campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
okienko w Program A - co to?
Witam!
Proszę mastahów o odpowiedź:
do czego służy to okienko w Program A powyżej pryzmatu, z przodu? To światłomierz (jak w Zenicie E) czy podświetlenie dla ekraników LCD w środku?
Mam program A, ale pokazuje mi dziwne czasy dla pierwszych wartości przysłon,a ponieważ jest noc, zastanawiam się co może być nie tak i naszło mnie na to:)
Pozdrawiam!
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Podświetlenie ekraników LCD w wizjerze. Wykorzystuje padające na aparat światło.
 

campanelli  Dołączył: 11 Paź 2009
dzięki Ci! :)
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
W podobnym modelu SuperA też jest takie okienko. Dodatkowo jest też w tym okienku zamontowana żaróweczka (uruchamiana przyciskiem), na wypadek gdyby było ciemno ;-)
W ProgramA chyba zrezygnowano z tego podświetlania.

M.
 
yoghurt  Dołączył: 07 Sty 2009
No właśnie nie ma i dlatego ciężko się robi zdjęcia jak się ma czapkę z daszkiem... :)
 

holmes  Dołączył: 29 Sty 2008
Właśnie dzisiaj ten mały prostokątny plastik, który jest w tym okienku wpadł mi prawie cały do środka aparatu. Wystaje końcówka, której nie mam jak chwycić i umieścić z powrotem na miejscu. Oczywiście jak tej części nie ma to na wyświetlaczu nic nie widać...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
yoghurt napisał/a:
No właśnie nie ma i dlatego ciężko się robi zdjęcia jak się ma czapkę z daszkiem... :)


Sector zaraz by Ci powiedział, że: "Pentax nie jest dla dresiarzy" :-P :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No dobra, ale dżentelmeni dla odmiany cylindry noszą. :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Ale tam rondo malutkie Panie... ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach