkła 300mm, a zdjęcie dla środkowego wycinka kadru, odpowiadające 1500mm szkłu. W efekcie pomaga mu to do łapania ptaków w kadr, ale jakościowo (na zdjęciu) odpowiada zrobieniu wycinka na kompie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pytania brzmią:
- co to jest "dobra jakość" (pytanie nieco retoryczne .. nie chodzi mi o książkowe wyjaśnienie) ?
- czemu "dobra jakość" ma służyć ?
- czy wszystkie zdjęcia, które nie posiadają owej "dobrej jakości" nadają się do kosza ?
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys, Tu wszyscy piszący, mówiąc o jakości mieli zapewne na myśli zdolność rozdzielczą.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
ale czym innym jest chyba wycinek obrazu rzucanego bezpośrednio z obiektywu na małą matrycę (poniekąd doświadczamy tego także w naszych kasetkach i kadyszkach) niż wycinek wycinany w kompie. Wydaje mi się, że utrata jakości poprzez "cropowanie" w komputerze będzie dużo większa. No chyba, że nadrobimy to różnicą w rozdzielczości matrycy... Ogólnie pomysł z tą dziwną hybrydą śmieszny. I nic więcej...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
cypis, jeśli obiektyw mydli na 6MP, to upchnięcie tych samych pikseli na mniejszej powierzchni da nam "szczegółowiej" oddane mydło i nic więcej. To oczywiście co innego, niż cropowanie na kompie (gorzej, bo szumy z małej matrycy dojdą), ale efekt będzie kiepski i tu i tu.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Super pomysl. Podziwam takich ludzi. Widzialem prezentowane zdjęcia i wcale nie uważam żeby były złem. Napewno jest to orginalny pomysl ot ciekawostka.

cześć
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
szkoda że to nie zenit 8-) to by było super!!aparat do samoobrony!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
TomiTom napisał/a:
szkoda że to nie zenit

TomiTom, nic nie stoi na przeszkodzie. I Ty możesz zostać Adamem Słodowym.
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
emigrant napisał/a:
I Ty możesz zostać Adamem Słodowym

to ja nadal poczekam na cyfre od zenka...może na PMA 2007 się ukaże :mrgreen: :-B :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach