karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Wydaje mi sie tez, ze wsrod znanych mi fotografow-amatorow, tych lepszych, nie znam ani jednej osoby, ktora to naprawde potrafi


O wilku mowa :-)
alkos, przed chwilą przeinstalował bloga na konkretny zbiór zdjęć pt: " BLACK"

[ Dodano: 2010-06-04, 13:32 ]
Cytat
dlatego pewnie zaden z nich nie ma na swoim koncie zadnej powaznej publikacji, wystawy, czy cyklu, mimo, ze wielu z nich potrafi zlozyc w kadrze bardzo ladne obrazki.
_________________


Wydanie własnego albumu czy zaszczyt wystawiania swoich prac w konkretnej galerii o niczym nie świadczy. Znam na pęczki ludzi którzy mają od góry do dołu wystaw i osiągnięć, a nie dałbym im aparatu do ręki żeby mi najzwyklejszy portret zrobili :-|

Żadne wystawy, ani nagrody nie są miarą dorobku czy umiejętności :!:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
alkos, przed chwilą przeinstalował bloga na konkretny zbiór zdjęć pt: " BLACK"


No bo zre sie z tym wszystkim juz dluzszy czas, chodze struty i w ogole, a potem czytam powyzsze dzerrego, do tego wczoraj "letting go of the camera" Brooksa Jensena i nagle wiem co mam robic.

Polecam ksiazke tak poza tym. Bardzo.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Szczerze mówiąc, nie bardzo podoba mi się taka forma prezentacji zdjęć, dziwnie to wygląda, fotografię najlepiej się ogląda "na płask", bez tych załamań. Oczywiście rozmiar to inna sprawa, same zdjęcia Powera też, a album wziąłbym z pocałowaniem ręki, albo inaczej, nawiązując do tematyki: całowałbym dłoń ofiarodawcy, jak wierni biskupi pierścień :mrgreen:
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
Temat raczej mało odkrywczy i przeleciany po powierzchni, ale forma przedstawienia świetna! Puszki z wiernymi :-)
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Otóż to, album rarytas-bo forma...dla formy.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Alec Soth o Mass:

http://www.littlebrownmus...-by-mark-power/

[ Dodano: 2013-03-19, 10:31 ]
edghaar napisał/a:
Temat raczej mało odkrywczy i przeleciany po powierzchni, ale forma przedstawienia świetna! Puszki z wiernymi :-)


A może to jest bardziej... głębokie:

http://wiadomosci.gazeta...._ubeku.html#Cuk

Zresztą pisał o tym Iczek: http://www.iczek.pl/2013/03/01/polska/

Znasz jakiś lepszy materiał? :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
edghaar napisał/a:
przeleciany po powierzchni
50 wielkoformatowych fotografii mszy wykonanych z tej samej perspektywy uzupełnionych o detal skarbonek to "po poiwerzchni"?.

[ Dodano: 2013-03-19, 10:37 ]
Swoją drogą książka kosztuje tylko 75 funtów.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Swoją drogą książka kosztuje tylko 75 funtów.



...i nikogo nie dziwi/irytuje, że za circa 350-400 PLN dostajemy album pełen pogiętych zdjęć? Zaiste, specyficzna forma publikacji.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Wole pogięte zdjęcia niż spready :-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Mertz napisał/a:

...i nikogo nie dziwi/irytuje, że za circa 350-400 PLN dostajemy album pełen pogiętych zdjęć? Zaiste, specyficzna forma publikacji.
mnie zastanawia bardziej ile razy wróciłbym do albumów (abstrah.uj.ąc od ceny), której temat oparty jest na typologii podobnej jak u Powera, chyba jednak lubię urozmaicenie na chwilę obecną.
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
alekw napisał/a:
A może to jest bardziej... głębokie:

http://wiadomosci.gazeta...._ubeku.html#Cuk

Zresztą pisał o tym Iczek: http://www.iczek.pl/2013/03/01/polska/


Widziałem tamten reportaż jakiś czas temu, poziom adekwatny do komentarzy pod nim :-P
Lepszego nie znam (ale chętnie zobaczę), religijność to bardzo trudny temat i niestety nie widzę w zdjęciach Powera myśli głębszej niż "ludzie naiwni, kościół zły, piniendzy chce".
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
50 wielkoformatowych fotografii mszy wykonanych z tej samej perspektywy uzupełnionych o detal skarbonek to "po poiwerzchni"?.


...czy to wszystko? Czy pod tym jest jeszcze jakieś drugie dno?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Każdy czyta, jak chce.

Ja patrzę przez te zdjęcia na Kościół, jak na wspólnotę ufundowaną przez ludzi. Jest wspólna sprawa, jest zrzuta.

To samo z państwem. Umawiamy się, że robimy Państwo i zrzucamy się na jego utrzymanie.

Nie jestem tak ślepy, by oskarżać Powera o ślepą krytykę obrzędowej religijności polskiej odbywającej się w kipiących od złota świątyniach.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Skoro takie powierzchowne, banalne i oczywiste, dlaczego dotąd nikt tego nie zrobił? Znacie jakieś dobre cykle o polskim Kościele? Te kilkanaście krakowskich mszy, to chyba najpełniejszy portret polskiego katolicyzmu jaki powstał. Czy się mylę? Bez skandalu, dewocji, z szacunkiem i wrażliwością. Jest pare reportaży z dróg krzyżowych i innych niecodziennych w skali kraju obrzędowów, ale takie codzienne życie Kościoła?
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
dzerry napisał/a:
Skoro takie powierzchowne, banalne i oczywiste, dlaczego dotąd nikt tego nie zrobił?


to, że nikt tego jeszcze nie zrobił, nie znaczy, że akurat ten cykl musi być dobry. Tutaj pierwszy nie równa się najlepszy.

Mi się zdjęcia Powera akurat podobają, ale zupełnie nie odbieram tego jako pełny portret polskiego katolicyzmu. Podoba mi się pokazanie różnorodności w kościele, ale z drugiej strony czuje, że ludzie tu sprowadzeni są tu do roli statystów.
Dla mnie obraz kościoła = obraz ludzi którzy kościół tworzą.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Chciałem o tym napisać w http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=43936, że nowy dokument (czy też fotografia deskryptywna) w przeciwieństwie do fotoreportażu, nie narzuca interpretacji, ona tylko pokazuje, dokumentuje. To w jaki sposób odczytamy tropy pozostawione przez autora, zależy tylko od nas.


Trzeba jeszcze pamiętać, że fotografia nigdy nie zastąpi słowa pisanego. Chcąc uzyskać pełny obraz polskiego katolicyzmu, powstałby chaos albo jakiś kompletny banał.

Dobra fotografia wyzwala jedynie pewne skojarzenia i zaprasza do własnych przemyśleń, badań. I te cele projekt Power'a doskonale spełnia.

Wracając jeszcze do tekstu z linka i wcześniejszego wywiadu z Krassowskim i jego niechęci do fotografii intelektualnej. Mam wrażenie, że im fotografia trudniejsza i bardziej wymagająca w stosunku do swojego odbiorcy, tym więcej może "powiedzieć" (w przeciwieństwie do fotografii opierającej się wyłącznie na wywołaniu dość prostych w sumie emocji). Oczywiście ten pierwszy rodzaj fotografii IMHO zawsze pozostanie niszowy.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
alekw napisał/a:
że nowy dokument


Miałem napisać wcześniej, że to materiał dla Alka, ale się powstrzymałem :mrgreen: - tylko ze 3x za mały.

dzerry napisał/a:
o chyba najpełniejszy portret polskiego katolicyzmu jaki powstał


:shock: że jak? Skąd ten pęd na pokazywanie "obrazu całości"?

dzerry napisał/a:
Skoro takie powierzchowne, banalne i oczywiste, dlaczego dotąd nikt tego nie zrobił?


Bo może - właśnie - to powierzchowne, banalne i oczywiste? O, ktoś napisał - to, że Power (jakieś znacznie ma tu nazwisko) zrobił to pierwszy, nie oznacza że zrobił coś wyjątkowego.


jorge.martinez napisał/a:
Każdy czyta, jak chce.


...ale jak, myśląc co chcę, dowiem się, co ma mi do powiedzenia autor? Po co to sfotografował? Co myślał? Czym chce się ze mną podzielić?
A jeśli nie miał nic do powiedzenia, to co?

Ludzi zazwyczaj coś napędza do działania. Jakaś motywacja (nawet, jeśli są to tylko pieniądze). Tylko ja mam wrażenie, że zaczynacie traktować szukanie tejże motywacji jako gwałt na wolności twórczej artysty (który nic nie musi - gdzieś to było).

(Wieszak Skody na horyzoncie, znowu... ):
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Zastanowiłem się chwilę nad tym i nie zarzucałbym jednokierunkowej interpretacji temu cyklowi, daje mu szansę i dostrzegam to również w podobny sposób, który widzi horhe, ale
dzerry napisał/a:
Te kilkanaście krakowskich mszy, to chyba najpełniejszy portret polskiego katolicyzmu jaki powstał.
tutaj mam watpliwości, bo strona formalna katolicyzmu czyli uczestniczenie we mszy, datki oraz deklasująca ilość wiernych w stosunku do kościołów europejskich to raczej połowa portretu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach