alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Ja miałem herculesa w moim XT w 92 roku. Piękna maszyna


Kurde, myslalem ze Herkules tylko do AT wchodzil... nie byl na szynie 16bit?
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Piękne czasy - 1990 rok... At 286 12 MHz do tego Herc i stacja 5,25" 1,2 MB...

BTW. Herc chodził na XT bezproblemowo. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zaroowka napisał/a:
Piękne czasy - 1990 rok... At 286 12 MHz do tego Herc i stacja 5,25" 1,2 MB...


Hehehe miałem dwie stacje i 16mhz :-P :-P :-P

I nigdy nie zapomne bursztynowych monitorów... :-D
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
alkos, nie, 8 bit jak w mordę szczelił. XT+hercules to był swego czasu najpopularniejszy config w polskich firmach. Z tego, co pamiętam, do xt można było podpiąć nawet niektóre VGA, ale to już raczej tragedia była z wydajnością. Za to EGA jak najbardziej - pamiętam, że była moim marzeniem... Całe 16 kolorów na ekranie... A potem kupili mi starzy Amigę i przestałem marzyć o EGA :mrgreen:

[ Dodano: 2007-03-08, 00:33 ]
Cytat
I nigdy nie zapomne bursztynowych monitorów...

Ja miałem z wyższej półki, tzw "paper white" :) Czyli zwykły c/b. A najfajniejsze było, że na herculesie nie chodziły gry, więc zapuszczało się programik emulujący CGA. Były dwie wersje - jedna wyglądała spoko, ale obraz był spłaszczony, druga dawała dobre proporcje, ale co trzecia linia była czarna. Dobierałem te emulatory w zależności od gry... ech, to mnie teraz na wspomnienia naszło :)))

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
dwie stacje i 16mhz
bEEf napisał/a:
XT+hercules
bEEf napisał/a:
nawet niektóre VGA
bEEf napisał/a:
Za to EGA jak najbardziej
bEEf napisał/a:
kupili mi starzy Amigę
No to se Fafniak sprzęta złoży, jak poczyta.
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
Mówcie co chcecie - "cegła" z 4 kolorami to było COŚ... Waliło to po oczach niemiłosiernie, ale KOLOROWE było! :mrgreen:
EGA czy VGA to potem jak się człowiek rozbestwił i miał jakieś burżuazyjne zachcianki - 16 albo 256 kolorów... Phi...

alkos - a ja miałem SoundBlaster'a :mrgreen:

Edit: literówka - sorry alkos

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wspominek się zachciało?
To macie:
http://youtube.com/watch?v=kes7RQFnzk4
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zaroowka napisał/a:
alkon - a ja miałem SoundBlaster'a


I HATE YOU

Ja Covoxa... ;-D
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak to jest, że co drugi wątek na dowolny temat kończy się tym, że ktoś ma powiększalnik w piwnicy, focił Zenitem, albo miał Amigę.

Polacy to jednak martyrologiczny naród.

Też miałem Covoxa - jedyne co na tym chodziło, to jakieś demko o dinozaurach.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Hm, a ja nawet Covoxa nie miałem - też był moim marzeniem. Sprzedawali go np z polską grą "Electro Body". Ech, pierwsze egzemplarze TopSecret... Zaraz się poryczę... łaaaaaaaa :cry: :cry: :cry:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Też miałem Covoxa - jedyne co na tym chodziło, to jakieś demko o dinozaurach.


U mnie jeszcze jakis program muzyczny i ze trzy gierki. W tym genialny Electrobot, czy jakos tak ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jarku, martyrologia to będzie, jak zacznę wspominać moje początki z ZX-spectrum.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Sprzedawali go np z polską grą "Electro Body".


O, o! Wlasnie!

[ Dodano: 2007-03-07, 23:43 ]
Cytat
Jarku, martyrologia to będzie, jak zacznę wspominać moje początki z ZX-spectrum.


Na ZXie-81 (chyba) napisałem swój pierwszy i ostatni (chyba) program w życiu. Miał kodu na półtorej ekranu i nie zmieścił się w pamieci :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Na szczęście jest lekarstwo na wspominkową nostalgię - odpalić te wszystkie cuda na emulatorach. Po pierwszych okrzykach 'ale fajnie, grałem w to 15 lat temu' człowiek zauważa, że wcale nie tak fajnie - i zaczyna doceniać postęp w sprzęcie :-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
jakby ktos chcial sobie powspominac ;)
http://www.80smusiclyrics.com/games.shtml#null

Grzesiek
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
zaroowka napisał/a:
Małe wtrącenie - ja jednak wolałbym Geila niż Goodram'a (nawet pro)... IMO Geil jest porównywalny z Patriotem - Goodram nie.

Co do GF 7300 - budżetowe karty, średnio wydajne... Już lepiej kupić 6600 GT albo 6800 GT - mniej efektów, lepsza wydajność.

ad 1. jeszcze do niedawna goodramy pro byly robione na kosciach micron D9 - najlepsze kosci ddr2. takie same kosci montuje sie w najdrozszych crucialach, g.skillach itp.
geile/patrioty i obecne goodramy pro chyba tez to kosci elpida i tym podobne..

ad 2. radze poczytac wiecej o 7300GT (made by Galaxy, DDR3). nizsza cena, "wiecej" efektow, lepsza wydajnosc.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak, więc już wiesz, co masz kupić. XT z herculesem raczej do grafiki nie. Do tego co najmniej EGA, bo 16 kolorów się jednak przydaje. Jeśli Cię stać - procesor 286 jest bardzo ok. I wtedy VGA w zasięgu ręki... Pamięć - 1MB w przypadku AT to wcale nie tak dużo. Bierz od razu 2MB. Koniecznie dwa napędy - 3.5'' jest teoretycznie lepszy, ale masakrycznie ciężko dostać nośniki - ostatnio widziałem chyba 2 miesiące temu w Składnicy Harcerskiej dwie sztuki w kosmicznej cenie. Więc daj 2x 5.25''. BTW, wczoraj widziałem w Sondzie, co potrafi sprzęt z twardym dyskiem... normalnie Sajens Fikszn.

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kiedyś to w ogóle było... Takie ZX Spectrum jako szczyt marzeń. Długo mi ta zabawka służyła. Niby tylko 48kB RAM a takie cuda można było wyczyniać ;-) Te podpinane grundigi i deficytowe kasety magnetofonowe z oprogramowaniem. A oprogramowanie nagrywane z publicznego radia - Rozgłośnia Harcerska puszczała kilka minut pisków w eterze ;-)
Pamiętam jak jakąś procedurę matematyczną miałem policzyć - moje ZX SPectrum męczyło to całą noc, a nowoczesny XT raptem kilka minut :-p
No, ale za to jak się przesiadłem na 386SX 16MH (w trybie TURBO) i HDD 52MB to był przeskok świetlny. Piękne czasy, jeszcze WIndowsów nie było. I pojęcia praw autorskich też. DO dziś zresztą mam gdzieś na dyskietkach "abolicyjnego" World Perfecta 5.1 i Corel'a - chyba 2.0 ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Niby tylko 48kB RAM a takie cuda można było wyczyniać


Nasz szkolny mial 1kb... :shock: :shock: :shock:

:mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ZX Spectrum było w wersji 16 lub 48kb RAM (+16 zafixowane jako ROM). 1kB to miało ZX80 - poprzednik ZX Spectrum. Była też wypasiona wersja ZX80 z 16kB RAMu. Gumowe klawisze miały wszystkie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach