guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
tref napisał/a:
Dość szybki [jak dla mnie] 12s.


To go rozciencz 1+10 :-)

30s to i tak mega szybko...


ja w fomafixie 10 minut trzymam :)
bo jak robiłem te śmieszne 3 minuty czy nawet 5 to trix był fioletowy. a jak sobie posiedzi 10min kręcony cały czas prawie to elegancko szary
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kupilem Rapid Fixer Ilforda i zastanawiam sie, jak go rozrobic.

Na ulotce napisane jest, ze trwalosc roztworu roboczego (1+4), to 7 dni. Biorac pod uwage te marna trwalosc, do kazdego wolania bede musial przygotowywac nowy roztwor, a wiec 500ml starczy mi na jakies 5-6 filmow :-?

Da sie to jakos ominac? :roll:

[ Dodano: 2008-06-10, 20:08 ]
Halo? Bo ide wolac i nie wiem co robic :-P

[ Dodano: 2008-06-10, 20:12 ]
Ale cioł ze mnie... na prf wsio jest :oops: :-P
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Może do zamrażarki wsadź?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dan napisał/a:
Ale cioł ze mnie... na prf wsio jest
moze sie podzielisz?
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Po tym jak prawie cały fomafix poszedł na kilka filmów zrozumiałem że należy używać go w większych rozcieńczeniach i dłużej trzymać w korexie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dzerry napisał/a:
moze sie podzielisz?

Tu jest dokladnie opisane:
http://groups.google.pl/g...e1d666dc2e14d73

Generalnie - roztwor roboczy wcale tak szybko sie nie starzeje.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
czyli zalozmy robie sobie roztwor 1+4 i w dobrym zamknietym naczyniu wytrzyma długo

podczas wołania leję do koreksu ile potrzeba a potem spowrotem do flaszki z roztworem? Czy do osobnej, z której wykorzystuję roztwór na kilka kolejnych wołań?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel_swinarski napisał/a:
czyli zalozmy robie sobie roztwor 1+4 i w dobrym zamknietym naczyniu wytrzyma długo


NIE! Stock wytrzymuje dlugo. Zawsze rozcieczasz ze stocka tuz przed wywolaniem. Wywolujesz i wylewasz.

niewazne... ;-)

 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
czyli najpierw robie STOCK tak jak w przypadku wywoływacza a potem biore ze stocka i robie 1+4 leje do koreksu i po uzyciu sie pozbywam?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
O jezus, myslalem ze piszesz o wywolywaczu. Ale zamotany jestem - caly dzien bieganiany, przed chwila jeszcze jedna kawa i skanowanie 70 klatek do publikacji gdzies tak do 3 w nocy przede mna - oczywiscie masz racje w pierwszym poscie :-D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawel_swinarski, zadajesz dokładnie te same pytania, na których odpowiedzi ja sam szukam. I link dana też dziś czytałem :-D
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
Ok bo tak wywnioskowałem, że z powrotem do butelki ale nie byłem pewien czy tak faktycznie czy też do osobnej a potem jak ten sie zużyje to znów kolejną porcję i tak dalej.

 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
skanowanie 70 klatek do publikacji

A mozna wiedziec, co to za publikacja? :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pawel_swinarski napisał/a:
Ok bo tak wywnioskowałem, że spowrotem do butelki ale nie byłem pewien czy tak faktycznie czy też do osobnej a potem jak ten sie zużyje to znów kolejną porcję i tak dalej.


Nie, nie , tej samej, niech sie przeżre ze swiezym ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Insza inszość, że wychodzi na to, że muszę mieć butelkę 2,5l i na niej dokonywać. Chyba, że to się da jakoś podzielić? Zakupilem byłem bowiem Ilforda Rapid Fixera 0,5...

[ Dodano: 2009-02-01, 23:40 ]
alkos napisał/a:
niech sie przeżre ze swiezym ;-)


Acha, to już wiem.
 

pawel_swinarski  Dołączył: 06 Lis 2008
jorge też właśnie tego chce zakupić :)

sądzę, że po zrobieniu roztworu spokojnie mozesz sobie podzielić na 2 butelki bo i tak będzie to samo stężenie

a mirasolu ile się daje? jego się dodaje jak się płucze wyjęty z koreksu film? w kuwecie?

i skąd wiecie po jakim czasie cos się dzieje z filmem po dodaniu utrwalacza skoro się to dzieje w koreksie?

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Chyba, że to się da jakoś podzielić?


Normalnie, 200ml koncentratu + 800 wody. Utrwalacz sie nie utlenia, wiec koncentrac moze w zasadzie stac latami bez szczegolnej dbalosci o szczegoly ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawel_swinarski napisał/a:
a mirasolu ile się daje?


Czytasz w mych myślach :-D

[ Dodano: 2009-02-01, 23:48 ]
alkos napisał/a:
Normalnie, 200ml koncentratu + 800 wody.


To mnie urządza. Bogiem a prawdą przeraziły mnie te baniaki z chemią poutykane w ciemnych miejscach :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
pawel_swinarski napisał/a:
Ok bo tak wywnioskowałem, że spowrotem do butelki ale nie byłem pewien czy tak faktycznie czy też do osobnej a potem jak ten sie zużyje to znów kolejną porcję i tak dalej.


Nie, nie , tej samej, niech sie przeżre ze swiezym ;-)

Nie kapuje. Co ze swiezym?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
a mirasolu ile się daje? jego się dodaje jak się płucze wyjęty z koreksu film? w kuwecie?


Do ostatniego plukania przygotuj sobie demineralizowana + tyle ile kaze producent - 1+200 o ile pamietam. Mozna uzyc w zasadzie kilka-kilkanascie razy.

pawel_swinarski napisał/a:
i skąd wiecie po jakim czasie cos się dzieje z filmem po dodaniu utrwalacza skoro się to dzieje w koreksie?


Ja otwieram i podgladam po minucie. Jak jest calkiem czysty pod swiatlo, to jeszcze minute i koniec. Jak nie to do 2 minut - sprawdzam, czysty - jeszcze 2 min i koniec. Jak po 2 minutach jest ciagle mleczny, to doutrwalam swiezym roztworem przez 1min a stary do zlewu.

[ Dodano: 2009-02-01, 22:55 ]
Cytat
Nie kapuje. Co ze swiezym?


No w sensie ze jak masz 1l utrwalacza i utrwalasz tylko 400ml, to zlewasz po utrwalaniu te 400ml do reszty. Komentarz o przezarciu byl dla wicu ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach