wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
[fotografowie] Poniedziałkowe Na Talerzu: Kramer O'Neill
Panie i Panowie, zapraszam do obejrzenia Kramera O'Neilla prac zgromadzonych pod tytułem "Till human voices wake us".

Metaforyczna, dziwna, pełna przestrzeni, piękna fotografia.

Ciekaw jestem Waszych przemyśleń ;)

http://www.krameroneill.c...es_gallery.html

Niech się kręci,
Wojtek
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Ciekawe te zdjęcia, jak on to robi (efekt) :shock:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A nie interesuje cię bardziej to po co, albo co tym osiąga? Jak to rozumiesz, kiedy to widzisz?

Jak on to robi to sprawa drugo, trzecio a może i pięciorzędna. :)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Zdjecia Kramera O'Neilla już byly pokazywane na forum co nie znaczy, że nie należy mu się oddzielny topic ;-)

Kadry są dobre, a co do obróbki hmm... facet wie co zrobić z filmem :evilsmile:

[ Dodano: 2010-07-05, 20:27 ]
wojtekk napisał/a:
A nie interesuje cię bardziej to po co, albo co tym osiąga? Jak to rozumiesz, kiedy to widzisz?
Dla mnie to przyciągniecie i skupienie uwagi na tym co istotne czyli człowiek i żywioł. Smoliste czernie i duży kontrast zdecydowanie w tym pomaga.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Takie luźnie skojarzenia: zabawa, żywioł, niebezpieczeństwo, lęk, powrót do praśrodowiska :-)

Bardzo efektowna obróbka, widać że to jego styl. Zawsze takie smoliste czernie i kontrast podobają mi się u innych, a przygotowując swoje zdjęcia boję się tego użyc, zawsze wydaje mi się zbyt przesadne :roll:
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Inna, niewyraźna (tajemnicza), smolista ( dramatyczna), przyciąga jak magnez :-) , raczej nie uspokaja (krzycząca)


Cytat
co do obróbki hmm... facet wie co zrobić z filmem


Zdjęcia z kontry, niskie, ostre światło, negatyw czarno-biały naświetlany na światła (jak slajd), czasem użyta lampa błyskowa, obróbka twarda (bardziej kontrastowa), tak ?

Film to może Neopan 100 Acros, 400 albo HP5, czyli filmy bardziej kontrastowe ?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ktos sie utopil na slonecznej, mrocznej plazy.
Stylistyka jakby to potwierdza.

Technicznie doskonale. Pewnie jakies filtry czerwone.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Czerwone albo nawet pod IR podchodzące. Jak dla mnie zbyt smoliste. Ogólnie to kojarzy mi się ze sceną z filmu Trainspotting p.t. the worst toilet in Scottland.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Co wy tak o tej technice? Boże... Aż się przestaje chcieć oglądać :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:
Co wy tak o tej technice? Boże... Aż się przestaje chcieć oglądać :)


Bo technika to odwieczny problem amatorów bez solidnych podstaw warsztatowych (do których się zaliczam) :mrgreen:
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Najlepiej o niej zapomnieć i nagle się okaże, że samo wychodzi :D
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Bo technika to w tym przypadku jakies 49% calosci. Dla mnie ten dramatyzm wlasnie sugeruje, ze ktos sie tu utopil.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
radekone napisał/a:
Bo technika to w tym przypadku jakies 49% calosci. Dla mnie ten dramatyzm wlasnie sugeruje, ze ktos sie tu utopil.


No to macie faktycznie głębokie przemyślenia ;p
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Tak glebokie jak to morze. Tak czarne jak fale :-)
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
wojtekk napisał/a:
Ciekaw jestem Waszych przemyśleń ;)


Facet siedział na plaży i się nudził. Ale świtnęła mu iskierka i poszedł z aparatem do wody. Żeby nie było wakacyjnie to zamaskował to kontrastami... a właściwie mrocznością - czyli czymś co nasunęło mu się automatycznie jako przeciwieństwo słonecznych plaż i małych kontrastów. Oczywiście potem pewnie określił to że "odarł" w ten sposób zdjecia z powierzchownej warstwy żeby zajrzeć "głębiej". Aczkolwiek biorąc od uwagę ilość bardzo różnych kadrów niezbyt spójnych to raczej działał na oślep. Dokończył dzieła nadętym tytułem i jest komplet.

P.S. Street II bardzo dobre.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Henry napisał/a:
Facet siedział na plaży i się nudził. Ale świtnęła mu iskierka i poszedł z aparatem do wody.


:D

Wolę jednak te wodne od streetu.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Henry napisał/a:
wojtekk napisał/a:
Ciekaw jestem Waszych przemyśleń ;)


Facet siedział na plaży i się nudził.


A Ackerman byl zawsze nawalony jak robil swoje zdjecia, stad nigdy nie udalo mu sie zrobic porzadnej, ostrej foty...

Tak mozna zdyskredytowac kazde zdjecie. Troche juz mnie irytuje podejscie wielu ludzi polegajace na "tja.... zrobil BW, dodal winiete, ziarno i kontrast i jest artysta"


Co do serii, to moje jedyne zastrzezenie, to ilosc zdjec. Gdyby dac o polowe mniej, mysle ze byloby ciekawsze.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Henry napisał/a:
przeciwieństwo słonecznych plaż i małych kontrastów

Chyba słoneczne plaże to jednak ogromne kontrasty.

Taki trochę S-F mu wyszedł. Do mnie niespecjalnie trafia.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Cytat
Chyba słoneczne plaże to jednak ogromne kontrasty.


Piasek i woda odbijają sporo z dołu i doświetlają cienie. Ogromne kontrasty to są w lesie.

Cytat
Tak mozna zdyskredytowac kazde zdjecie. Troche juz mnie irytuje podejscie wielu ludzi polegajace na "tja.... zrobil BW, dodal winiete, ziarno i kontrast i jest artysta"


Ale przecież tak jest i zawsze tak było - sztuczki techniczne maskujące miałkość treści były odkąd bycie artystą zaczęło być doceniane i wielu chciało wskoczyć w tę półkę. W pełni celowe wykorzystanie takich środków bywało na początkach jak się nie dawało inaczej i ludzie szukali motywów które by do tego pasowały. A teraz to najpierw jest temat, potem sztuczki - w pełni świadome zgranie techniki i tematu zdarza się rzadko. I nie zdarzyło się tutaj.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Henry napisał/a:
A teraz to najpierw jest temat, potem sztuczki - w pełni świadome zgranie techniki i tematu zdarza się rzadko. I nie zdarzyło się tutaj.


Na jakiej podstawie tak sądzisz? Według mnie zdarzyło się i to na całkiem niezłą skalę.

To znaczy - wiem, że widzisz to inaczej, ale chętnie usłyszę, dlaczego uważasz, że to nie zagrało...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach