campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
problem z *ist i Sigmą 400/5.6 AF
problem z *ist (pożyczony od kolegi w celu przetestowania:)) i Sigmą 400/5.6 AF (tak samo hehe) polega na tym, że:

- jak podłącze FA 50/1.4 to przy ostrzeniu co prawda muszę minimum dwa razy nacisnąć do połowy spust, aby ostrość znalazła się chociaż w pobliżu zakresu. niby problem, ale ok, mam cierpliwość, elegancko wyostrzam, nawet jak miałem ustawione na nieskończoność wpierw, a robię portret z metra.
- jak podłącze tą wielką rurę Sigmy, to za nic nie chce wyostrzyć. Staję sobie w oknie i ostrzę na kościół oddalony o jakiś kilometr. Piękny słoneczny dzień, świątynia oświetlona. Nie ma mowy, żeby aparat w ogóle dokręcił do tej odległości.

nie mam pojęcia co się dzieje. tak jak pisałem w przypadku 50/1.4, trzeba kilka razy nacisnąć spust. AF działa skokowo. W K20d nasiskam spust i przelatuje cały zakres elegancko. Tutaj jest tak jak napisałem. Fajny aparacik, ale albo ja nie umiem go obsługiwać, albo trafił się dziwaczny egzemplarz.

Dodam, że Sigma na K20 działa jak burza i dosłownie w 0,5s (nie wiem, nie mierzyłem, ale wydaje mi się, ze to krótko) ostrzy w punkt, obojętnie gdzie bym wcześniej nie ustawił ostrości.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
zmień baterie
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
nemo napisał/a:
zmień baterie

to się nazywa odpowiedź! :D
nawet nie pomyślałem. Tam są takie śmieszne paluszki. Mam nadzieję, że zdążę, nim kolega mi go zabierze:) Dzięki!
Jak już zmienię i będzie ok, to napiszę:D
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Nie gwarantuję, że to pomoże ale na to mi wygląda :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
campanelli napisał/a:
są takie śmieszne paluszki.
baterie CR2- jeśli bez gripa. W gripie normalne R6. Nie wydaje mi się, aby to jednak były baterie (na podstawie moich doświadczeń z moim *istem). Ale sprawdź, a może...
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
sprawdzę, tylko muszę na allegro zamówić Energizery. W Saturnie życzą sobie za baterie CR2 Varty 25zł sztuka! xD Czysty obłęd!

Mam pytanko, skoro już tu jestem: Co polecacie bardziej:
MZ-7 czy *ist ? Mam możliwość zakupu jednego z nich za atrakcyjną, niską cenę. Stan idealny.

MZ-7 góruje w kwestii współpracy z obiektywami bez styków. *ist jest fajny, malutki. Oba mają te same programy działania.

Pomóżcie w wyborze. Co jest bardziej zawodne? Co ma lepszy AF?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zawodność *ista nie jest mi szczególnie znana. Całej serii MZ i owszem ( zębatki napędu migawki i lustra, silnik AF, lampa). MZ z kolei chyba mniej plastikowe wrażenie sprawia, w moim *iście, obudowa skrzypi przy mocniejszym nacisku, jak nie przymierzając w Canonie :-P . AF jest chyba szybszy w MZ-ach. Jak masz systemową lampe, to w *iście jest HSS i wireless, a to się przydaje. Wszystko zależy, jaka ta cena jest i ile naprawdę był używany. Stan idealny z zewnątrz o niczym nie świadczy. Jak cena dobra to bierz oba. :-P
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
mam oba i zdecydowałem się pozbyć ZX-7...

oba mam z gripami, w stanie "nówka funkiel" niesmigany ;-)

jeśli Ci to pomoże ;-)

ps. daj znać na PW za ile można to teraz kupić ??
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
pawgra, czyli masz oba i jesteś zadowolony:)?

patrzę teraz na tego *ist'a (testuje) z podpiętą Sigmą 24/2.8... fajnie razem wyglądają.
MZ-7 pewnie elegancko by się komponował z moim FA50/1.7...

trudny wybór. boję się, że Mz-7 się rozsypie. Naprawa przewyższy pewnie koszt aparatu;p
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najlepiej *ist wygląda z DA40. :mrgreen: Ale bez gripa. :-P No, z FA43 też nienajgorzej. :-P
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
mam nawet takową fotkę (*ist+DA40) ale w domowym kompiuterku niestety... podam jak wrócę z biura ;-)

MZ-7 ma 2 zalety ponad *ist'a - panoramy i niewykastrowany bagnet. Cała reszta stanowi o przewadze *ist'a - oprócz tego co napisał Dada to jeszcze dołożę szybszą migawkę.

Za *ist'em również przemawia "klawiszologia"

Ale potwierdzam - mam oba i jestem zadowolony, z tym, że miejsce ZX-7 zajmuje od niedawna Z50p a ZX-7 z gripem czeka na nowy domek ;)
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
pawgra napisał/a:
panoramy i niewykastrowany bagnet

przemyślałem sprawę nieco...
ten bagnet, tak na dobrą sprawę, nie przeszkadza mi, bo nie ma szkła, które chciałbym mieć, a byłbym zmuszony używać wersji bez styków. ewentualnie 135/3.5, ale jego nie posiadam :P No i M 200/4, ale rozważam sprzedaż :D
ten patent z panoramami bardzo mi się spodobał w MZ-5n.
jednak wezmę *ist'a:) A potem MZ-5n. A potem kupię wszystkie aparaty na świecie, jak matb :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
campanelli napisał/a:
potem kupię wszystkie aparaty na świecie
A to już zaczyna się kwalifikować do leczenia (w zakładzie zamkniętym :evilsmile: )
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
I tak używa się jednego :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
http://picasaweb.google.com/mateusz.blaszczyk/Ist#
To są zdjęcia *ista z DA40.
Tak się dziwnie składa, że miałem oba z wymienionych aparatów. MZ-7 był fajny, ale jednak MZ6 jest lepszy. Mając wybór między MZ6 a *istem to bym się zastanawiał. W MZ7 największy (IMHO) problem, to fakt, że nie ostrzy "w punkt". Znaczy jest pole, w którym łapie ostrość na jeden z trzech (chyba) czujników. W zasadzie nigdy mi to nie przeszkadzało i pewnie nawet nie zwróciłbym uwagi, że to tak jest - gdyby mi ktoś o tym nie powiedział.
A w ogóle to z autofokusowych aparatów to moim zdaniem warto mieć *ista i Z1p, inne stają się zbędne. No, może jeszcze ME-F +AF35-70/2,8, ale to już tylko dla fanu raczej. Zaś jako kompromis między *istem i Z1p to proponowałbym MZ6 :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
matb, Zapomniałeś o MZ-S. :-P
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
sorry ze odbiegne troche od tematu, ale czy ktos by mogl podac jakiegos linka do zdjec zrobionych tym da 40 na pelnej klatce? szukalem szukalem i nie znalazlem... szklo stosunkowo nie drogie a ogniskowa na kliszy jak dla mnie wymarzona...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
szymon_h, przyjdź na któreś katowickie spotkanie to sam se sampla zrobisz. Przynajmniej jedno takie szkło na spotkania przychodzi :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szymon_h, Słabo szukasz. :-P Sam kilka zdjęć wklejałem na forum. Podpowiem :szukaj hasła-pustynia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach