pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
kolorowe filtry na lampę za darmo (w tym CTO)
Witam!
Naoglądałem się na necie strobistów i zapragnąłem zmodyfikować światło moich lamp.
z braku kasy poszukałem rozwiązania alternatywnego - wpadły mi w oko pudełeczka popularnych cukierków ;-) (bez reklam) dodam że wielkości pudełka zapałek :-P
kupiłem 4 zawartość spożyłem a pudełka dociąłem +/- do rozmiarów szybki lampy.
zamontowane na zewnętrznej wyzwalanej fotocelą mogą dać taki efekt (KLIK do większej wersji):


W trakcie testów zauważyłem ciekawe efekty mianowicie jasnopomarańczowa powoduje że temperatura światła lampy bliża się do barwy żarowek/świetlówek kompaktowych.

Mały test:
świetlówka, WB auto (ach ten pentax :evilsmile: )

świetlówka, WB żarówka (tu już ok)

lampa błyskowa, WB auto (przełącza mi się na lampę)

lampa, WB żarówka (efekt spodziewany)

lampa + "filtr" nazwijmy go CTO (widać który), WB żarówka (efekt - dla mnie mocno zadowalający)

świetlówka + lampa (widać 2 odcienie bieli)

świetlówka + lampa + filtr (ów zadowalający mnie efekt)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Można do tego też wykorzystać arkusze folii. Jasnobrązowa daje podobny efekt do Twojej żółtej.
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
z czego ta folia? na moich zdjęciach jednak widać przebarwienia kolorystyczne, natomiast z tym CTO to bardziej mi chodziło o zbliżenie koloru lampy do koloru żarówek - ostatnio sporo focę w lokalach i bywa że muszę coś doświetlić (ISO 800 i @1,4 nie dają rady a k-m to nie k-x) - nie chcę żeby lampa tak się "odznaczała"
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jakiś plastik. Nie wiem jaki. W plastycznych sklepach powinni mieć całą gamę kolorów. Ja się bawiłem tą jasnobrązową właśnie w doświetlanie i byłem zadowolony z efektów.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
pyciar, Kupiłem w firmie T(h?)eatrum pod W-wą trzy pomarańczowe folie o różnych temperaturach (używane przez filmowców, dlatego gościu się mocno zdziwił, ze chcę tylko po sztuce). Po 5 zeta za arkusz 0,5/0,5m mniej więcej. Wyciąłem po skrawku i używam już od paru lat. Daj adres na priv to Ci prześlę po kawałku, ale gumę z majtek z kawałkiem rzepa to już sam będziesz musiał sporządzić ;-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach