yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
No dobra, kodaki porządnie naładowane, wyszły na spacer we środę i czwartek, zrobiłem ok. 400 fotek i sporo filmików, wskaźnik nie pokazuje zużycia, także jest dobrze. Jestem pod wrażeniem, bo spodziewałem się dużo gorszego wyniku, głównie ze względu na rozrzut pojemności, BC-700 pokazała 2 aku jako 1350 mAh, a kolejne jako 2700 i 2900 :shock:
Czy warto brać? Nie wiem, ja wracam do eneloopów, bo kodaki i tak kupione były w innym celu niż fotki.
 

marcinn  Dołączył: 30 Mar 2009
Również używam SANYO Eneloop ( Canon sx 130 i Zoom H 2). Naprawdę długo trzymają naładowanie i szczerze polecam te akumulatorki!
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
Czy zamienniki baterii do K-7/K-5 znajdujące się na allegro są cokolwiek warte? Chodzi mi o te kompletne no name'y z "zadeklarowaną" pojemnością 4000 mAh :-P
Wytrzymują chociaż połowę tego co oryginał?
 

marcinn  Dołączył: 30 Mar 2009
SANYO XX
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Otworzyłem podaną stronę.ESET NOD 32 Antivirus ją zablokował.
Takie akumulatory kupowałem u naszego forumowego zaopatreniowca Cześ.
Za podaną cenę 50.- PLN kupiłem komplet 4. sztuk.Nie moge nic powiedzieć o ich wartościach użytkowych, bo mam je zaledwie tydzień.Pozdrawiam!
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
Kupiłem kilka dni temu na allegro zamiennik baterii do K-5 ,

i tak sie zastanawiam czy nie oddać (bo mam taka mozliwość)
a nie kupić takiego ustrojstwa (tym bardziej że moge odebrac osobiście):

http://allegro.pl/adapter...1772991766.html


czy ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem ?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
blackbird napisał/a:
i tak sie zastanawiam czy nie oddać (bo mam taka mozliwość)
a nie kupić takiego ustrojstwa

A ja jestem ciekaw, jak ty takie ustrojstwo wepchasz do K-5?

[ Dodano: 2011-08-19, 11:22 ]
blackbird napisał/a:
czy ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem ?

Owszem, działa dobrze, tylko w nieco innym modelu :lol:
 

blackbird  Dołączył: 27 Kwi 2008
yusuf napisał/a:
blackbird napisał/a:
i tak sie zastanawiam czy nie oddać (bo mam taka mozliwość)
a nie kupić takiego ustrojstwa

A ja jestem ciekaw, jak ty takie ustrojstwo wepchasz do K-5?

[ Dodano: 2011-08-19, 11:22 ]
blackbird napisał/a:
czy ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem ?

Owszem, działa dobrze, tylko w nieco innym modelu :lol:



O widzisz, a mi sie ubzduralo nie wiedziec czemu, ze do K-5 i K-r przychodza takie same ogniwa, moze dlatego, ze w opisie aukcji na ktorej kupilem zamiiennik, ktos dal w tytule ze bateria pasuje do obydwóch modeli.

Dzieki za sprostowanie :-)

 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
blackbird, lepiej zawczasu zapytać, bo byś miał zagwozdkę po zakupie :mrgreen:
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
A mi chyba padła moja BC-700. Wygląda na to, że w gnieździe nr 2 przeładowuje. Przed wakacjami ładowałem w trybie Test stare Energizer'y 2500 mAh. Ten sam akumulatorek najpierw w gnieździe nr 4 miał 397 mAh, za drugim razem w gnieździe nr 2 miał 2970 mAh. Dzisiaj skończyłem ładować eneloop'y 2000 mAh w trybie Discharge. W gnieździe nr 1: 2140 mAh, w nr 2: 2780 mAh, w nr 3: 2170 mAh, w nr 4: 2150 mAh. Trochę jestem rozczarowany, bo ładowarka była używana 1-2 razy w miesiącu od jakiś 2-3 lat. Może trafiłem na gorszy egzemplarz. Następna będzie pewnie MH-C9000.

Pozdrawiam!
 

Pyrek  Dołączył: 22 Lis 2010
pablo napisał/a:
Dzisiaj skończyłem ładować eneloop'y 2000 mAh w trybie Discharge. W gnieździe nr 1: 2140 mAh, w nr 2: 2780 mAh(...)

To nie oznacza ,że ładowarka mocniej naładowała akumulatorek w gnieździe nr 2,
raczej wskazuje na to ,że akumulatorek pada i potrzebuje więcej czasu na naładowanie do pełna,
ładowarka jest ok.
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Pyrek napisał/a:

To nie oznacza ,że ładowarka mocniej naładowała akumulatorek w gnieździe nr 2,
raczej wskazuje na to ,że akumulatorek pada i potrzebuje więcej czasu na naładowanie do pełna,
ładowarka jest ok.


Problem w tym, że w gnieździe nr 2 uzyskane wartości w trzech ostatnich ładowaniach na różnych akumulatorkach zawsze są dużo wyższe od trzech pozostałych. Może przypadek. Jak zużyje dzisiejsze eneloopy, to naładuje je w innych gniazdach.
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
pablo napisał/a:
Problem w tym, że w gnieździe nr 2 uzyskane wartości w trzech ostatnich ładowaniach na różnych akumulatorkach zawsze są dużo wyższe od trzech pozostałych.

Czy zawsze przed ładowaniem ustawiasz "discharge"? Jeśli nie to właśnie mogą być takie objawy.
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Ustawiam Test albo Discharge.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pablo napisał/a:
Dzisiaj skończyłem ładować eneloop'y 2000 mAh w trybie Discharge

Jaki ustawiasz prąd ładowania? Eneloopy lubią 500mA. Jak ładowałem podobnie jak ty w trybie rozładowania i ponownego ładowania małym prądem to padały w aparacie bardzo szybko. Przy samym ładowaniu 500mA działają tak jak powinny czyli długo i dobrze ;-)
 

Yeti  Dołączył: 04 Lip 2007
pablo napisał/a:
Ustawiam Test albo Discharge.

"Test" to przed ładowaniem nigdy jeszcze nie ustawiałem :-)
Kilka razy w mojej BC700 zdarzyło mi się skrajnie nierówne naładowanie akumulatorków, nawet także podejrzewałem awarię jednego z kanałów, ale po powtórnym "discharge" i automatycznym przejściu na naładowanie wszystko było OK Zawsze daję "discharge", bo wtedy wszystkie AA zaczynają ładować się od 0,9 V.

Potwierdzam ze faktycznie ennlopy najbardziej lubią ładowanie 500 mA.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
ja bym raczej napisał ze bc-700 nie lubi ładować prądem 200mA (na zwykłych accu też odprawia szopki).

Pytanie do posiadaczy bc900 i podobnych: Zauważacie problemy z ładowaniem na najniższych prądach?
 

pablo  Dołączył: 15 Cze 2007
Po problemach z ładowaniem w drugim gnieździe w BC-700, o których pisałem wcześniej w tym wątku, skusiłem się na ładowarkę MH-C9000. Na tych samych akumulatorkach eneloop'ach w trybie Refresh-Analyze (ładowanie 800 mA - dwie godziny przerwy - rozładowanie 400 mA - dwie godziny przerwy - ładowanie 800 mA) było odpowiednio 1882 mAh, 1929 mAh, 1899 mAh, 1906 mAh. Nie ma takich różnic jakie opisałem poprzednio, co utwierdza mnie w przekonaniu, że drugie gniazdo w mojej BC-700 jest padnięte. Swoją drogą MH-C9000 to kawał grzmota, znaczy dużo miejsca zajmuje.

Pozdrawiam!
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Niestety, w mojej BC700 również drugie gniazdo ładuje jak chce. Doszło do tego, że ładuje prądem 500mA na 2x :evil: Czy to nienaprawialny defekt?
Zgubiłem gdzieś paragon i nie mogłem jej odesłać :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach