Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Na podstawie postów w tym wątku ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
;p
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Jean-Loup Sieff-....technika jest rzeczą znakomitą, o ile się nad nią panuje. Trzeba ją doskonale opanować, aby można było o niej zapomnieć


Cytat
To znaczy - wiem, że widzisz to inaczej, ale chętnie usłyszę, dlaczego uważasz, że to nie zagrało...


Dla mnie jak najbardziej zagrało, kapitalnie połączył (zgrał) to Kramer O'Neil, czego nie mogę powiedzieć o projekcie Rzut beretem Tomasza Tomaszewskiego
http://www.tomasztomaszewski.com/gallery.html

U Kramera zagrało u Tomka już nie.

Cytat
No to macie faktycznie głębokie przemyślenia


Można i tak :-P

Cytat
Kompozycja jest złożona z "elementów prostych". Pod tym pojęciem ukrywa się prostota, która oznacza tzw. pochodzenie użytego elementu z rzeczywistości" wraz ze zmianami dokonanymi przez artystę. Grupa drzew (między nimi wschodzący księżyc, a może zachodzące słońce?) położone są asymetrycznie względem punktu spotkania linii perspektywicznych obrazu, jeśli założymy intuicyjnie, że patrzymy od dłuższego boku prostokąta do wewnątrz "przedstawienia". Przesunięcie to pogłębia zabieg "wymuszenia skierowania" oczu patrzącego właśnie na ten element i jakby myślowego wyodrębnienia go z dość przejrzystego interpretacyjnie tła (co nie oznacza, by było ono również do końca jasno pokazane na płótnie). Kompozycję da się wpisać w prostokąt, lecz optycznie złamany w stronę przesunięcia perspektywicznego grupy drzew wraz z odbiciem w lustrze wody mętnego światła księżyca i rozmytego rysunku krawędzi drzew. Jednak bardziej konstrukcyjnie obiektywne jest umieszczanie zbiegu linii perspektywicznych poza centralnym punktem dzieła. Punkt przecięcia znajduje się w przy lewej krawędzi płótna. Linie prowadzą oko od przeciwległego krańca ku stopniowo ocieplającej się barwowo zasadniczej części "malunku".


http://www.swiatobrazu.pl...nego-20476.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach