Michowoj  Dołączył: 17 Paź 2007
Witam wszystkich serdecznie wczesną/późną* porą.
Moje imię brzmi Michał.

Swą przygodę z forum zacząłem od poszukiwania informacji na temat lustrzanek cyfrowych - i teraz wiem, że dobrze trafiłem, i chylę czoła przed wiedzą forumowiczów.

Natomiast przygodę z fotografią zacząłem już jako kilkulatek, od kilku pstryków aparatem Ami pod okiem mego Tatki, a następnie zabawa Zenitem-E. Miałem także przyjemność wykonywać odbitki B&W w domowej ciemni - tych chwil się nie zapomina.

Potem przyszła era cyfrowa i m@łpka Kodaka CX6230. Lecz magia analoga kusiła - kompromisem w moim wypadku okazała się kupiona 3 tygodnie temu Kasetka w wersji S, czyli K100D Super z kitem oraz 3 P/K - 50/1,9, 135/2,5 oraz 80-200/4...
...oraz pewnie dojdzie jeszcze przejście pod M42 (mam 3 obiektywy z Zenita + tuleje pośrednie) i rosnący w miarę jedzenia (czyt. poznawania sprzętu) apetyt :-D

Jeszcze raz pozdrawiam,
Michał


* niepotrzebne skreślić
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michowoj, witaj :-B nowicjuszem foto więc nie jesteś, a technologia cyfrowa (jak juz zdązyłeś poczytać) to bułka z masłem :mrgreen:
 
kandis  Dołączył: 15 Maj 2006
czytam, żyję, nie kasować :)
 
D_A_R_O  Dołączył: 31 Gru 2006
Witam. Od niedawna jestem posiadaczem K100D. Pozdrawiam
 

kaskiz  Dołączył: 15 Wrz 2007
piotr_luk napisał/a:
kaskiz, udanych łowów


Dzięki, kadzyszka idealnie pasuje do moich łap. :mrgreen:
 
pwozny  Dołączył: 28 Sty 2007
czytam / nie kasować / pozdrawiam
 
darth_voyt  Dołączył: 03 Lis 2007
Witam szanownych userów Pentaxa. :-)

Po 2 miesiącach czytania Waszego forum, testów, porównań, kombinacji, zdecydowałem się wraz z moją drugą połówką na zakup Sammiego GX-10. Kosztował mnie 400 GBP czyli wydaje mi się, że cena dobra w porównaniu z PL :-)
Jest to nasze pierwsze lustro, ale wydzieramy sobie aparat z rąk. Każdy zastawia na siebie pułapki żeby tylko pobawić się w spokoju lusterkiem :)
Na razie stawiamy pierwsze kroki i uswiadamiamy sobie ile musimy się jeszcze nauczyć.
I chętnie to zrobimy korzystając z Waszych porad, zdjęć i słów krytyki :-)

I powiem wam jedno....to cholernie wciąga :mrgreen:

PS. Możecie mi powiedzieć czy warto wrzucać firmware 1.30? W tej chwili mam 1.11 wiec odpowiednik 1.10 z kadyszki.

Pozdrawiam wszystkich
Wojtek
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
darth_voyt, witaj (-cie) razem z Twoją drugą połówką :mrgreen: a dlaCiebie :-B

Tu pewnie coś znajdziesz o firmware do Sama: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7045
 
darth_voyt  Dołączył: 03 Lis 2007
dziękuje za kufelek zimnego piwka. :-) czytałem już ten topic ale nigdzie nie mogę znaleźć spisu zmian w stosunku do wersji 1.00 bądź też 1.11.
jeszcze nie przekopałem całego forum ale ciągle kopię i kopię.
mam tylko nadzieję, że się kiedyś dokopię :-)

pozdr.
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Dopiero co założyłem konto a już chcą mi je skasować w ramach prac porządkowych :mrgreen:
Nie pozostaje nic innego jak wyjść z ukrycia i przywitać się. Forum znam już dość dobrze i muszę przyznać, że sporo cennych informacji znalazłem na nim.

Od niedawna jestem właścicielem aparatu K100D z dual kitem a w ogóle z Pentaksami jestem zaprzyjaźniony od dłuższego czasu - do fotografowania na małym obrazku używałem przez wiele lat modelu Z-70. Pierwszy kontakt z lustrem cyfrowym miałem dzięki aparatowi Pentax ist DL2.

I dodam jeszcze, że jestem wyjątkowym pechowcem - parę cyferek kupiłem w swoim życiu i jeszcze nie udało mi się trafić na egzemplarz, który nie posiadałby martwego piksela (mowa o tych zdechlakach, których nie zmapowano fabrycznie, oczywiście). Ostatnio kupiona przeze mnie kasetka miała dwie takie ozdoby - po wymianie towaru w sklepie mam aparat z zaledwie jedną dziurką na matrycy i już dałem sobie spokój z reklamowaniem tej usterki...

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof vel Mr Dead Pixel

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czym byłby świat bez deadów? ;-) Koteki, witaj i :-B
 

Koteki  Dołączył: 21 Paź 2007
Witaj Zorzyk - dzięki za :-B . Dobrze, że jest w formie grzańca, bo coś mnie telepie przez tę wietrzną pogodę.
 
PKulla  Dołączył: 17 Paź 2007
Witam serdecznie :-D . Mam na imię Piotr. Forum śledzę od ponad roku. To dzięki Wam pierwszą lustrzanką jaką kupiłem był PENTAX (ds). Niedawna przesiadłem się na kadyszkę a i szklarnia mi się rozrosła. Żeby tak jeszcze było więcej czasu na focenie. Pozdrawiam :-B
 
pavel  Dołączył: 25 Sty 2007
jestem, nie kasować
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
pavel napisał/a:
jestem, nie kasować
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Zibor  Dołączył: 18 Paź 2007
Witam.
Jestem TU nowy więc wypada się przedstawić. Fotografuję od ca. 15 lat, z różnym nasileniem. Dotychczas wyłącznie -jak to się teraz mówi - analogowo.(smiena, zenity, nikon F70). Ostatnio stwierdziłem, że nadeszła pora by przełączyć się na cyfrę. Zdecydowałem się K100D. Nie bez znaczenia na mój wybór były opinie, które znalazłem na niniejszym forum. Na razie jestem na etapie wertowania wątków i bardziej czytać niż pisać mam o czym, co jednakowoż - myślę - z czasem się zmieni i dam głos bardziej wydatnie.
Pozdrawiam!
 

morszczuk  Dołączył: 07 Lut 2007
witam na forum
bywam tu od dawna, wcześniej na starym forum (osw)
z pentaksem od lat nastu
pozdrowienia :-B
 

HolisOne  Dołączył: 31 Maj 2007
Witam,
podobno ktoś siedzi na zapleczu i kasuje konta :)
To mój pierwszy post na forum, więc Dzień Dobry Wieczór wszystkim.
Forum śledzę od dawna aczkolwiek nieregularnie, focenie z braku czasu też nieregularnie (niestety). Ale jak tylko mam czas to jestem i na forum (sporo się tu dowiedziałem) i z aparatem w łapkach.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Artur
 
Monkin  Dołączył: 14 Wrz 2007
No to jak w temacie po raz kolejny, witam serdecznie wszystkich Pentoludków. Rejestrowałem się po raz kolejny niedawno, a obecny byłem jeszcze na starym forum. Sprzęcik oprócz MX, kilku starych ale doskonałych manualnych szkiełek SMC (50/1,4, "naleśnika 43/ 2,8, kilku leciwych zoomów, to "kadyszka" z battery gripem, nowe DA16-45 /4,0, Tamron 28-75/2,8 AFXRDiLD, AF540FGZ. To tyle.
Pzdr.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Monkin napisał/a:
Sprzęcik oprócz MX [...] to "kadyszka"

Monkin, witaj, ja jednak bym zamienił tę kolejność:
oprócz tego, że mam Kadyszkę, dumnie noszę MXa - tak powinno być moim zdaniem. :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach