Zbyma72age  Dołączył: 22.04.2008
Projekt Glimpse Cytuj
Projekt „Glimpse”
opublikował pierwsze pobranie
22 listopada 2019 r
Projekt „Glimpse” https://glimpse-editor.org/ wypuszcza swoje pierwsze pobranie Glimpse Image Editor 0.1.0
Celem jest eksperymentowanie z nowymi pomysłami i rozszerzenie korzystania z bezpłatnego oprogramowania.
Zespół programistów (niektórzy pracujący nad GIMP) postanowił „rozwidlić” kod GIMP i założyć własną platformę do edycji obrazów. Nowy projekt nazywa się „Glimpse Spojrzenie”.

https://1drv.ms/b/s!Ao2sT6WskMABgvxY-itITvnZiSwbCA?e=ekInbx
 

majtek  Dołączył: 16.06.2011
Cytuj
Oby odczytywał rawy natywnie.
 
RPM  Dołączył: 28.07.2010
Cytuj
Nie wczytuje - odpala Darktable w tle.
 

gebi  Dołączył: 05.05.2006
Cytuj
Nie cieszy mnie taki obrót sprawy, bo spowoduje to spowolnienie rozwoju GIMP-a przez odpływ programistów do nowego projektu.
Chyba, że w Glimpse, będą testowane nowe rozwiązania, które nie mogły zostać przegłosowane w oryginalnym projekcie i finalnie do GIMP-a jednak trafią.
 
Zbyma72age  Dołączył: 22.04.2008
Cytuj
majtek napisał/a:
Oby odczytywał rawy natywnie.


Zgodnie z tym co podałem (pdf) jest to GIMP 2.10.12. Jeśli mamy zainstalowany darktable lub Rawtherapee otwiera RAW bez problemu. Po opracowaniu i zamknięciu pojawia się opracowany plik w GIMP, lub możemy zapisać w dowolny miejscu.

""
https://glimpse-editor.org/posts/glimpse-0-1-0-release-notes/
To jest pierwsze wydanie binarne dla Glimpse Image Editor. Głównym celem było dokończenie rebrandingu, usunięcie oczywistych zakłóceń z interfejsu użytkownika, poznanie różnych technologii i przygotowanie gruntu pod przyszły rozwój. Ten projekt został rozpoczęty w piątek 5 lipca 2019 r. Przez małą grupę fediverse użytkowników, którzy nigdy wcześniej nawet nie patrzyli na kod źródłowy. W ciągu ostatnich czterech miesięcy byliśmy przytłoczeni wsparciem, które otrzymaliśmy od ponad 1000 obserwujących w mediach społecznościowych na Twitterze i Mastodon, dziesiątek sponsorów finansowych z Patreon i Open Collective oraz ponad 100 osób, które dołączyły do ​​naszego publicznego kanału Matrix, aby zgłosić się na ochotnika wiedzę i zapewniamy, że podejmujemy dobre decyzje. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć nasze cele, i mamy nadzieję, że utrzymamy tempo, gdy zaczniemy planować, co będzie dalej w Glimpse 0.2.0. Z przyjemnością informujemy, że w październiku 2019 roku przekazaliśmy 50 USD na Program manipulacji obrazami GNU jako część naszego zobowiązania do dzielenia się z nimi częścią darowizn, które otrzymujemy za każde nowe wydanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości kwota ta wzrośnie i zostanie wzbogacona o nowe poprawki błędów i funkcje od naszych autorów. ""


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach