costa  Dołączył: 11 Maj 2006
Rumpel, to ten Pierściec k/Skoczowa? Tak z ciekawości pytam :)
No i przy okazji powitam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rumpel, witaj na naszym forum. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dobre i złe :mrgreen:
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
costa napisał/a:
Rumpel, to ten Pierściec k/Skoczowa? Tak z ciekawości pytam :)
No i przy okazji powitam.


Dokładnie :) to ten Pierściec. Miło, że Ktoś wie gdzie leży .

Dziękuje Wszystkim za powitanie. Może nie będę się na początku za często wypowiadał, a to z racji małej wiedzy i braku doświadczenia , gdyż dopiero chłonę wiedzę, ale postaram się nie być tylko numerkiem w statystykach forum :).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
a to z racji małej wiedzy i braku doświadczenia
To tak jak ja.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
costa napisał/a:
Rumpel, to ten Pierściec k/Skoczowa? Tak z ciekawości pytam :)
No i przy okazji powitam.


Dokładnie :) to ten Pierściec. Miło, że Ktoś wie gdzie leży .


Właśnie mi się z czymś Pierściec kojarzył :-)
Witamy serdecznie!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
Ale ponieważ coraz głębiej zaczyna mnie to wciągać - lustrzanka to mus. Dużo czasu poświęcam teraz fotografii ( może za dużo ) ale warto jest. W najbliższym czasie kupię pentaksa/samsunga - gdyż ten system po prostu mi odpowiada.

Rumpel, przycupnij na chwilę w swoich rozmyślaniach, podrap się po główce, obejdź trzy razy w prawo stół w kuchni, usiądź w wygodnym fotelu lekko sącząc ful lajta i pomyśl o tej jednej przerażającej rzeczy jaka Cię czeka a mianowicie totalny długotrwały wszędobylski debet, lustrzanka to bagno co mocno wciąga, a Ci wszyscy posiadacze DSLR-ów są na tyle nieobiektywni że możesz ich wogóle nie słuchać. Nie wierz w bajki że za 2 - 2,5k PLN będziesz miał aparat i będziesz szczęśliwy, bardzo szybko się okaże że masz za wąsko, za krótko i za ciemno a gdy tylko zdasz sobie z tego sprawę to już z górki, macki marketingu mają Cię i wyssą z Ciebie wszystkie pieniądze, a po zakupie szkiełek jeszcze tylko, lampa, następna karta, filterki, większa torba, statyw, szybszy komputer do obróbki RAW ........ itd, błędne koło.
Reasumując, napisałeś:
Rumpel napisał/a:
wg. mnie lustrzanka jest docelowym punktem.

i tu niestety się z tobą zgadzam czego i wszystkim życzę :-B
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
tomecki - uwierz mi , że wymienione przez Ciebie rzeczy zrobiłem, a nawet kilka fikołków, długą ekspozycję własnego ciała na mrozie i wielokrotne uderzenia młotkiem w głowę :mrgreen: . Jestem świadomy tych zagrożeń i debetu ( hahaha - właśnie jakieś kilka dni temu zwiększyłem sobie go w banku ). Ale cóż, w chwili obecnej jestem bez pstrykadła i już pojawiają się pierwsze symptomy organizmu "na głodzie" :) .
Dlatego też chcę kupić najprostszy/najtańszy aparat - DL ( lub odpowiednik samsunga ), by rujnowanie miało łagodniejszy przebieg :) :-B
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
bardzo szybko się okaże że masz za wąsko, za krótko i za ciemno
jak tak mam w windzie
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
długą ekspozycję własnego ciała na mrozie

Rumpel, a korekcje dałeś na ile? -2EV?
Jarek Dabrowski napisał/a:
jak tak mam w windzie

ja nie mam windy
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
tomecki napisał/a:

Rumpel, a korekcje dałeś na ile? -2EV?


Korekcji nie było , gdyż ciało zbyt długo na działanie mrozu wystawione, odmawiało posłuszeństwa, a odmorożenie konczyń było tuż , tuż. Ale i to nie pomogło, jak i formatowanie pamięci . Skazany już jestem i zaocznie czekam na wykonanie wyroku - licytuję dl`a na allegro :-) .
 
Piotr G.
Brawo Rumpel! Muszę przyznać, że zadziwiłeś mnie. Po 1.5 miesiąca focenia Kodakiem stwierdzasz, że oferuje za mało i przechodzisz na DSLR-a-tempo zabójcze, za rok zapragniesz profesjonała FF. Trochę żartuję, ale fotografię poznawałem wiele lat i tak naprawdę nadal gówno wiem-jestem przez warunki ekspozycyjne stale zaskakiwany, cóż apatat nie ma podobnej do człowieka akomodacji itd.bEEf ja nadal focę Oleksym C725 UZ i mimo żółwiego tempa jego reakcji na moje polecenia zdjęcia są udane i możliwości aparatu całkiem spore.Ponieważ ceny spadają kupno DSLRa wydaje się z mojej strony coraz realniejsze i będzie to Pentax, zastanawiam się nawet czy z braku nadal 8mpx matryc Sony Pentax nie pójdzie drogą seri MZ i na bazie K100 stworzy kolejne uproszczone/ulepszone/ wersje np K120, K130 itd. Uważam, że hybrydy mają swój styl i możliwości i nadal kuszą potencjalnych nabywców, chcących mieć stylowy aparat-prawie jal lustrzankę i nie martwić się o zakup obiektywów, czyszczenie matryc tylko fotografować i uzyskać zadowalające efekty, a te hybrydy jako tako zapewniwją. Pozdr.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
za rok zapragniesz profesjonała FF

Eee tam, w takim tempie to za rok Hassel jak nic :mrgreen: A tak na serio to dobrze, że człek wie, czego chce. To duża różnica - robić zdjęcia, a cykać fotki. Co do Olina, to ja nie mówię, że zły jest w swojej klasie. O nie. Sądzę, że dla kogoś tam może być lepszy od lusterka. I robić ekstra zdjęcia też nim można. Ja opisuję tylko swe wrażenia po przesiadce... A dawno temu, jeszcze parę lat przed Olkiem, fociłem zenitem - więc wiedziałem, do czego tęsknić, mając hybrydę, nie mówiąc już o tym, że kasetka to lata świetlne na plus od zenita.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
spoko, akurat za rok powinien byc w sprzedazy 645D :mrgreen: Wyjdzie taniej od Hass.
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Powiem tak, wiem że to wszystko banalne się przedstawia, wiem że lepszy aparat za mnie lepszych zdjęć nie zrobi, ale widząc w co poniektórych postach lekki uśmieszek politowania w mój kierunek skierowany :-) . Odpowiadam : a niech tak będzie.
Fotografia może być hobby, pasją i wykonywanym zawodem, a nawet tematem rozpraw filozoficznych. Ale każdy wybiera sobie z niej jakiś kawałek dla siebie, taki który go satysfakcjonuje i daje radość. Tego każdemu życze, a wszystko inne jest nieważne.

Ta hybryda którą miałem ( kodak ) jest OK i w większości zadań się sprawdza, ale jej pewne ograniczenia za bardzo mi akurat przeszkadzały ( co nie znaczy, że jest zła ) - i mówię tu o zbytnio skompresowanych zdjęciach, bez możliwości ingerencji w ich stopień. Widać to było szczególnie na zdjęciach w maks 6mpx rozciągniętych na cały ekran, gdzie oprócz szumów widać było "artefakty" po kompresji. Brak również ręcznego ostrzenia, przy nieprecyzyjnym autofocusie doskwierał.
A lustro nie kupuję dla megapikseli, ani dla wyglądu PRO, tylko dla jego zalet. Zależy mi na wymiennych szkłach, w tym o długiej ogniskowej, lepszym jakościowo obrazie i w miarę przystępnej cenie. Dlatego system Pantaxa, a nie inny.
Sam niejako zaskoczony jestem, że foto mnie połknęło, ale cóż -włosów rwał nie będę . Domyślałem sie, że mogę trochę niepoważnie być odebrany, ale bez ściemy piszę jak jest, że dopiero jestem w powijakach i zielony jestem najbardziej z Was, i na wszystko mówię " a cio to jest ? " , ale nie średni format dla mnie, a prędzej długa lufa i w księżyc :D.

I jeszcze jedno, czy to że nie zaczynałem od zenita, czy to że pozbyłem się hybrydy w przeciągu 1,5 mieciąca ! na rzecz lustra , przez co nie stracilem na odsprzedaży tak znacznie ( a co byłoby tylko kwestią czasu ), czy to że nie mam xxx lat doświadczenia - znaczy że nie mogę wiedzieć na czym mi zależy , a amator fotografii to za duże słowo ?

Z Pozdrowieniem Anielskim dla całego forum - Łukasz Giemza ( Rumpel ) :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
czy to że nie mam xxx lat doświadczenia - znaczy że nie mogę wiedzieć na czym mi zależy , a amator fotografii to za duże słowo
Pooglądaj podpisy pod avatarami - ja jestem (_._) nie fotograf, l_uka to foto drama, inni też nie lepsi, czuj się jak u siebie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
Domyślałem się, że mogę trochę niepoważnie być odebrany, ale bez ściemy piszę jak jest, że dopiero jestem w powijakach i zielony jestem najbardziej z Was, i na wszystko mówię " a cio to jest ? " , ale nie średni format dla mnie, a prędzej długa lufa i w księżyc :D.
Jeżeli tak to odczułeś, to jest mi przykro, mimo że nie zabierałem głosu w tym wątku. Proponuję małe zgryźliwości nie brać serio, raczej jako lekką atmosferę panującą na tym forum. Jest tu czasami dużo OT-ów i przekomarzań ( co brat mi wytknął, że musi przebijać się przez kilkadziesiąt odpowiedzi, z których parę jest na temat :mrgreen: ). Na pewno są ludzie, którzy odpowiedzą w miarę zwięźle na twoje pytania i wątpliwości. Ale proponuje także poszukać ogólnych informacji o lustrzankach, których jest naprawdę dużo w sieci. Wcześniej to miejsce było miejscem spotkań wirtualnych miłosników Pentaxa. Coraz większa popularność naszej marki zaowocowała większą liczbą użytkowników JSS* wchodzących w świat lustrzanek, więc wydaje mi się, ze jesteśmy troszkę nieprzygotowani na, naszym zdaniem, proste pytania ( dla nas). Ale mam nadzieję, że nowi forumowicze z czasem otrzymają , w miarę naszej wiedzy, odpowiedzi na nurtujące ich pytania czy wątpliwości.

No dobra, koniec. Nie umiem za bardzo takich tekstów pisać, więc wybacz, ze może nie jest to spójny i zrozumiały tekst :mrgreen:

* Jedyny Słuszny System
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Rumpel, ja tym zenitem robiłem jak miałem 13, 14 lat, czyli dawno i nie prawda :-) Też zaczynam prawie od nowa i czuję się nieco "młody" tutaj, choć 3 dychy już na karku prawie (o kurka :shock: ). Te Hassele to takie moje drętwe dowciapy dla rozluźnienia atmosfery, nie bierz do siebie :-B Jak ja na innym forum napisałem, że chcę kupić lusterko, to poczułem się potraktowany mniej więcej tak: "naucz się lepiej dziecko robić tym, co masz". I dalej gadka, że lepszy aparat z dupy fotografa nie zrobi itp. Ktoś tu mądrze napisał: a dlaczego się nie uczyć od razu lustrzanką? Taki syndrom zagrożonej twierdzy własnego snobizmu - jak wszyscy będą mieli lustra, to nie ma czym szpanować na mieście ;-) Kiedyś wszyscy mieli zenity, ci z większą kasą - praktiki, a nieliczni szczęściarze z wujkiem w RFN - japońskie lustrzanki. Przecież lustrzanki, o których tu piszemy to są amatorskie aparaty.

Tak więc się nie przejmuj i zapodawaj foty ku własnej uciesze :-D

[ Dodano: 2007-02-12, 19:03 ]
Oczywiście o tym sydromie snobizmu i innych takich brzydkich rzeczach pisałem w kontekście tamtego forum, nie tego :!: To właśnie jest takie fajne, bo tu nic takiego nie ma...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Rumpel napisał/a:
Domyślałem się, że mogę trochę niepoważnie być odebrany, ale bez ściemy piszę jak jest, że dopiero jestem w powijakach i zielony jestem najbardziej z Was

a ja to co? może będziemy się licytować kto zieleńszy? :mrgreen:
Rumpel, nie podoba mi się to że doszedłeś do tego że przeszkadza Ci kompakt w 1,5 miesiąca mnie to rok zajeło :evil:
a tak wogóle to spoko luzik :-B koko dżambo i do przodu :mrgreen:
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Jarek Dabrowski - już się czuję jak u siebie.
argawen - nie, nie biorę do siebie :-) a wierz mi, że mnóstwo wartościowych rzeczy od Was się uczę.
bEEf - bystre spostrzeżenia, chyba coś w tym jest. A nawiasem ja też mam prawie trzy dychy na grzbiecie, a foty na pewno zamieszczę, ale narazie te z hybrydy.
tomecki - doszedłem po 1,5 miesiąca tylko dlatego, że zacząłem ją używać w skrajnych dla niej zastosowaniach, mając bite 30 dni wolnego ( wiadomo czemu poświęcone w 100% ) :mrgreen: .

Jeszcze raz dziękuję za miłe przyjęcie i na pewno, jeśli wcześniej w sieci nie znajdę odpowiedzi na nurtujące pytania , będę prosił Was o radę/pomoc.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Pooglądaj podpisy pod avatarami - ja jestem (_._) nie fotograf, l_uka to foto drama, inni też nie lepsi, czuj się jak u siebie.

Jarek, ja bardzo chętnie zobaczę twoje nowe niezdjęcia z parady brazylijskiej. I jest mi obojętne, czym je zrobisz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach