Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
promocje w B&H
Jakoś tak zawsze tuz przed pojawieniem się nowych a podobnie pozycjonowanych produktów sklep ten oferuje rózne tam promocje na dany sprzęt. Właśnie wprowadzili takowe odnośnie K100 oraz 16-45/4. Analogiczne posunięcia tego sklepu mozna obserwować od dawna, choćby obniżka cen na ist D przed pojawieniem sie K10. Czyżby więc nowe szkło i puszka soon. A jednak! Aha chyba jutro ten kontrolowany przeciek Sylwiusza - no zobaczymy czy sie potwierdzi?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jeśli piszesz o rabatach $50 na puszkę i $100 na szkło, to są rabaty udzielane przez producenta, niezależnie od sklepu. Trzeba zapłacić całą kwotę i poczekać parę tygodni na zwrot.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak wiem! Chodzi mi o to, że to się zawsze pojawia tuż przed. Sprawdzam ofertę tego sklepu raz dziennie (poluje tam na used) no i stąd ta refleksja. Zresztą w sumie moge się mylić.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
eśli piszesz o rabatach $50 na puszkę i $100 na szkło,

a to tylko w stanach?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
eśli piszesz o rabatach $50 na puszkę i $100 na szkło,

a to tylko w stanach?
Tak.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Te promocje trwają juz dobre kilka miesięcy, z kilkudniowymi/kilkutygodniowymi przerwami i to nie jest promocja B&H, tylko Pentax USA (realizowana przez zewnętrzną firmę zresztą)...
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
nie jest promocja B&H, tylko Pentax USA

no to by akurat tylko potwierdzało ów mechanizm
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lipa, te promocje ciągną się cały czas i nie mają związku z wprowadzaniem nowych modeli. Uwierz.

Co nie znaczy, że na PMA nic nie zobaczymy - ale po prostu o nie ma nic wspólnego.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Co nie znaczy, że na PMA nic nie zobaczymy

już coś wiesz :evil:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
ciekawe czy jest szansa na to by po PMA pojawiły się na rynku nowe zapowiadane w roadmap DA: 35mm, 55mm i 17-70mm :-D

cześć
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
DA 35/2.8 macro Limited na pewno sie pojawi, bo juz zostalo oficjalnie zapowiedziane.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Bronek pytanie tylko jaka cena ?? I co z dostepnoscią w PLkraju?? Mam nadzieję, że cenowo blizej mu bedzie do 35mm macro Zukio lub ewentualnie 40mm limited niż do 70mm limited :)

Zdecydowanie chciałbym żeby byl w cenie porównywalnej z 35mm macro Zuiko :mrgreen:


cześć
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
tylko jaka cena


na mój gust nie ma za bardzo szansy na cenę w okolicach 1100-1200 zł. Dlaczego?
Ponieważ nawet analogowe szkła Pentaxa DFA i FA 50/2,8 były ( są ) w cenie ok. 2000 zł. A tu trzeba jeszcze uwzględnić fakt, że to nowe szkiełko i do tego limited.
A więc ja stawiam raczej na cenę za DA 35/2,8 w granicach 1800-2000 zł. Przynajmniej na początku. Potem może potanieją troszeczkę. Szkoda tylko, że to taka krótka ogniskowa.

 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
asklop napisał/a:
ja stawiam raczej na cenę za DFA 35/2,8 w granicach 1800-2000 zł.
niestety DA, a nie DFA i po drugie, skro to limited, to stawiam na cenę $800 najmniej.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
coś mi się te D wtrąca do każdego postu dzisiaj. A co do ceny to 800 $ było by za dużo jak na szkło niepełnoklatkowe. Porównanie limited 77/1,8 do limited 70/2,4. Różnica w cenie co najmniej 2 razy.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ale 77 powoli zaczyna brakować na rynku nówek ... :shock:
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
tak mi się marzy aby Pentax wypucił np. 85/1,4 w wersji DFA, i niech się wtedy schowają wszystkie limitedy :-P
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Zdecydowanie chciałbym żeby byl w cenie porównywalnej z 35mm macro Zuiko

I jeszcze, żeby światło miał przynjmniej 2 a nie 2,8 :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
To jak tak już marzymy, to ja chciałbym Ferrari :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
To jak tak już marzymy, to ja chciałbym Ferrari
nie, to zy pomysł. Laptop Ferrari - tak, buty Ferrari - tak, ale obiektyw? No, chyba, że szkło od lamp Ferrari jest AL i ED... :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach