sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
karmazyniello napisał/a:
Uuuu, kolego, a kto taką twarz pokazuje jeśli nie fotografowie, reporterzy, dziennikarze, wiadomości telewizyjne etc.


To wiadomo. Ale akurat w tym przypadku mam wrażenie, że obrazy te są niestety reprezentatywne. Oczywiście mozna mieć pretensje o tę karykaturalność, jednak istota rzeczy niestety tak wygląda.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat

Josef Koudelka/POLAND. Czestochova. 1993. Pilgrims.


Josef Koudelka/POLAND. 1998. Catholic pilgrimage.


Josef Koudelka/POLAND. Czestochova. 1995. Pilgrims.


Josef Koudelka/POLAND.Lesser Poland. Kalwaria Zebrzydowska. 2003. Catholic pilgrimage.


Josef Koudelka/POLAND.Kalwaria Zebrzydowska. 1994. Celebration of Holy Week.


Josef Koudelka/POLAND 2003. The Grabarka Sanctuary for Orthodox Christians.


Josef Koudelka/POLAND 1995. The Grabarka Sanctuary for Orthodox Christians.


Josef Koudelka/POLAND Grabarka. 1994. Orthodox celebration of transfiguration.


Josef Koudelka/POLAND Village of St Anna. 1995. Pilgrimage.


Josef Koudelka/POLAND 2003. The Grabarka Sanctuary for Orthodox Christians.


No to teraz Koudelka dostanie po du....
Ale może mu się upiecze, bo pokazał też Grabarkę.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jozef ma status nietykalnego ;-)
A, tak na serio, to prawdopodobnie Koudelka zrobił ten materiał bez aspiracji ukazania twarzy katolicyzmu w Polsce, ot kilka tradycyjnych epizodów z pielgrzymek i drogi krzyżowej, bo wtedy w naszym kraju wiara miała zupełnie inny wymiar i pewnie nie mógł tego pominąć w podróży po kraju.

[ Dodano: 2013-03-22, 07:07 ]
sylwesto napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
Uuuu, kolego, a kto taką twarz pokazuje jeśli nie fotografowie, reporterzy, dziennikarze, wiadomości telewizyjne etc.


To wiadomo...


Tobie wiadomo, mnie wiadomo, a i Horhe o tym wie, ale te conajmniej 8 milionów oglądających finał "Tańca w błocie" widzą świat takim jaki go mainstreamowe media kreują, a niczym nie jest łatwiej manipulować niż obrazem.

[ Dodano: 2013-03-22, 07:16 ]
jorge.martinez napisał/a:
Materiał Powera raczej zostanie zignorowany przez świat pozafotograficzny.

Ale myślę, że gdyby ktoś zrobił zdjęcia ludziom, którzy wierzą, ale nie pasują do stereotypu mohera, to mogłoby wzbudzić ferment i być ciekawym studium.

Adam, gej, nie opuścił żadnej mszy
Ewa, rozwódka, wierzy że zostanie zbawiona
Irek, fan metalu, jest lektorem w parafii
Tomek, odsiadujący wyrok za morderstwo, miłosierdzie boskie jest nieorgraniczone
Franek, uczeń gimnazjum, Chrystus to niezły ziom

Etc. etc.


Dobre, dobre, ale ja mam trochę inny pomysl, bo Twój jest dla cierpliwych dłubaczy co to takiego geja wydrapie choćby spod ziemi :-)
Trzeba jeszcze ugryźć jak ich uchwycić, czy po Milachowemu, pod ścianę delikwenta i cyk mu fotecxkę średniakiem, albo najlepiej 18x24, czy może w akcji, kiedy to Adaś zszedł do piwnicy zobaczyć co też ten Edek nie wraca z kartoflami na obiad i ... ;-)

[ Dodano: 2013-03-22, 15:10 ]
Rozmawiałem dziś z Markiem Powerem, jest w trakcie realizacji kolejnego projektu, to będzie coś związanego z pieniędzmi jesśli go dobrze zrozumiałem.
Niewykluczone że chętnie się z nami spotka jeśli znajdzie się jakaś mała reprezentacja z forum i nie tylko, chcąca pogadać.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Oglądam po raz któryś "Melodię dwóch pieśni" i pierwsze co się nasuwa, to biorąc pod uwagę w jakim celu został stworzony album: prezentacji kraju niejako "powracającego" do Europy, to genialna narracja. Już od pierwszych zdjęć: socrealistyczne budynki kontra centrum handlowe na następnej stronie.

Druga myśl, to podobieństwo albumu Wiecha do Powera, przy czym to jednak Power IMHO lepiej pokazał Polskę, bardziej spójnie.

Trzecia, już o tym pisałem, że Polska to taki smutno -nostalgiczny kraj. To szczególnie widoczne jak porównuje się ze zdjeciami Shore'a z Uncommon, czy nawet Gronskiego z Rosji.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Obie pozycje - Melodia i W poszukiwaniu diamentów - przedziwne.
Nie znajduję słów.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
szybkiparowoz napisał/a:
Obie pozycje - Melodia i W poszukiwaniu diamentów - przedziwne.

"Melodia ..." jest przygnębiająco-optymistyczna :-) .
Poleciłbym nie tylko ze względu na zdjęcia. Spodobał mi się komentarz Gerry'ego Badgera (mam wrażenie, że skierowany w dużej mierze do mniej wyrobionego odbiorcy).
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Mark Power ma nową stronę: http://www.markpower.co.uk/ (bez flesza i w dużej rozdzielczości) i przy okazji nowy genialny materiał: http://www.markpower.co.u...jects/SWAP-SHOP

 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Świetny materiał

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach