ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
WORLD COMMUNITY GRID
Mamy team F@H, ktory ciagle dzielnie walczy. O co chodzi w F@H wiekszosc z Was pewnie wie. Ten temat nie ma na celu odciagniecia nikogo od zwijania bialeczek, bo to ROWNIEZ szczytna sprawa. Ten temat ma na celu danie alternatywy tym, do ktorych F@H nie przemawia mimo, ze juz sa profity w leczeniu np. plasawicy Huntingtona.

World Community Grid to projekt w ramach BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing) skupiajacy podprojekty z roznych dziedzin - glownie medycznych, chociaz co jakis czas pojawia sie projekt niezwiazany z badaniami medycznymi. Np. ostatnio rozpoczal sie projekt, w ktorym modeluje sie barwniki dla przyszlosciowych paneli slonecznych opracowywanych na Harvardzie.

Idee szczytne, ale jak zawsze potrzeba mocy obliczeniowej. MOAAAR POWER!!! jakby to moj znajomy powiedzial (wykrzyczal).

Obecnie aktywnymi projektami w ramach WCG sa:
- FightAIDS@Home
- Human Proteome Folding - Phase 2
- Help Conquer Cancer
- Help Cure Muscular Dystrophy
- The Clean Energy Project - Phase 2 (TYLKO LINUX na razie)

Kazdy znajdzie cos dla siebie. Osobscie uczestnicze w HCC, a jak juz CEPP2 bedzie dostepny pod windowsa to zaczne liczyc rowniez. Jezeli jeszcze nie uczestniczycie w zadnym projekcie Distributed Computing to moze najwyzszy czas?? Zdaje sobie sprawe, ze rachunki za elektrycznosc moga podskoczyc, wiec mozna to liczyc w pracy, na uczelni, ogolnie w miejscach, gdzie energia elektryczna nie jest rozliczana jak dla prywatnego odbiorcy.

DO RZECZY:

Z powodow roznych jestem przypisany do pewnego teamu i wielce prawdopodobnym jest, ze w nim pozostane. Dlatego sugeruje, aby ktos zalozyl team pentax@pl i zostal jego kapitanem. Nie wiaze sie to wlasciwie z zadnymi obowiazkami, poza samym "tytulem". Mozna zaczac liczenie nie przynalezac do zadnego teamu, wiec smialo mozna instalowac managera, a potem jak juz sie troche ludzie zaznajomia mozna ruszyc cala para.


Ponizszy tutorial pisze wlasciwie z pamieci, ale na pewno kazdy sie pokapuje o co chodzi w czasie procesu rejestracji:

1. Wchodzimy na http://www.worldcommunitygrid.org/

2. W dziale "Download" dajemy JOIN NOW.

3. Standardowo nazwa uzytkownika i haslo, nie ma obaw z podawaniem maila, przez pare miesiecy nie przyszedl mi stamtad zaden "spamik".

4. Dalej Yes, Yes i takie tam (jest wersja po polsku, wiec kazdy sie polapie o co chodzi).

5. Sciagamy managera BOINC pod swoj system (sugeruje sciagnac wersje 64bit, nawet jak mamy 32bit system).

6. Instalacja managera -> w ktoryms momencie prosi o login i haslo utworzone w pkt. 3.

7. Zmieniamy widok managera na "Zaawansowany" i juz mamy podglad na troche wiecej opcji i tego co sie dzieje w naszym WCG.

8. Rada od mnie: w managerze w "Advanced" -> "Preferences" -> "Network Usage" dajemy bufor na wiecej niz podane 0.2 dnia, bo moze sie okazac, ze w razie problemow z polaczeniem internetowym nasz komputer moze policzyc wszystko i sie NUDZIC. A tego bysmy nie chcieli :evilsmile:


Pare komentarzy na poczatek:

- konfiguracja managera jest bardzo prosta i nie ma takich hockow-klockow jak w przypadku F@H. Zadnych flagowan, zadnych edyckji plikow by zmusic do dzialania. Instalujesz, podlaczasz sie do projektu WCG, sciaga sie pare zadan do liczenia i juz. Gotowe.

- komputer bedzie dzialal pod pelnym obciazeniem (o ile ustawimy 100% w opcjach), a to wiaze sie z poborem pradu (o czym bylo wczesniej) i grzaniem sie pudla. Jeden dodatkowy wentylator potrafi zdzialac cuda.

- uzycie sieci nie jest duze: na samym poczatku sciaga kilku(nasto)megowe "instalki" - wszystko idzie automatycznie, wiec bez obaw - a poszczegolne projekty to doslownie kilkadziesiat - kilkaset kilobajtow. Wyjatkiem jest Clean Energy Project, ktorego projekty maja po 13MB do wyslania po skonczeniu.

- manager dziala jak F@H, czyli dziala w tle i nie da rady wyczuc zadnych przyciec ani zwolnien. Manager nie zajmuje kosmicznych ilosci RAMu.

- jezeli ktos posiada dyski SSD to sugeruje zainstalowac managera na dysku "konwencjonalnym" - co jakis czas program zapisuje stan przeliczenia projektow i nie ma potrzeby niepotrzebnie meczyc SSD.

Swoje statystyki mozna podgladac na:

- http://boincstats.com/
- http://stats.free-dc.org/stats.php?page=index
- i najwazniejsze chyba: na stronie swojego konta na www.worldcommunitygrid.org


Jezeli bedzie odzew w tym temacie to SLUZE SWOJA POMOCA. W razie pytan PYTAJCIE!

Ja wracam lac w tylek raka (TAK - jestem zaangazowany osobiscie :-/ ).
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ponieważ ktoś zawsze musi zacząć, więc założyłem grupę pentax@pl i chętni na liczenie, mogą się dołączać do tego zespołu.
Oczywiście musu żadnego nie ma, ale gdyby każdy czytelnik forum policzył chociaż trochę, to wypełni się stare przysłowie: "Od ziarnka do ziarnka aż zbierze się miarka" i może uda się rozwiązać parę problemów świata doczesnego?
Link do rejestracji, która automatycznie dołączy nas do grupy pentax@pl, to:
http://www.worldcommunity...mID=532HNR5PKZ1
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Ha! Nareszcie!

Przestawie swoje komputery na uczelni na pentax@pl. Teraz moge, bo wlasnie skonczyl sie co-polroczny SuperComputerWeek. Domowy (2600K ;-) )zostanie na Xtremesystems.

[ Dodano: 2011-05-08, 23:43 ]
Widze, ze nie da sie poszczegolnych kompow przypisac, wiec pentax@pl dostanie SPORO na zachete :-P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Zapraszam dotąd niezdecydowanych na dołączenie do grupy.
Na zainteresowanych czekają pożyteczne projekty, które mogą pomóc w spokojniejszym życiu na naszej planecie!
Poświęćcie odrobinę czasu Waszych potężnych maszyn na obliczonka.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
A to ja sie tez troche dorzuce :)

Dziwi mnie troche fakt, ze odzew jest tak maly :/ wydawaloby sie, ze projekt powinien przemawiac bardziej "do wyobrazni" niz F@H, a tu taki maly ruch... Trudnosc konfiguracji jest zerowa, liczenie wlasciwie bezobslugowe...

Nie kazdy musi od razu wrzucic 2600K@4.5GHz, ale ustawic cos, byle kapalo...
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Ja się dołączyłem przed kilkoma dniami z komputerem pracowym (Intel Core i7 + Nvidia) oraz domowym (Intel Core i5 + AMD). Powróciłem też po latach do SETI@Home (lepiej żebyśmy my znaleźli ufoki, zanim one znajdą nas).
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
ggdh napisał/a:
Nie kazdy musi od razu wrzucic 2600K@4.5GHz, ale ustawic cos, byle kapalo...

Każdy orze jak może. ;-) Ja niedawno Milkyway@Home zapuściłem na:
ARM ARMv7 Processor rev 0 (v7l) @1001MHz (2 processors)
telefonie. ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
czach napisał/a:
Każdy orze jak może. ;-) Ja niedawno Milkyway@Home zapuściłem na:
ARM ARMv7 Processor rev 0 (v7l) @1001MHz (2 processors)
telefonie.


Czyli że na Androidzie też można?
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
ehlo,

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.boinc.nativeboinc
Jeszcze jakby się dało na iPhone liczyć... ;-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Jak to tylko mozliwe to liczcie za pomoca GPU (amd preferowane). Skok wydajnosciowy jest porazajacy: team, w ktorym licze (duzo powiedziane, po skonczeniu pracy na uczelni zostawilem instalki paru doktorantom i jakos kapie i kapie i kapie...), powiekszyl dzienna produkcje z ok 13-15mln dziennie, do solidnych 90mln dziennie. Doslownie w ciagu miesiaca, ktory byl potrzebny na emikracje wiekszej liczby uzytkownikow z CPU na GPU.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
ggdh napisał/a:
Jak to tylko mozliwe to liczcie za pomoca GPU (amd preferowane).


Problem w tym, że obydwa komputery na których prowadzę obliczenia (Win7/Nvidia i OSX/AMD) nie chcą pobierać zadań dla GPU, mimo że wyraźnie zaznaczyłem to w opcjach.

Na stronie http://boinc.berkeley.edu/wiki/GPU_computing nie podają, żeby WCG korzystał z GPU.

A z kolei tutaj: http://www.worldcommunity...o?shortName=GPU jest napisane, że korzysta.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Na chwile obecna tylko jeden projekt obsluguje GPU. Mozna by rzecz, ze to projekt "flagowy": Help Conquer Cancer.

Musisz miec zaznaczone w managerze, ze chcesz liczyc (a to juz zrobiles), ale rowniez w ustawieniach konta (www.worldcommunitygrid.com i w "My Projects").

Pozniej mozesz rzucic okiem i sie upewnic, ze Twoje GPU sa zdolne do liczenia:

https://secure.worldcommunitygrid.org/help/viewTopic.do?shortName=GPU#610


W chwili obecenj nie licze w domu i tlumacze troche "na sucho". Jak cos to pisz i postaramy sie pomoc!
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Moje GPU to Nvidia NVS 4200M, czyli zdolności nie posiada.

No i w logach znalazłem coś takiego:
Cytat

2/18/2013 1:35:34 PM | World Community Grid | Requesting new tasks for NVIDIA
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | Scheduler request completed: got 0 new tasks
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks sent
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Say No to Schistosoma
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for GO Fight Against Malaria
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Drug Search for Leishmaniasis
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for The Clean Energy Project - Phase 2
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Help Fight Childhood Cancer
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Help Conquer Cancer
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Human Proteome Folding - Phase 2
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for FightAIDS@Home
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | No tasks are available for Computing for Clean Water
2/18/2013 1:35:35 PM | World Community Grid | Message from server: The Help Conquer Cancer NVIDIA GPU application cannot run on your graphics card


Szkoda...
A z drugiej strony wystarczyło doczytać dokładnie, a nie zawracać głowę ludziom na forum.
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
No tego juz nie przeskoczysz, niestety. Ale jak tylko masz mozliwosci (finansowe, czasowe) to licz CPU. Kazdy MHz sie liczy :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach